BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року |

До НАТО на місці кроком руш

ІНТЕГРАЦІЯ

Любко ПЕТРЕНКО


Зленко пояснює Робертсону суть євроатлантичних прагнень України. Світлина NATO

Віднедавна складається враження, що Київ налякався своїх сміливих заяв про евентуальний вступ до НАТО. Вже й секретар Ради національної безпеки і оборони України Євген Марчук тепер стверджує, що Україні ще дуже далеко до подачі заявки на вступ в Альянс.

Що ж, відійшовши від євроатлантичного запаморочення, українські чиновники намагаються тепер у своїх промовах запевнити, що буцім заяви про натовське майбутнє України варто сприймати як пікантні жарти, такі собі вербалізації фантастичних аспірацій. Нинішні ж висловлювання офіційних осіб про інтеграцію з Альянсом стають щоразу поміркованішими, загрожуючи з часом й зовсім зійти на пси.

“Вступ до НАТО – це складний багаторівневий процес”, – пояснює тепер Марчук, ніби це не було зрозуміло з самого початку. Адже, наприклад, для Грузії шлях до Брюсселю виглядає ще складнішим, але ж Тбілісі не відмовляється від того, аби пройти його до кінця. Зокрема, це підтвердив у п’ятницю в Києві на спільному брифінгу з Марчуком його грузинський колега Тедо Джапарідзе: “Наша держава давно визначила свої наміри інтегруватися до євроатлантичних структур”. А український секретар РНБО продовжував бідкатися, що “процедура вступу до Альянсу з кожним роком ускладнюється”.

За словами Євгена Марчука, для того, щоб подати заявку до НАТО, “необхідно пройти багато етапів”, передусім виконати “план дій щодо членства”. Реалізації цієї програми, зазначив він, мусять передувати 2,5 роки підготовчого періоду. “Треба, наприклад, пройти шлях консолідації політичних сил в країні та консолідації суспільства”, – вів далі Марчук. Окрім того, мають відбутися “парламентські слухання, парламентські процедури”. Тільки після цього наміри України “буде сприйнято серйозно”.

Тож не варто очікувати від Києва подачі заявки про вступ у НАТО під час листопадового саміту Альянсу в Празі, як на це сподівалася більшість експертів після “історичного” рішення РНБО 24 травня цього року. За словами Марчука, Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення не про подачу заявки до НАТО, а про те, що “орієнтиром для країни є євроатлантична інтеграція, яка передбачає вступ до НАТО”. Аби трохи згладити песимістичні враження від свої нових заяв секретар РНБО впевнено сказав: “Найголовніше – Україна визначилася з вектором євроатлантичної інтеграції, метою якої є вступ до Євросоюзу і НАТО”.

Не додають оптимізму й останні заяви міністра оборони України Володимира Шкідченка, зроблені ним у Брюсселі. На прес-конференції за підсумками засідання спільної комісії НАТО-Україна на рівні міністрів оборони в штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу він підкреслив, що шлях до реалізації планів вступу його країни в Північноатлантичний альянс буде “досить довгим і непростим”.

Пан Шкідченко вважає, що мусимо тішитися вже з того, що ініціатива України знайшла розуміння і підтримку в НАТО. А наразі, вважає міністр, Україна обмежить свої прагнення “розширенням форм участі в процесах, які організовує Північноатлантична рада”.

POSTUP - ПОСТУП
№82 (938),
8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сумнівна перемога четвірки
·Українці теж полетять у космос

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·На черзі – програма уряду
·Французькі ліві здають парламент без бою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий будинок на Валовій
·Знову травмовано гірника
·Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького
·Як поєднати віру зі зброєю...
·Письменники бавляться в політику
·Благодійний конкурс
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·До НАТО на місці кроком руш
·Коли стабілізуються ціни на бензин
·Запобігання міжетнічному напруженню
·Українські зброярі спростовують закиди
·Засуджено братів-убивць
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Америку захистить суперміністерство
·Діти геїв та лесбіянок
·Японія виходить із рецесії
·Sprechen Sie Deutsch?
·Пхеньян торгує ракетами
·“Екологічно чиста” отрута
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Свобода преси – минуле та сучасність

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Із бюлетеня Головліту
·Туга за яснобаченням
·Одушевлені українські хроніки
·Ексклюзивна проза для масового читача
·Спадщина Івана Огієнка
·Молодий “Світ”

ПОСТ-FACTUM
·Аргентина пішла шляхом Франції
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100