BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького

ЕКСГУМАЦІЯ

Оля ІГНАТОВА

20 червня на Личаківському цвинтарі відбудеться ексгумація та розпізнання мощів Миколи Чарнецького, а вже 4 липня тіло Блаженного урочисто перенесуть із цвинтаря до храму Свмч. Йосафата за маршрутом: Личаківський цвинтар – вул. Пекарська – пл. Соборна – пл. Галицька – пл. Міцкевича – просп. Свободи – просп. Чорновола – вул. Липинського – храм Свмч. Йосафата (вул. Замарстинівська, 134). Ініціатором перенесення мощів стала Львівська Провінція Чину Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви, яка і здійснюватиме ексгумацію та перенесення мощів.

Блаженним Миколу Чарнецького визнано минулого року під час Літургії, яку відслужив на іподромі Папа Римський Іван Павло ІІ. За словами Першого ректора Львівської Богословської Академії, директора Інституту церковного права о. Михайла Демида, хоча люди й називають Миколу Чарнецького чудотворцем, проте офіційно церква цього ще не визнала. “Миколу Чарнецького оголосили Блаженним за те, що він загинув за віру мученицькою смертю. Для того, щоб церква визнала його чудотворцем, потрібне підтвердження медиків, що був якийсь безнадійний випадок і сталося чудо”, – каже о. Михайло Демид.

Директор Личаківського цвинтаря Ігор Гавришкевич каже, що до могили Миколи Чарнецького щодня приходить у середньому 50 осіб. Вважається, що земля, яка знаходиться біля могили Блаженного, здатна робити чуда, зокрема, має лікувальні властивості. “Сама могила Миколи Чарнецького накрита гранітною плитою. Проте люди, які вірять у чудотворність святого, беруть для себе часточку землі біля могили. Таких людей настільки багато, що нам постійно потрібно підсипати землю біля могили”, – розповів “Поступу” Ігор Гавришкевич.

За словами о. Михайла Демида, причина перенесення мощів Блаженного з Личакова до храму полягає в тому, щоб шанування Миколи Чарнецького вело людей до церкви, а отже, і до Господа.


довідка

Микола Чарнецький народився 14 грудня 1884 року в с. Симаківка Городенського повіту. У 1909 році його висвячено на священика. Пізніше в Римі захистив докторат із богослов’я. 1919 року пішов у послушники до отців-редимптористів. У 1926 році Папа Римський Пій ХІ призначив його Апостольським візитатором для українців Волині та Поліссі. 2 лютого 1931 року в Римі відбулася Хіротонія, під час якої Миколі Чарнецькому надали сан Єпископа. 11 квітня 1945 року Миколу Чарнецького заарештувало НКВС і засудило його до 6 років каторжних робіт у Сибіру. 2 квітня 1959 року Микола Чарнецький помер у Львові. Спочатку був похований на цвинтарі на Кульпаркові, а наприкінці 60-х років – перенесений на Личаківський цвинтар.

POSTUP - ПОСТУП
№82 (938),
8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сумнівна перемога четвірки
·Українці теж полетять у космос

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·На черзі – програма уряду
·Французькі ліві здають парламент без бою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий будинок на Валовій
·Знову травмовано гірника
·Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького
·Як поєднати віру зі зброєю...
·Письменники бавляться в політику
·Благодійний конкурс
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·До НАТО на місці кроком руш
·Коли стабілізуються ціни на бензин
·Запобігання міжетнічному напруженню
·Українські зброярі спростовують закиди
·Засуджено братів-убивць
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Америку захистить суперміністерство
·Діти геїв та лесбіянок
·Японія виходить із рецесії
·Sprechen Sie Deutsch?
·Пхеньян торгує ракетами
·“Екологічно чиста” отрута
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Свобода преси – минуле та сучасність

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Із бюлетеня Головліту
·Туга за яснобаченням
·Одушевлені українські хроніки
·Ексклюзивна проза для масового читача
·Спадщина Івана Огієнка
·Молодий “Світ”

ПОСТ-FACTUM
·Аргентина пішла шляхом Франції
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100