BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Новий будинок на Валовій

НОВОБУД

Вікторія ПРИХІД


Світлина Віталія Грабара

Очевидно, за якихось 2,5 роки на місті зруйнованого будинку, що на вулиці Валовій, 15, з’явиться нова 7-поверхова будівля. Якщо, звичайно, проект погодять на містобудівній раді.

Наразі фірма “Консоль” ЛТД, що є власником території, а відтак, замовником проекту, запланувала собі збудувати там новий багатофункціональний будинок: з офісами, житловими приміщеннями, банком і навіть підземними автостоянками. Планують, що будинок матиме 6 повноцінних поверхів й останній – мансардовий. Перші 2 поверхи займатимуть банк й офіси підприємств, інші – 3-4-кімнатні помешкання. Підземні автостоянки площею 2000 кв. м. теж матимуть 2 поверхи. Окрім того, в будинку буде ліфтове сполучення.

Колись на цьому місці стояв будинок ХІХ століття бокові сторони якого виходили на вулиці Сербську та Братів Рогатинців. Після того, як 7 років тому будинок обвалився, вцілілою залишилася лише сторона з вулиці Братів Рогатинців. Нині перед власниками ділянки постало завдання не тільки побудувати щось нове, а й відреставрувати те, що залишилося. За проектом, який розробив Державний інститут проектування міст “Містопроект”, так воно й випадало: замовники не відмовлялися відреставровувати за всіма канонами стилю сторону з вулиці Братів Рогатинців, але пустир із вулиці Валової все-таки хотіли заповнити новою будівлею з осучасненим дизайном. Як з’ясувалося на громадських слуханнях проекту, вони (власники ділянки) цього робити аж ніяк не мають права, бо неіснуюча будівля і далі є в державному реєстрі як пам’ятка архітектури. А знесення, переміщення чи перебудова історичних пам’яток, за нашим законодавством, є недозволена. Утім, архітектор Віталій Дубина зауважив, що закон цей недосконалий і читати його можна двояко. Відтак, можна вичитати в ньому і дозвіл на подібні перебудови. Окрім того, у проектантів знайшовся висновок “Укрпроектреставрації” про недоцільність реставрації цієї будівлі. Щодо цих моментів довго дискутували. Навіть було запропоновано провести конкурс на новий проект будівлі. Та представникам фірми “Консоль”, схоже, це не сподобалось, оскільки вже 8 місяців, за їхніми словами, вони намагаються “протягнути” цей проект. Чекати ще кілька років – вони не мають наміру. Наразі, слово за містобудівною радою, яка і вирішить будувати на Валовій, 15 новий будинок чи ні.

КОМЕНТАРІ

Мар’яна Долинська, віце-президент Товариства шанувальників Львова:

Так, я погоджуюся з думкою, що будинок не мав історичної цінності, але він мав архітектурну цінність! І на це треба зважати. Не можна будувати щось у неіснуючому стилі. Це буде просто якась псевдонеоеклектика зламу ХІХ-ХХ століть! Ми вже й так достатньо маємо будинків із безглуздою архітектурою. Тому вважаю, що історичне планування ми повинні зберегти.

Кость Присяжний, доцент кафедри реставрації ЛНУ “Львівська політехніка”:

Мені сподобалось наскільки контекстуально добре архітектор вписав будинок у навколишній архітектурний ансамбль. Але маємо факт: юридично будинок вважається пам’яткою, а значить відбудовувати його ми маємо як пам’ятку. І вільні інтерпретації тут – недоречні. Бо при будівництві цього будинку виникатимуть великі технічні проблеми. Навіть більше, все це може загрожувати обвалом сусідніх будинків. Невідомо, як автори збираються будувати підземні автостоянки, адже знаємо, що варто лише зачепити підземні комунікації міста, як одразу ж повалиться вся центральна частина міста.

Віталій Дубина, архітектор Інституту “Містобуд”:

Як на мене, то попередня будівля, пам’ятка, як її називають присутні, була дуже невиразною. У порівнянні з запропонованим проектом, вона сильно програє. Якщо назвати зроблену роботу філологічними термінами, то, на мою думку, автори зробили переказ. Шляхом вільного трактування того архітектурного стилю, який заданий. Диктант нині, в ХХІ столітті, є недоречним, як це намагаються довести деякі присутні. Проблема, як я розумію, в тому, що досі будинок, якого не існує, вважають пам’яткою архітектури. Проблема зникне.

Іван Базилюк, представник фірми “Консоль” :

Якоїсь конструктивної критики щодо проекту я не почув. Ідея провести конкурс на проект будівлі – безглуздя. Це знову затягне час, знову знайдуться критики, яким щось не сподобається. Як наслідок, ми знову втратимо інвестора, який ладний вкладати гроші в будівлю і реконструкцію кавалку, що на вулиці Братів Рогатинців. Не забуваймо, що це вже 4-ий інвестор. Ми дочекаємося, що будинок повністю завалиться. І знову 10 років, якщо не більше на цьому місті буде пустир, який не приноситиме міському бюджету ні копійки.

POSTUP - ПОСТУП
№82 (938),
8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сумнівна перемога четвірки
·Українці теж полетять у космос

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·На черзі – програма уряду
·Французькі ліві здають парламент без бою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий будинок на Валовій
·Знову травмовано гірника
·Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького
·Як поєднати віру зі зброєю...
·Письменники бавляться в політику
·Благодійний конкурс
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·До НАТО на місці кроком руш
·Коли стабілізуються ціни на бензин
·Запобігання міжетнічному напруженню
·Українські зброярі спростовують закиди
·Засуджено братів-убивць
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Америку захистить суперміністерство
·Діти геїв та лесбіянок
·Японія виходить із рецесії
·Sprechen Sie Deutsch?
·Пхеньян торгує ракетами
·“Екологічно чиста” отрута
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Свобода преси – минуле та сучасність

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Із бюлетеня Головліту
·Туга за яснобаченням
·Одушевлені українські хроніки
·Ексклюзивна проза для масового читача
·Спадщина Івана Огієнка
·Молодий “Світ”

ПОСТ-FACTUM
·Аргентина пішла шляхом Франції
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100