BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Французькі ліві здають парламент без бою

ВИБОРИ

Всеволод ПОЛІЩУК

Схоже, після парламентських виборів у Франції, перший тур яких відбудеться завтра, Жак Ширак отримає омріяну пропрезидентську більшість. Це дозволить уникнути “когабітації” (співіснування правого президента з лівим урядом), яка довела свою неефективність протягом попередніх п’яти років президентства Ширака. Принаймні до такого висновку спонукають результати останніх опитувань громадської думки.

Згідно з дослідженням фірми Louis Harris, близько 49% французів готові підтримати в першому турі дві правоцентристські партії – новостворений Союз за президентську більшість (UMP) і Союз за демократичну Францію (UDF); 36% голосуватимуть за лівих. “Національний фронт” Жана-Марі Ле Пена може сподіватися на прихильність 14% виборців. Ба більше, за даними опитування служби IPSOS, 53% французьких виборців заявили, що голосуватимуть у другому турі за представників UMP в округах, де вони протистоятимуть лівим, а також там, де у другий тур пройдуть три кандидати: від UMP, лівих і “Національного фронту”. Нагадаємо, що парламентські вибори у Франції відбуваються за двораундовою системою, до другого туру виходять два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів, а також ті, котрі здобули понад 12,5%.

Однак високі рейтинги UMP і UDF варто розцінювати не як свідчення абсолютної перемоги правої ідеології у Франції, а, радше, як наслідок інерції результатів президентської кампанії, обіцянок нового прем’єра, який заявив, що його пріоритетами будуть соціальна політика та зниження податків.
Додайте й ослабленість лівих, які досі не можуть отямитися від провалу на президентських виборах: вони так і не спромоглися знайти яскравого лідера та вибудувати якоїсь серйозної виборчої стратегії. Здається, вся їхня (соціалістів, зелених і комуністів, які домовилися про поділ округів) кампанія базувалася на вбогих заявах деяких політиків про те, що Ширак використав їхню підтримку у другому турі президентських виборів, а зараз знову згадав про “червону загрозу”, також вони нарікали на низьку активність виборців. Очевидно, ліві просто не хочуть перемагати.
Дійшло до того, що газета французьких комуністів L’Humanite опублікувала матеріал, де можливість нової когабітації подано як негативне явище, що фактично є закликом голосувати за правоцентристів. Окрім того, їхні голоси заберуть собі частина соціалістів, що відкололися, не погодившись із підтримкою Ширака, а також ліві радикали з Троцькістської та Марксистської партій.
Варто зауважити, що не збирається йти на вибори значна частина традиційно лівого арабського населення Франції – через розчарування політикою уряду Жоспена щодо національних меншин і списками кандидатів, де Соціалістичну партію представляють лише два кандидати-вихідці з Північної Африки.

Зі здачею парламенту пропрезидентським силам не погоджується хіба що Жан-Марі Ле Пен, який заявив, що його “Національний фронт” виставляє 560 кандидатів (усього Національні збори Франції складаються з 577 депутатів). Він натякнув, що результати виборів можуть усіх здивувати. Однак оглядачі зауважують: переважна більшість кандидатів від його партії є маловідомими, вони не мають відповідного фінансового й організаційного забезпечення. Тому Ле Пену не варто розраховувати більш ніж на десять-п’ятнадцять місць у новому парламенті. Система виборів, яка передбачає відсотковий бар’єр, не дозволить “Національному фронту” повторити відносний успіх свого лідера.

Загалом парламентська кампанія 2002 року у Франції була найбільш передбачуваною і нецікавою. І політики, і мас-медіа, і виборці втомилися від політики під час гарячого президентського квітня.
Про це свідчить хоча б той факт, що преса не надто рясніла звичними рейтингами, компроматом і скандальними заявами, а найбільший резонанс викликало повідомлення, що жодна з французьких партій не спромоглася досягнути паритету між жінками й чоловіками у списках кандидатів до місцевих представницьких органів, як того вимагає новий закон. Тому не дивно, що французів вибори цікавлять зараз набагато менше, ніж Чемпіонат світу з футболу. Їхню виборчу активність може збільшити лише поразка збірної Франції у груповому турнірі.

POSTUP - ПОСТУП
№82 (938),
8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сумнівна перемога четвірки
·Українці теж полетять у космос

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·На черзі – програма уряду
·Французькі ліві здають парламент без бою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий будинок на Валовій
·Знову травмовано гірника
·Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького
·Як поєднати віру зі зброєю...
·Письменники бавляться в політику
·Благодійний конкурс
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·До НАТО на місці кроком руш
·Коли стабілізуються ціни на бензин
·Запобігання міжетнічному напруженню
·Українські зброярі спростовують закиди
·Засуджено братів-убивць
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Америку захистить суперміністерство
·Діти геїв та лесбіянок
·Японія виходить із рецесії
·Sprechen Sie Deutsch?
·Пхеньян торгує ракетами
·“Екологічно чиста” отрута
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Свобода преси – минуле та сучасність

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Із бюлетеня Головліту
·Туга за яснобаченням
·Одушевлені українські хроніки
·Ексклюзивна проза для масового читача
·Спадщина Івана Огієнка
·Молодий “Світ”

ПОСТ-FACTUM
·Аргентина пішла шляхом Франції
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100