BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року |

На черзі – програма уряду

КАБМІН

Іван ҐОР


Світлина УНІАН

Не встигли депутати поділити комітети Верховної Ради, як прем’єр-міністр Анатолій Кінах офіційно подав на розгляд парламенту проект програми уряду до 2004 року. Про свій сміливий крок голова Кабміну, який за сумісництвом очолює Український союз промисловців і підприємців, повідомив на засіданні правління цієї організації.

За його словами, у документі враховано практично всі пропозиції промисловців і підприємців стосовно подальшого ефективного розвитку української економіки. Кінах заявив, що проект цієї програми дає можливість також “закріпити і поглибити всі позитивні тенденції у соціально-економічній сфері країни”. Тим більше, що документ є механізмом реалізації послання президента парламенту.

Поки що не оприлюднено всіх параметрів урядової програми, але вже відомі основні положення ще одного документа, скерованого нещодавно урядом у верховну Раду, – проекту “Основних напрямків бюджетної політики України на 2003 рік”, так званої “бюджетної резолюції”, яка має стати основою для формування головного фінансового документа на наступний рік.

Згідно з проектом, дефіцит державного бюджету України у 2003 році не має перевищувати 0,5% ВВП.
Увесь державний борг на кінець наступного року не має бути більшим за 36% ВВП (якщо не враховувати зобов’язань із компенсації знецінених заощаджень громадян).

На 2003-й уряд прогнозує макроекономічні показники на такому рівні: номінальний ВВП – 255 млрд. грн., зростання реального ВВП – 4%, середньомісячна зарплата – 454 грн., середньорічний обмінний курс – 5,57 грн. за долар США, рівень зареєстрованого безробіття – 4,3%.

Для досягнення цих показників Кабміну та Верховній Раді треба буде ще попрацювати над проектом Податкового кодексу, реформуванням прибуткового податку з громадян, удосконалення механізму збору ПДВ, податку на прибуток і акцизного збору, індексацією ставок акцизного збору відповідно до інфляції та скасуванням галузевих і професійних податкових пільг. Якщо розробка і ухвалення кодексу затягнуться, то для досягнення бездефіцитності необхідно буде скоротити витратні статті, вважають експерти.

У бюджетній резолюції уряд заявив про намір позичити 6,1 млрд. грн., із яких зовнішні кредити становлять 4,8 млрд. грн. А вчора міністр фінансів України Ігор Юшко повідомив на прес-коференції, що задля збалансованості бюджету Кабмін має намір залучити на зовнішніх фінансових ринках від 500 до 800 млн. дол. США. Міністр уточнив, що на наступний рік припадає пік розрахунків за раніше взятими в міжнародних фінансових організаціях кредитами, і Україна повинна виплатити близько 1,6 млрд. дол. (або майже 8,1 млрд. грн.). За його словами, джерелом кредитування може стати Світовий банк або розміщення на зовнішньому фінансовому ринку державних цінних паперів.

Разом з тим, існують ризики, які можуть суттєво змінити перспективи економічного розвитку України. Найвпливовішим внутрішнім фактором може стати зміна уряду, про ймовірність якої останнім часом говорять українські політики.

Кінах же впевнений, що саме йому доведеться реалізовувати програму уряду до 2004 року. Не поспішає він і “прощатися” з членами своєї команди. Зокрема, він вкотре спростував чутки про те, що перший віце-прем’єр Олег Дубина написав заяву з проханням про відставку. Прем’єр вважає, що такі публікації у ЗМІ викликані застосуванням “політичних технологій, які відпрацьовуються в Україні в умовах низької політичної культури”.

POSTUP - ПОСТУП
№82 (938),
8-9 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сумнівна перемога четвірки
·Українці теж полетять у космос

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·На черзі – програма уряду
·Французькі ліві здають парламент без бою

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий будинок на Валовій
·Знову травмовано гірника
·Люди вірять у чудо Миколи Чарнецького
·Як поєднати віру зі зброєю...
·Письменники бавляться в політику
·Благодійний конкурс
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·До НАТО на місці кроком руш
·Коли стабілізуються ціни на бензин
·Запобігання міжетнічному напруженню
·Українські зброярі спростовують закиди
·Засуджено братів-убивць
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Америку захистить суперміністерство
·Діти геїв та лесбіянок
·Японія виходить із рецесії
·Sprechen Sie Deutsch?
·Пхеньян торгує ракетами
·“Екологічно чиста” отрута
·СВІТООГЛЯД

ДАТИ ПОСТУПУ
·Свобода преси – минуле та сучасність

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Із бюлетеня Головліту
·Туга за яснобаченням
·Одушевлені українські хроніки
·Ексклюзивна проза для масового читача
·Спадщина Івана Огієнка
·Молодий “Світ”

ПОСТ-FACTUM
·Аргентина пішла шляхом Франції
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100