BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 ЧЕРВНЯ 2002 року |

"Золота акція – за ""Національним фронтом"""

Франція готується до парламентських виборів. Соціологи уточнюють прогнози

ЕЛЕКТОРАТ

Денис МІНЧУК


Ширак однозначно налаштований на перемогу. Світлина Reuters

9 червня у Франції відбудеться перший тур парламентських виборів. Зареєстровано рекордну кількість кандидатів у депутати Національної асамблеї. Згідно з останніми опитуваннями, найбільш представленою в парламенті мала б бути партія президента Жака Ширака, правоцентристський “Союз президентської більшості” — 41%. Трохи менше, 38%, мусили б здобути ліві. Ультраправий “Народний фронт” Жана-Марі Ле Пена, згідно з цими ж опитуваннями, одержить 13%. Щоправда, соціологічна розвідка газети Le Monde засвідчила, що ідеї “Народного фронту” підтримують аж 28% виборців.

Останнім часом у Франції мало хто вірить прогнозам інститутів дослідження громадської думки.
Особливо після їхнього проколу під час нещодавніх президентських виборів, коли жоден з них не зумів спрогнозувати виходу у другий тур ультраправого лідера Жана-Марі Ле Пена, який випередив кандидата від соціалістів — екс-прем’єра Ліонеля Жоспена. Тому особливий інтерес викликало дослідження, проведене минулого тижня газетою Le Monde. Його результати кардинально відрізняються від показників, поданих соціологічними інститутами. Виявляється, що, незважаючи на поразку Ле Пена у другому турі президентських виборів, його ідеї набувають щоразу ширшої популярності. Нині їм симпатизують 28% французів, що є більше, аніж будь-коли до того, і на 11% краще, аніж рік тому.
Цікавим є також те, що коли торік 63% французів повністю не погоджувалися з програмою “Національного фронту”, то нині таких є лише 49%. Однією з причин змін називають, зокрема, надмірну критику ідей ультраправих у ЗМІ: навіть ті, хто ніколи не голосував за “Національний фронт”, вважають, що так робити не гоже, і кажуть, що Ле Пен має рацію.

Невідомо, однак, наскільки відповідає дійсності опитування Le Monde. Утім експерти поставилися до нього з належною увагою. Власне, вони пророкують, що на парламентських виборах може повторитися ситуація, яка мала місце на президентських. Адже між обома волевиявленнями є доволі незначний проміжок часу. Відтак втомлена від політики громадськість може знову злегковажити, що дасть можливість представникам крайніх партій набрати кругленьке число голосів, насамперед ультраправих, виборці яких, як правило, поводяться значно активніше.

У Франції вибори до парламенту проходять за мажоритарною системою у два тури. Для того, щоб потрапити у другий тур, який відбудеться 16 червня, кандидат у депутати повинен набрати щонайменше 12,5% голосів. Боротьба обіцяє бути доволі запеклою, свідченням чого є те, що цього разу зафіксовано рекордну кількість бажаючих зайняти одне з 577 у Національній асамблеї — аж 8633 особи. Очікується, що передусім вона відбуватиметься між представниками правоцентристів, лівих й ультраправих.

Нагадаємо, що нині більшість у Національній асамблеї мають соціалісти, і правоцентристський президент країни Жак Ширак мусив правити країною в умовах так званої “когабітації”. Однак несподіване зрушення виборчих пріоритетів французів управо може спричинити зміни в парламенті.
Швидше за все, ліві цього разу не святкуватимуть перемоги. Відтак найреальнішими виглядають варіанти, що в парламенті не буде чіткої більшості або ж більшість матимуть праві. Останнє можливе за двох умов: якщо представники “Союзу президентської більшості” здобудуть більше половини місць у парламенті; якщо їм вдасться утворити коаліцію з представниками “Національного фронту” Ле Пена. Цікаво, що лідер “Національного фронту” пообіцяв підтримувати правоцентристських кандидатів там, де “наш політик буде менш популярним, аби уникнути братовбивчої боротьби, адже всі ми вийшли з правого руху, — аби заступити дорогу до влади соціалкомуністам”. Останній варіант є доволі ризикованим для самого Жака Ширака, хоча він і позбавить президента хиткого становища, яке вже набридло всім французам. Але Ширак не забуває, що половина виборців, яка голосували за нього на минулих президентських виборах, була прихильниками лівих ідей, — ці люди віддавали свої голоси не так за нього, як проти Жана-Марі Ле Пена.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (935),
4-5 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кофі Аннан хвалить Україну
·Місто має кворумне керівництво

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Світ у ядерній небезпеці

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·“Наша Україна” проти Любомира Буняка
·Польща залишить Личаків львів’янам
·Останній шанс має бути безкоштовним
·Львівські шахтарі йдуть на Київ
·Жива історія катакомбної Церкви
·Тарифи на газ зросли вдвічі
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Початок “мертвого сезону”
·Україна відмовляється від кредитів
·США не довіряють Україні чи Кучмі?
·Кучма стежить, а не впливає
·Слідство у справі самогубства
·Преса користується довірою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·"Золота акція – за ""Національним фронтом"""
·Кучма шукає підтримки в Європі
·Неофіційні близькосхідні переговори
·Швейцарія — за аборти
·Політична криза в Канаді
·ФБР очікує терактів
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Острога за відвагу
·“Галицька брама” – світливська
·Рефлексії естетики романтизму

СПОРТ-ПОСТУП
·Перші сенсації світового футбольного форуму
·“Шахтар” – за крок до чемпіонства
·Одеса знову чемпіон
·Броварський може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·A-ha для заанґажованих
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100