BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Україна відмовляється від кредитів

МВФ

Руслан РЕБІЗАНТ

Україна повинна відмовитися від кредитів МВФ, вважає президент України Леонід Кучма. У своєму щорічному посланні до Верховної Ради він закликав уряд і Національний банк України зміцнювати гривню, скорочувати борги і звести відносини з Міжнародним валютним фондом до “безкредитних консультаційних домовленостей”.

“Міцна грошова одиниця повинна надалі залишатися визначальним атрибутом національного ринку, виміром і індикатором його інвестиційної привабливості, ефективним засобом підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробника, основною гарантією припинення витоку з України капіталу, збереження і накопичення доходів населення”, – йдеться у посланні лідера держави.

Якщо національна грошова одиниця – гривня – покликана стати головним атрибутом національного ринку, то в зовнішній безпеці країни головним атрибутом повинна стати відмова від будь-яких зовнішніх запозичень. “Уряду та Національному банку України необхідно за підтримки парламенту активізувати зусилля для забезпечення таких факторів зміцнення гривні, як бездефіцитність державного бюджету, зменшення боргової залежності держави, особливо зовнішньої”, – заявив президент. Програма розширеного фінансування EFF повинна стати останньою у співпраці між МВФ та урядом України.

Уже в липні цього року Україна мала б отримати від МВФ останні 550 млн. доларів США за програмою EFF. Як повідомив керівник місії ІІ Європейського департаменту МВФ Емануель ван дер Менсбрюґе, виділення коштів саме в липні є “абсолютно можливим”. За його словами, місія МВФ залишилася задоволеною розвитком макроекономічних процесів, а також результатами, яких досягла Україна за останні півтора року. Разом з тим, на запитання, чи планує МВФ і далі (після завершення програми EFF) працювати з Україною, ван дер Менсбрюґе сказав, що Фонд “планує і далі підтримувати тісну співпрацю з Україною”. Якою буде ця співпраця, керівник місії не сказав, проте саме після реалізації Програми розширеного фінансування EFF Україна, за словами президента, “передбачить систему і практику відносин з МВФ, обмеживши їх безкредитними консультативними домовленостями”.

Відмовляючись від кредитування Фонду, Леонід Данилович, очевидно, прийняв на віру позитивні відгуки Європейського Союзу щодо активного розвитку української економіки. Натомість реальний стан української економіки не такий уже й оптимістичний. Відповідно до прогнозів Виконавчого комітету МВФ, які розміщено на їхньому офіційному сайті, у 2002 році темпи зростання ВВП знизяться до 5% (проти 9% у 2001 році), а у 2003 році ВВП України виросте тільки на 4%. Рада директорів МВФ вважає, що перспективи розвитку української економіки у 2002 році залишаються “непоганими”, але не такими “сприятливими, як передбачалося раніше”. Тому у Фонді попереджають, що український уряд повинен “бути дуже уважним” до потенційних ризиків, які можуть з’явитися на зовнішніх ринках уже незабаром.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (935),
4-5 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кофі Аннан хвалить Україну
·Місто має кворумне керівництво

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Світ у ядерній небезпеці

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·“Наша Україна” проти Любомира Буняка
·Польща залишить Личаків львів’янам
·Останній шанс має бути безкоштовним
·Львівські шахтарі йдуть на Київ
·Жива історія катакомбної Церкви
·Тарифи на газ зросли вдвічі
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Початок “мертвого сезону”
·Україна відмовляється від кредитів
·США не довіряють Україні чи Кучмі?
·Кучма стежить, а не впливає
·Слідство у справі самогубства
·Преса користується довірою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·"Золота акція – за ""Національним фронтом"""
·Кучма шукає підтримки в Європі
·Неофіційні близькосхідні переговори
·Швейцарія — за аборти
·Політична криза в Канаді
·ФБР очікує терактів
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Острога за відвагу
·“Галицька брама” – світливська
·Рефлексії естетики романтизму

СПОРТ-ПОСТУП
·Перші сенсації світового футбольного форуму
·“Шахтар” – за крок до чемпіонства
·Одеса знову чемпіон
·Броварський може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·A-ha для заанґажованих
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100