BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 4-5 ЧЕРВНЯ 2002 року |

Кофі Аннан хвалить Україну

ВІЗИТ

Любко ПЕТРЕНКО

За останні дні Україні вдалося остаточно розвіяти чутки, буцімто нашої держави та її лідерів цураються в демократичному світі. Після того, як увесь світ побачив кадри офіційного візиту до Києва Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, мусили зникнути останні підозри. Візит розпочався в неділю, коли Кучма заледве повернувся зі Словенії, із зустрічі з центральноєвропейськими колегами.

Аннан зізнався, що дуже тішиться нагодою нарешті відвідати Україну. “Я вітаю демократичні перетворення в Україні, — заявив Генсек ООН Кофі Аннан під час спільної прес-конференції з президентом України Леонідом Кучмою. Гість навіть наголосив на тому, що “Україна користується європейськими стандартами на шляху демократичного розвитку, зокрема такими, як верховенство закону і прав людини”. Ще щасливішим з того візиту був Леонід Кучма. “Візит Аннана свідчить про повагу до України з боку ООН, — заявив президент, — про підтримку демократичних перетворень в Україні”.

Разом із тим, Кофі Аннан своїм прикладом укотре довів, що авторитетні в міжнародній політиці особи остерігаються давати чітку оцінку проголошеним намірам України стати в майбутньому членом НАТО. Під час імпровізованого брифінгу на летовищі керівник ООН на прохання прокоментувати євроатлантичні прагнення Києва почав досить багатозначно розглагольствувати. “Ми є свідками того, як європейський континент стає місцем, де все рухається до цілісності, — говорив він, — тож і рух України слід розглядати як спробу стати частиною цього цілого”. Оціночною можна було назвати лише фразу, кинуту під кінець промови, що йому “приємно спостерігати, як Україна стає невід’ємною частиною цього європейського руху”.

Конкретнішим у висловлюваннях та оцінках Аннан був під час розмов про миротворчі операції українських вояків у загонах “блакитних шоломів”. Він відзначив роль України як активного учасника операцій з імплементації миру під егідою ООН. Кучма поспішив запевнити високого гостя, що Україна й надалі підтримуватиме діяльність ООН, “спрямовану на забезпечення миру та безпеки в усьому світі, на захист прав людини”. Кучма навіть вирішив похизуватися перед Генсеком інтелектуальним і військовим потенціалом і досвідом України, який вона готова й надалі використовувати в рамках ООН. Особливий наголос президент зробив на можливостях української транспортної авіації. Тож Кучма готовий усі ці національні надбання (включно з людськими ресурсами) надавати час від часу до диспозиції ООН. Не за спасибі, звичайно ж. Як зізнався сам Леонід Данилович, за участь у миротворчих операціях за останні роки Україна отримала 45 млн. доларів.

А оскільки у світі, за словами Генсека ООН, ще достатньо кризових точок, то Україна ще матиме не один шанс заробити якусь копійку до бюджету. До слова, Кучма й Аннан висловили свою стурбованість загостренням прикордонного конфлікту між Індією та Пакистаном. “Дай Боже, аби було знайдено розуміння в цьому протистоянні, — бідкався наш президент, — не можна допустити переростання пакистано-індійського конфлікту в ядерний”.

Кучма також висловив вдячність за те, що Глобальний фонд з боротьби й профілактики ВІЛ/СНІДу, створений при ООН, надав Україні на профілактику та лікування цієї хвороби 9,5 млн. доларів. А ще він обговорив з Кофі Аннаном проблеми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

POSTUP - ПОСТУП
№79 (935),
4-5 ЧЕРВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кофі Аннан хвалить Україну
·Місто має кворумне керівництво

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Світ у ядерній небезпеці

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·“Наша Україна” проти Любомира Буняка
·Польща залишить Личаків львів’янам
·Останній шанс має бути безкоштовним
·Львівські шахтарі йдуть на Київ
·Жива історія катакомбної Церкви
·Тарифи на газ зросли вдвічі
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Початок “мертвого сезону”
·Україна відмовляється від кредитів
·США не довіряють Україні чи Кучмі?
·Кучма стежить, а не впливає
·Слідство у справі самогубства
·Преса користується довірою
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·"Золота акція – за ""Національним фронтом"""
·Кучма шукає підтримки в Європі
·Неофіційні близькосхідні переговори
·Швейцарія — за аборти
·Політична криза в Канаді
·ФБР очікує терактів
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Острога за відвагу
·“Галицька брама” – світливська
·Рефлексії естетики романтизму

СПОРТ-ПОСТУП
·Перші сенсації світового футбольного форуму
·“Шахтар” – за крок до чемпіонства
·Одеса знову чемпіон
·Броварський може повернутися
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·A-ha для заанґажованих
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100