BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 17 ТРАВНЯ 2002 року |

Мертва точка Личакова

КОНФОРМІЗМ

Іванка ПОПОВИЧ


Світлина Віталія ГРАБАРА

Відкриття польських військових поховань на території музею “Личаківський цвинтар” має відбутися 21 травня цього року – ніби про таке доповнення до заяви Львівської міської ради проголосували вчора депутати, адресуючи його вищому керівництву країни та області. Дата визначалася, виходячи із домовленостей президентів України і Польщі про участь в урочистій церемонії відкриття, однак після вчорашнього засідання міської ради їх приїзд стає дуже проблематичним.

Про передісторію питання сесію ґрунтовно проінформував учора голова комісії з військових поховань при міській раді Василь Білоус – починаючи від появи першої дерев’яної каплиці у 1919 році до майже завершення (вхідні ворота зі сторони Погулянки так і не були зведені) меморіалу в 1939 році, від руйнування польського пантеону в радянські часи і самовільної реконструкції надмогильних пам’ятників у 1990 році до прийнятих рішень депутатами попередньої каденції і останньої, грудневої, наради Євгена Марчука зі своїм польським колегою Мареком Сівецом. Василь Білоус наголосив на тому, що усі передбачені роботи виконано на 100 відсотків, і поховання відкривати можна було і вже минулого року, якби не наполягання польської сторони, що зводяться зараз (після грудневого протоколу, підписаного головою Держбуду України Валерієм Черепом та генеральним секретарем ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Польщі Анджеєм Пшевозніком поза спиною Львівської міської ради, до юрисдикції якої входять цвинтарні питання) до трьох позицій: стосовно розміщення пам’ятників французьким та американським волонтерам (найманцям – в іншій інтерпретації), скульптур левів зі щитами “Завжди вірний Тобі, Польщо” та напису на плиті невідомим. Щодо останнього, то, згідно з остаточним рішенням міської ради попередньої каденції від 4 вересня 2000 року, напис повинен звучати: “Невідомим польським воїнам, полеглим за Польщу в 1918-1920 рр.” (тоді польська сторона вимагала затвердження тексту “невідомим польським воїнам, полеглим за незалежність Польщі в 1918-1920 рр.” У грудні поляки відмовилися від слова “незалежність”, натомість з’явилось “Невідомим воїнам, героїчно полеглим за Польщу в 1918-1920 рр.”. За словами Василя Білоуса, підписаний протокол не має законних прав, оскільки суперечить рішенню органу місцевого самоврядування. На нині поляки не наполягають лише на поверненні левів, вивезених із цвинтаря в 1960-х роках.

Як вдалося дізнатися із варшавських джерел, сам Квасневський був страшенно обурений, коли почув від шефа бюро національної безпеки Польщі Марека Сівеца про те, що ймовірність його приїзду буде залежати від рішення депутатів “якогось маргінального містечка”. Невідомо, про яку готовність до приїзду доповів нашому президенту міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, однак під час зустрічі з журналістами 11 травня він оптимістично говорив про зміни у написах на плитах поховань польських воїнів як про довершений факт. Імовірно, що розраховував на позитивні зрушення у цьому питанні після тривалих переговорів між головою ОДА Мироном Янківим та Любомиром Буняком. Виступаючи перед депутатами, міський голова Любомир Буняк намагався довести (або робити вигляд, що доводить) необхідність змін до написів, аргументуючи це тим, що на українських військових похованнях на території Польщі вживаються слова “герої” та “героїчно”.

Закінчення – стор. 2

POSTUP - ПОСТУП
№70 (926),
17 ТРАВНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Мертва точка Личакова

ВЕКТОРИ ПОСТУПУ
·Дев’ятий тріумф королів із Мадрида
·Україна в тіні Росії
·Мертва точка Личакова

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·“Наша влада буде сильною...”
·Кадрові вектори Буняка
·Російський центр закидали пляшками
·У Львові “Кобра” і Смирнов
·Міські голови мають бути розумними
·В очікуванні інвестиційного буму
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Туманні перспективи Кінаха
·Як розташуються “парламентські зорі”?
·Німеччина дякує за “архів Баха”
·Сформовано керівництво Криму
·Продають “Україну”
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Перемогли християнські демократи
·Боснія озброювала Ізраїль
·Японія оголосила торговельну війну США
·Нелегальні іммігранти
·Антикитайські виступи у Киргизстані
·Індійські аферисти-мільярдери
·СВІТООГЛЯД

ПОСТАТЬ ПОСТУПУ
·Місія Другого апостола Павла

АРТ-ПОСТУП
·Фокус симультанного простору
·Запальне ачелерандо Мрозека
·Арт-анонси на уїк-енд

ПОСТ-FACTUM
·Сизого диму манливі чари
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100