BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 5 КВІТНЯ 2002 року |

Сокільники можуть стати "Могильниками"

В обмін на 40 га землі для міського цвинтаря Сокільникам запропонували школу в шумовій зоні

"БАРТЕР"

Остап ДРОЗДОВ

До редакції звернулася група депутатів сільської ради Сокільники з інформацією про те, що ситуація у цьому “прильвівському” селі – на грані роздору. Сокільничани протестують проти того, що там може бути відкрито львівське кладовище, яке стане вже четвертим у селі.

Річ у тім, що Львівська міськрада уклала договір зі Сокільницькою сільрадою про вилучення в останньої 40 га землі для будівництва кладовища. Пункт 1.2 цієї угоди стверджує, що натомість мерія повинна збудувати у селі школу. Зауважимо, що Сокільницька сільська рада вже тричі відмовляла Львову у виділенні землі. “У Сокільниках вже є 3 цвинтарі, тому скоро село опиниться в обрамленні цвинтарів і його можна буде перейменовувати на “Могильники”, – зауважує депутат сільради Тетяна Яремчук.

Та й, як заявила депутат зі Сокільників Ольга Пастушенко, рішення сільради від 29 грудня 2001 року “Про попереднє погодження вибору земельної ділянки під будівництво міського кладовища в с. Сокільники” було повністю сфальсифіковане сільським головою Андрієм Петрашем. Виявляється, на сесію, де розглядалося це питання, війт із 30 народних обранців запросив лише 14 “угодних” депутатів. Це підтверджує й обласна прокуратура, куди звернулися решта депутатів. У березні прокуратура опротестувала згадане рішення Сокільницької сільради як таке, що не відповідає вимогам Закону “Про місцеве самоврядування”. Тому більш ніж дивно виглядає тепер урочиста посвята каменя на місці будівництва “бартерної” середньої школи, проведена минулої неділі.

Характерно, що проти будівництва цвинтаря запротестували й інші служби. Передусім, ВАТ “Геотехнічний інститут” та ДГП “Західукргеологія” оприлюднили інженерно-геологічні висновки, де чітко сказано, що запропонована земельна ділянка не відповідає вимогам “Інструкції про порядок поховань і утримання кладовищ”. Згідно з гідрогеологічною експертизою, кладовище тут можна зробити лише у тому разі, якщо провести дренаж (бо дуже близько підходить вода), до того ж за гострої необхідності збудувати споруди для очищення поверхневих вод. Услід такому висновку фахівців міський департамент землеустрою та планування забудови міста 7 листопада 2001 року зазначив, що задля екологічної безпеки треба спочатку вивчити інженерно-геологічну будову ґрунту, визначити його фільтраційні властивості й напрямок потоку підземних вод. Іншими словами, затрати лишень на підготовку землі є, м’яко кажучи, суттєвими.

Проти будівництва цвинтаря різко виступили й “Львівські авіалінії” (через Сокільники пролягає злітно-посадочна смуга). У листі від 14 червня 2001 року до намісника Гладія гендиректор “Львівських авіаліній” Л.Загрева зазначає, що аеропорт “Львів” віднесений до 7 стратегічно важливих об’єктів України. А будівництво цвинтаря фактично ліквідовує перспективу розбудови аеропорту й суперечить Державній комплексній програмі розвитку авіаційного транспорту України.
“Рішення про будівництво цвинтаря в Сокільниках, який зовсім не вирішує проблем поховань у Львові, прийняте на підставі застарілого генерального плану міста”, – пише Л.Загрева. Тут є й моральний бік проблеми, бо “повітряними воротами” “перлини Європи” буде цвинтар, на який приземлятимуться та з якого злітатимуть гості міста. Крім того, похоронні процесії мають шанс наражатися на страшне ревіння літаків над головами. Ще одним нюансом є й те, що під цвинтар у 28 мешканців заберуть городи, хоча ця земельна ділянка пройшла розпаювання.

Що ж до школи, яку тодішній мер зобов’язується звести взамін за цвинтар, то це, схоже, є новітньою формою шантажу. Так, у листі заступника Куйбіди О. Сендеги до війта Петраша 28 лютого 2002 року написано: “Щоби розпочати будівництво школи в с. Сокільники, вам необхідно вирішити питання розміщення кладовища та погодити матеріали про вилучення земельної ділянки”.

Як заявив сокільницький депутат Анатолій Балух, на будівництво цієї школи у міському бюджеті закладено трошечки більше мільйона гривень, а цього вистачить хіба що на фундамент. “Показовою є й заява вже колишнього міського голови в газеті “ЗВУ”, що для нього першочерговими є зарплата вчителям та лікарям, міський цвинтар, а зі школою в селі – “вже як вийде”, – каже Анатолій Балух. Варто враховувати при цьому й те, що обіцяна школа обійдеться втричі дорожче, ніж зазвичай, та й підведення комунікацій до неї рівноцінне вартості всієї школи. І найголовніше: школа на 1000 місць, виявляється, буде ... експериментальною. Бо вона буде розташована в шумовій зоні аеропорту, тому доведеться робити звукозахисні вікна. Загадкою також залишається те, як міська влада організує дозвілля школярів просто у подвір’ї школи, де навантаження на вуха сягає 80 децибел.

Зважаючи на оприлюднені факти, група депутатів Сокільник заявила, що якщо так званий бартер “експериментальна школа без гарантій фінансування замість цвинтаря, якого просто не можна будувати на цій землі”, не буде припинений, вони ініціюватимуть проведення сільського референдуму з цього питання. Сокільничани мають намір оперативно вирішити проблему з новим міським головою Львова.

POSTUP - ПОСТУП
№50 (906),
5 КВІТНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Ющенко-прем'єр - або імпічмент!
·Зарплата або банкрутство!
·ВСЕРЕДИНІ
·Кара за торгівлю смертю

ПОГЛЯД
·Краєвид після виборів
·Знову про українську "латиноамериканськість"
·Переміг бренд "Наша Україна"
·Сокільники можуть стати "Могильниками"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Арифметичні помилки у протоколах"...
·Бібліотека - під загрозою виселення
·ХРОНІКА
·"Наша Україна" відстоюватиме Івана Гаврилюка до останнього
·Автозапчастини для дорогих іномарок

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Донецький "Сармат" - проти київської "Оболоні"
·Як українці депутатів вибирали...
·Ющенко-прем'єр - або імпічмент!
·Українські спецслужби - найкращі в Європі!?

ПОСТУП У СВІТ
·17 кандидатів у президенти
·Китайців виганяють із Гонконгу
·Думський переворот у Росії
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЕКОНОВИНИ
·Philipp Holzmann пішов на дно

СПОРТ-ПОСТУП
·СК "Волинь" -чемпіон
·Клочкова знову найкраща
·Іспанія знову програє
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Чи дуже жалить DAT?

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100