BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 29 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Уряд захищає українське взуття

Вітчизняні виробники обіцяють задовольнити всі потреби ринку

АНТИДЕМПІНГ

Олег ВІЛЬЧИНСЬКИЙ

Міністерство промислової політики України має намір вжити заходів, аби захистити внутрішній ринок взуття від напливу дуже дешевої продукції з країн Південно-Східної Азії. Зараз спеціалісти міністерства проводять попередній аналіз митної статистики стосовно завезення в Україну взуття.
Дані свідчать, що в нашу країну ввозиться величезна кількість взуття за нереально низькими цінами (шкіряне взуття по 2 долари за пару).

Ініціювали проведення такого розслідування представники взуттєвих фірм-виробників, які звернулися з проханням захистити їх від несумлінної конкуренції, повідомив заступник начальника управління легкої промисловості Мінпромполітики Олександр Бородін.

У всьому світі прийнято захищати свій ринок від демпінгових постачань продукції, які порушують правила чесної торгівлі шляхом штучного заниження цін на продукцію з метою завоювання ринку.
Антидемпінгове розслідування проводитиме або Мінекономіки, або Мінпромполітики. Українські експерти проаналізують постачання взуттєвої продукції з усіх країн – і щодо порушників якісних або кількісних критеріїв буде вжито заходів, передбачених українським законодавством.

Аналогічні розслідування – не дивина й у світовій практиці. Так, у Польщі вже взялися за захист внутрішнього ринку від південно-східної взуттєвої експансії. Польський уряд вирішив продовжити до 2005 року імпортне мито на китайське взуття, яке запровадили ще у 1999 році.

За статистичними даними, торік зростання виробництва у взуттєвій промисловості України склало 65%. На внутрішньому ринку було реалізовано майже 80 мільйонів пар, із яких на вітчизняних виробників припадає близько чверті. Основна частина реалізованого в Україні взуття ввозиться нелегально. Наприклад, за даними польської митниці, в нашу державу було транспортовано цього виду товару на 40 мільйонів доларів. А через український кордон, згідно з деклараціями, пройшло в 100 разів менше.

Однак головну загрозу для вітчизняних підприємств становлять виробники дешевого товару з Азії.
Причому дуже часто ціна на товар в Україні є нижчою, ніж у державі-виробнику. Імпортним постачальникам вигідно завойовувати український ринок шляхом демпінгових постачань, що може призвести до руйнування вітчизняної взуттєвої галузі. Поза тим, українське взуття останнім часом не поступається імпортним аналогам за якістю, щодо китайського – то його навіть значно перевершує.

Після скорочення постачань дешевої імпортної продукції вітчизняна взуттєва промисловість зможе активно розвиватися. В Україні є доволі багато виробників взуття: як великих державних підприємств, так і дрібних приватних. Їм дуже вигідно відмежуватисебе від демпінгових постачань із Азії. Після введення мита наш ринок зможе очиститися від неякісного китайського взуття і розширити асортимент товару як у цінових параметрах, так і в модельних, вважають спеціалісти фірм-виробників.

POSTUP - ПОСТУП
№46 (902),
29 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Мертві душі" на виборах
·Україна напередодні нового скандалу
·ВСЕРЕДИНІ
·Теракти готують на Великдень
·"Динамо" загрожують санкції

ПОГЛЯД
·Для влади 31 березня - "останній день Помпеї"
·Координаційна Рада Виборчого блоку "Демократична партія України - партія "Демократичний союз" повідомляє про результати навчальних виборів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Політична шахівниця
·Про вибори у Львові
·ХРОНІКА
·Дякую Тобі, Господи!
·Юля Тимошенко у Львові востаннє

ПОСТУП З КРАЮ
·Шлапак пропонує девальвувати гривню
·Уряд захищає українське взуття
·Україна напередодні нового скандалу
·"Мертві душі" на виборах

ПОСТУП У СВІТ
·Континент на межі руйнації
·Теракти готують на Великдень
·У Росії терористам дихається вільно
·СВІТООГЛЯД

ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА
·Коні не винні... або Діяльність - чи її імітація

СПОРТ-ПОСТУП
·З Хмельницького - зі "сріблом"
·Краще бути не може
·Почнемо з вірменами
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·У СУБОТУ В ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Екзотичний смак Ракії від віртуоза-класика

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100