BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Новинки від мобілок на CeBit 2002

У вересні в Європі відбудеться запуск телекомунікаційної мережі 3-го покоління. Україні ж доведеться задовольнитися зв'язком 2,5 покоління

МОБІЛ-ШОУ

Боніфацій КЛЬОНОВИЧ


Незабаром телефони замінять комп'ютери. Світлина Reuters

20 березня в німецькому Ганновері завершилася найбільша у світі виставка інформаційних технологій CeBit 2002. Оптимальну кількість новинок на цій виставці показали виробники стільникових телефонів. Торішня криза продажу мобільних трубок засвідчила, що споживача вже не цікавить звичайний, нехай навіть і дуже стильний телефон. Щоби привабити нових покупців, потрібно запхати в трубку максимальну кількість додаткових функцій – диктофона, аудіо- і відеоплеєра, фотоапарата, кишенькового органайзера.

Прем’єру 3G у Європі заплановано на осінь

На минулорічному CeBit’і багато виробників стверджували, що якщо не у 2001 році, то принаймні на цьогорічній виставці покажуть нарешті телефон третього покоління. Але цього не сталося. Телефон, який працює в європейському стандарті третього покоління UMTS (Universal Mobile Telecommunications System), прем’єри якого з таким нетерпінням очікували, на виставку привезла лише американська Motorola. Перші UMTS-телефони – модель A820 – Motorola почне продавати на європейському ринку в IV кварталі 2002 року.

Motorola A820 буде випускатися у двох модифікаціях – з умонтованою відеокамерою та без неї.
Телефон матиме великий кольоровий екран, MP3-плеєр, відео- й аудіоплеєр, а також розширену пам’ять, яка дозволяє зберігати звукові та відеофайли. Вага трубки – 157 грамів. У стандарті UMTS можна передавати дані зі швидкістю 64 Кб/с, одержувати інформацію зі швидкістю 384 Кб/с. Апарат дозволяє записувати, передавати й отримувати відеокліпи, можна телефонувати і відповідати на дзвінки, не припиняючи пошуку в Інтернеті. Завезені на виставку прототипи дозволяють крутити відеоролики з високою якістю зображення і звуку, проте наразі лише з пам’яті телефону, оскільки 3G-мережі на виставці ще не було. Як повідомив представник компанії, очікується, що на європейському ринку ціна Motorola A820 не перевищить 1000 євро.

Представники фінської телекомунікаційної компанії Sonera вже назвали дату запуску в комерційну експлуатацію першої в Європі мережі мобільного стільникового зв’язку третього покоління – 26 вересня 2002 року. За ліцензію на зв’язок 3G фіни заплатили 4 млрд. доларів. Нагадаємо, що європейські телекомунікаційні компанії витратили на придбання ліцензій на зв’язок 3G понад 70 млрд. доларів, що спричинило їм фінансові проблеми, так як попит на нові послуги виявився не таким великим, як передбачалося.

Про намір запустити цього року в комерційну експлуатацію мережу мобільного зв’язку третього покоління заявила також компанія British Telecom, проте вона не називає точної дати. Siemens і SonyEricsson до кінця цього року також планують випустити 3G-телефони.

Азіатський прорив

Однак усі зусилля європейських і американських виробників трубок тьмяніють порівняно з успіхами японських і південнокорейських виробників. Вони випустили 3G-апарати ще торік. Правда, ці телефони призначені лише для місцевого ринку і в Європі працювати не будуть, оскільки в азіатських країнах використовується власний варіант стандарту третього покоління за назвою
w-CDMA (широкосмуговий CDMA). Мережу цього стандарту розгорнув японський оператор NTT DoCoMo.
Телефони виробництва Panasonic, що продаються на японському ринку, вже сьогодні можна використовувати як повноцінні відеофони. Обладнані відеокамерою, вони дозволяють передавати не тільки звук, але й повноцінні відеоролики в режимі реального часу, забезпечуючи передачу зображення зі швидкістю до 18 кадрів на секунду. Хоча європейські виробники трубок і не привезли на виставку довгоочікуваного 3G-апарата, у їхніх нових моделях теж є чимало корисних речей.
Більшість із них мають великий кольоровий дисплей і можливість посилати зображення. Уже сьогодні Siemens, Alcatel, Sagem, SonyEricsson та інші виробники мають єдиний стандарт передачі мультимедійних повідомлень. Тільки Nokia дотримується свого стандарту, тому з телефону цієї фірми можна посилати зображення лише на апарати Nokia.

Окрім того, у нових моделях телефонів однотонний біпер замінено на поліфонічний дзвоник – тепер як телефонний дзвоник можна запрограмувати справжні симфонії. Обов’язковим атрибутом телефону в недалекому майбутньому стане диктофон, MP3- і відеоплеєр. У деякі з нових телефонів умонтовано фотоапарат. У перспективі виробники мають намір вбудовувати в телефон відеокамеру. Всі фірми представили телефони з підтримкою технології GPRS, яка дозволяє одночасно розмовляти по телефону і користуватися мобільним Інтернетом. Багато компаній пропонують безпровідні навушники та радіомікрофони для своїх телефонів на основі технології Bluetooth, яка забезпечує обмін даними на відстані до 10 метрів.

Розширилися й ігрові можливості телефонів. Нові моделі підтримують ігри на базі універсальної мови Java, що дозволяє абонентам завантажувати в пам’ять нові забавки. Самі ігри стали більш реалістичними. Так, Panasonic привіз телефон, що передає не тільки картинку і звук, але й відчуття. Наприклад, якщо ви бавитеся в кік-боксинг і пропустили удар, телефон починає вібрувати, а інтенсивність вібрації залежить від сили “удару”.

Німецький Siemens демонстрував кілька своїх концептуальних розробок: телефон-годинник, телефон-кулон вагою 60 грамів (із фотокамерою і MP3-плеєром) і телефон, у якому великий дисплей використовується замість динаміка. Ще один прототип має замість дисплея великий сенсорний екран завбільшки з усю трубку, на ньому з’являється зображення кнопок, якими можна набирати номер.

Корейський Samsung показав телефон SGH-V100 – перший мобільник із підтримкою “відео-за-запитом”.
До речі, телефон-годинник, про який більшість європейських виробників наразі лише мріють, у Кореї вже є – це WatchPhone від Samsung.

Україна зупинилася на 2,5G

Українські оператори вирішили не поспішати із запуском нового стандарту зв’язку. Замість цього впроваджується технологія GPRS, яку ще називають технологією 2,5G, тобто “другого з половиною” покоління. Мережа GPRS не вимагає величезних фінансових затрат, оскільки немає необхідності будувати нову або кардинально перебудовувати існуючу мережу GSM, яка належить до другого покоління стандарту стільникового зв’язку. Нове обладнання GPRS просто “вмикається” в чинну мережу GSM.

Лідери українського ринку стільникового зв’язку – компанії UMC і “Київстар” – наприкінці минулого року заявили, що в Україні запуск мережі GPRS відбудеться в першій половині 2002 року.
Як повідомили в UMC, на сьогодні мережа проходить тестові іспити, і як тільки вони завершаться, компанія оголосить дату запровадження GPRS в комерційну експлуатацію.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·"Свободу" кинули у річку
·Під прикриттям боротьби з тероризмом
·ВСЕРЕДИНІ
·У Дрогобичі демонтували стінопис Шульца

ПОГЛЯД
·Мерські вибори-2002
·Передвиборні спекуляції

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Володимир Середа: цвинтар - так, пантеон - ні!
·Проголосуй і живи довго та щасливо
·Богдан Дубневич: "Українці мусять жити краще !"

ВИБОРИ У ПОСТУПІ
·Богдан Коваль: Будувати нове життя у Львові треба фахово
·Ігор Плотиця: Нове тисячоліття спонукає жити по-новому і в побуті, і в політиці
·Програма кандидата в депутати САВЧУКА Олега Ярославовича
·Люди, які мислять, змінюють суспільство
·Ольга Величко: Буду робити все можливе, щоби нову школу таки збудували

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Бійців дивізії "Галичина" реабілітовано?
·Крим відчиняє двері
·"Свободу" кинули у річку

ПОСТУП У СВІТ
·Головні персонажі поза грою
·Під прикриттям боротьби з тероризмом
·СВІТООГЛЯД

ВИБОРИ У ПОСТУПІ
·Ми ЗА Степана Курпіля. А ВИ?
·Провідні журналісти Львова - за Степана Курпіля!

ПОСТУП АНАЛОГІЙ
·З африканським привітом - зімбабвійська демократія проти геополітичного адмінресурсу

ВИБОРИ У ПОСТУПІ
·Віктор Ющенко: Боротьба сьогодні йде між тими, хто краде і не краде
·Звернення Тараса Стецьківа до вибoрців
·Заява виборчого штабу Тараса СТЕЦЬКІВА

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Хакер Адріан Ламо став співробітником New York Times
·Червоний чи блакитний? MPEG-4 чи MPEG-2? Боротьба за новий DVD
·Ноутбуки дешевшають
·Американка засудила виробника захищених від копіювання CD

ПОСТУП БЕЗЗАКОННЯ
·У Дрогобичі демонтували стінопис Шульца

ВИБОРИ У ПОСТУПІ
·Дещо про перспективи української опозиції
·Ігор ГАЙДУЧОК: "Передвиборні зустрічі ще більше переконали мене: потрібні зміни"
·Прес-служба Львівської координаційної ради виборчого блоку "Демократична партія України - партія "Демократичний союз" інформує
·НАША УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З НАШОГО ДОМУ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·NASA створила найдетальнішу карту Землі
·Новинки від мобілок на CeBit 2002
·ЗВЕРНЕННЯ Громадських організацій Львова до виборців 119-го Шевченківського виборчого округу

КРИМІНАЛ
·Від готелю "Незалежність" мер потрапив... "у залежність"

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·Загадки міста Лева
·Вас запрошує кафе "Гермес"

КІНОПОСТУП
·Номінанти та переможці "Оскара" 2002 року
·Найкращі фільми року
·Британські букмекери дали "Володарю перстенів" сім "Оскарів"

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·КІНОТЕАТРИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ
·Акція місяця

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·Найгірші кінодіячі Голлівуду отримали свої відзнаки

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100