BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Гроші погано (не) пахнуть

За минулий рік Львівщина піднялася на сходинку вище в рейтингу прямих іноземних інвестицій у регіони України. Тепер вона - на 7-му місці

ІНВЕСТИЦІЇ

Василь СКРІБА

На початок 2002 року нерезиденти інвестували в економіку Львівської області понад 168 мільйонів “зелених”, тобто доларів. Чиновники із Винниченка, 18 чекають, що на кінець цього року цифра дотягне до ювілейної позначки – 200 млн. дол.

Здавалось би, і що нам із тих інвестицій? А от що: “Велика сума інвестицій в область, – цитуємо слова заступника голови Львівської облдержадміністрації Анатолія Данилишина, – зумовила покращання економічного стану Львівщини. У 2002 році ми очікуємо приріст промислового виробництва на 14%. Планується, що нам вдасться зберегти приріст виробництва в нафтопереробній галузі. До кінця року його ріст очікується в межах 2-3%”.

Скільки?

У Львівщину інвестували багато. 168,5 млн. дол. – цифра, звичайно, вражаюча, але за нею не видно живої картини процесу вкладень у нашу область. Інша справа, коли переглянути динаміку в цій сфері за останні кілька років.

Завдяки статистичним даним, які надало нам обласне управління статистики, бачимо, що на початок 1997 року прямі іноземні інвестиції у Львівщину перевищили 54 млн. доларів, на кінець сягнули майже 73 млн. дол. За 1998 рік їх сума перевищила 82 млн. дол., у 1999 – 113 млн. дол., ще через рік – майже 150 млн. дол. І, нарешті, як уже зазначалося, торік вона дісталася 168,5 млн. дол.

Фахівці Львівської ОДА прогнозують, що 2002 року область отримає близько 31,5 млн. “зелених”. Це в той час, коли в цілому в Україні готуються до спаду інвестиційної активності. Підставою для таких передбачень називають скасування на початку лютого податкових пільг для підприємств з іноземними інвестиціями. Не зайве зазначити, що Кабмін вважає цей крок цілком доцільним, оскільки, впевнений він, серед наших підприємств побутує дуже “цікава” практика – переводити гроші в офшорні зони, а потім повертати їх звідти у вигляді інвестицій. Завдяки такій оборудці вони отримували право користуватися податковими пільгами.

Хто?

Країн, які інвестують у Львівщину, на початок 2002 року статистика подала 57. Судячи із сум інвестицій, найбільше область люблять поляки – вони влили сюди 26,5 млн. дол. (15,8% від загальної суми інвестицій), трохи менше – швейцарці (25,4 млн. дол., або 15,1%). США зі своїми 15,3 млн. дол. у цьому рейтингу посіли третє місце. Далі йдуть Нідерланди (14,4 млн. дол.) і Великобританія (12,5 млн. дол.).

Непогано, скажімо так, інвестують у нашу область капітал із “пропискою” у Швеції, на Британських Віргінських островах (нагадаємо, що вони перебувають в офшорній зоні), в Німеччині.

Попри побоювання, що російський капітал затоплює Львівщину, його маса, за даними офіційної статистики, на кінець 2001 року становила 2,2% від загалу, тобто йдеться про якихось 3,8 млн. дол.

Куди?

875 – таким є число підприємств області, куди інвестори хоча б раз вкладали свої гроші. Переважно (31%) це підприємства харчової промисловості, в них інвестовано 52,3 млн. дол. Доволі цікавими для інвесторів є сфера фінансів і кредитування, транспорт і громадське харчування, а також внутрішня торгівля. Хоча Львівщина раз у раз нагадує про свою аграрність, не видно закордонного ентузіазму у вигляді у. о. в нашому сільському господарстві. За весь період інвестування в с/г області вкладено лишень 2,5 млн. дол.

На жаль, немає статистичних даних про те, скільки саме інвестицій отримало кожне підприємство, щоби можна було сказати, хто з них одержав найбільше. Можливо, що це ті ж “Львівська пивоварня”, “Львівська тютюнова компанія” та “Кредит Банк (Україна)” – “ЗУКБ”, які, за словами заступника голови Львівської ОДА Анатолія Данилишина, були найпривабливішими для інвесторів протягом 2001 року.

POSTUP - ПОСТУП
№38 (895),
19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Віктор Ющенко у Львові
·ВСЕРЕДИНІ
·Кожному депутатові - по агентові

ПОГЛЯД
·Ющенко і міфи
·Не бійтеся російської мафії
·Степана Курпіля підтримують достойні люди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів буде мати програму розвитку
·Перед виборами навіть субсидії можна отримати заднім числом
·Генеральний план говорить про себе
·ХРОНІКА
·Політики зобов'язалися
·"Загадки міста Лева"

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Замість ЄС - Євроазійське співтовариство?
·Портрет українського кандидата
·Кохання по-українськи

ПОСТУП У СВІТ
·Бунт опозиції напередодні вироку
·Архієпископ став жертвою помсти
·Монументальний візит Анатолія Зленка
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Комерціалізація українських доріг
·Підсумки Женевського автошоу
·Квиток у космос за 100 тис. доларів
·Гроші погано (не) пахнуть

СПОРТ-ПОСТУП
·Злива сенсацій у Дублянах
·Володимир Кличко ще на крок наблизився до поєдинку з Люїсом
·Для початку - розгроми аутсайдерів
·Мир у Каталонії

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100