BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Монументальний візит Анатолія Зленка

Термін відкриття цвинтаря "Львівських Орлят" знову переноситься

ПОЛЬЩА

Тетяна АРТУШЕВСЬКА, Варшава

13-14 березня у Варшаві з офіційним візитом перебував міністр закордонних справ України Анатолій Зленко. Візит видавався радше “монументальним”, позаяк першого дня свого перебування Анатолій Зленко разом із міністром закордонних справ Польщі Влодзімєжем Цімошевичем відкрив пам’ятник Тарасу Шевченкові в центрі Варшави. Другого ж дня міністр Зленко сказав у розмові з прем’єр-міністром Польщі Лешеком Міллером, що цвинтар “Львівських Орлят” українська сторона планує відкрити у травні.

Жодної конкретики у відносинах між Україною та Польщею цей візит не приніс. Усі запитання стосовно перспектив зближення України з Європейським Союзом чи НАТО, адресовані пану Зленкові на прес-конференції, міністр вдало оминув. Можна було лише почути стандартні форми, що їх прийнято вживати в українському МЗС.

Шевченка – за Словацького

Стараннями колишнього посла України в Польщі Дмитра Павличка, у Варшаві вже є пам’ятник нашому Кобзареві. Павличко неодноразово підкреслював, що прагне створити у Варшаві місце, яке для кожного українця буде частинкою Батьківщини. Сквер, де стоїть Кобзар, теж носить ім’я Великого Тараса. Й це також заслуга пана Павличка, котрий у жовтні 2000 року запросив на урочисту церемонію відкриття тодішніх прем’єрів Польщі та України – Єжи Бузека та Віктора Ющенка.

Спершу в цьому сквері було розміщено дитячий майданчик. Приблизно два роки тому Варшавою пішли чутки, що між посольством України та амбасадою однієї з латиноамериканських країн точиться боротьба за сквер у центрі Варшави, де одні хотіли би поставити пам’ятник Сімонові Болівару, а інші – Тарасу Шевченкові. Фінансував проект мер Києва Олександр Омельченко як подарунок Варшаві від Києва. Автором проекту став Анатолій Кущ – відомий український скульптор, автор багатьох київських пам’ятників. Варшавський Шевченко виглядає не як старий канівський Кобзар, а радше як молодий Гете: у довгому фраку, з неслухняними молодими кучерями та зі свічкою (хоч, може, це факел) у лівій руці й зі сувоєм віршів під пахвою. А от права рука зависла у просторі з незрозумілою метою, й цим монумент нагадує львівського Шевченка.

Представник Київської міської адміністрації, присутній на урочистості відкриття пам’ятника Шевченкові, сказав, що невдовзі у Києві буде відкрито пам’ятник польському письменникові Юліушу Словацькому, який, до речі, теж творив у добу Романтизму.

“Орлята”

Знову, як це в останні кілька років часто буває при зустрічі представників правлячих кіл України та Польщі, мова заходить про болючу проблему відкриття вже відреставрованого у Львові польського військового цвинтаря “Львівських Орлят”. Анатолій Зленко, по черзі зустрічаючись із прем’єром Польщі Лешеком Міллером та президентом Олександром Кваснєвським і відповідаючи на їх запитання про термін відкриття цвинтаря, сказав, що справу перенесено на травень цього року, тож зараз зволікання спричинене парламентськими виборами в Україні. Коментуючи цю ситуацію, президент Польщі сказав журналістам, що особисто для нього є принизливим укотре вже говорити про “ймовірну”, а не остаточну дату відкриття цвинтаря “Орлят”. “Єдине, в чому я можу вас запевнити, – цвинтар усе ж буде відкрито”, – заявив Александр Кваснєвський.

На урочистому прийнятті на честь візиту Зленка та відкриття пам’ятника в українському посольстві присутні могли помітити, що мер Львова Василь Куйбіда відбув тривалу розмову “за келихом вина” з Анджеєм Пшевозніком, головою польської Ради боротьби і мучеництва. Пан Пшевознік не захотів поінформувати, про що конкретно вони домовилися з львівським мером, сказавши лише, що узгоджено термін чергової зустрічі.

POSTUP - ПОСТУП
№38 (895),
19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Віктор Ющенко у Львові
·ВСЕРЕДИНІ
·Кожному депутатові - по агентові

ПОГЛЯД
·Ющенко і міфи
·Не бійтеся російської мафії
·Степана Курпіля підтримують достойні люди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів буде мати програму розвитку
·Перед виборами навіть субсидії можна отримати заднім числом
·Генеральний план говорить про себе
·ХРОНІКА
·Політики зобов'язалися
·"Загадки міста Лева"

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Замість ЄС - Євроазійське співтовариство?
·Портрет українського кандидата
·Кохання по-українськи

ПОСТУП У СВІТ
·Бунт опозиції напередодні вироку
·Архієпископ став жертвою помсти
·Монументальний візит Анатолія Зленка
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Комерціалізація українських доріг
·Підсумки Женевського автошоу
·Квиток у космос за 100 тис. доларів
·Гроші погано (не) пахнуть

СПОРТ-ПОСТУП
·Злива сенсацій у Дублянах
·Володимир Кличко ще на крок наблизився до поєдинку з Люїсом
·Для початку - розгроми аутсайдерів
·Мир у Каталонії

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100