BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Бунт опозиції напередодні вироку

КИРГИЗІЯ

Євген ГУЛЕВИЧ

Щонайменше чотири особи загинули і ще понад 60 поранено унаслідок сутичок, які відбулися між правоохоронцями і демонстрантами з опозиції у місті Кербенті Джалалабадської області Киргизії.
Сутички почалися передучора ввечері, коли близько тисячі пікетників зібралися біля районного управління міста з вимогами звільнити нардепа Азімбека Бекназарова, який перебуває в ув’язненні ще з січня цього року за звинуваченням у зловживанні владою.

Голова киргизького МВС Темірбек Акматалієв по телебаченню заявив, що сутички влаштували опозиція й активісти з правозахисних організацій. “Демонстранти не дослухалися до слів представника адміністрації, а одразу кинулися на штурм кордонів міліції, кидаючи каміння і пляшки із запалювальною сумішшю”, – зазначив Акматалієв. За його словами, хтось із пікетників навіть застосував вогнепальну зброю.

Проте міліція стріляла влучніше: двох маніфестантів було вбито відразу, ще двоє померли в лікарні. Із боку захисників адміністрації від каміння та побиття постраждала 61 особа, а один із міліціонерів отримав вогнепальне поранення. “Опозиція стала на шлях політичного екстремізму”, – заявив Ахматалієв – і скерував на південь республіки спецназ. Цілком імовірно, що влада вирішить увести в Джалалабадській області надзвичайний стан.

Хто ж цей Азімбек Бекназаров, через якого в досі спокійній Киргизії почалася ця невеличка революція? Він – депутат парламенту і глава парламентського комітету зі судової реформи і законності. Бекназарова заарештували в Ак-Сийському районі ще 5 січня, коли він приїхав на зустріч із виборцями. Слідство у його справі було просто блискавичним: уже два тижні тому суд почав слухання. Бунт у Кербенті розпочався якраз напередодні винесення Бекназарову вироку. Вчора було заявлено, що, незважаючи на бунт, якому передували “непомічені” судом голодування виборців на підтримку депутата, процесу не відкладуть. Судді залишаються непохитними.

Бекназарову інкримінують те, що в 1995 році, працюючи слідчим Ак-Сийської райпрокуратури, він за винагороду не порушив кримінальної справи проти людини, яка скоїла вбивство. Утім, на думку опозиції, кримінальну справу проти депутата сфабрикувала влада, якій він допік своєю діяльністю в парламенті. Наприклад, глава компартії республіки Абсамат Масалієв заявив, що “несправедливий судовий процес над Бекназаровим має суто політичний замовний характер”.

Досі на тлі інших республік Центральної Азії – з точки зору політичного плюралізму – Киргизія вважалася відносно тихою й благополучною країною, хоча подібна “протиопозиційна” справа не є першою. Позаторік у березні в лікарні заарештували Фелікса Кулова, колишнього віце-президента і лідера опозиційної партії Киргизії “Ар-Намис”. Його тоді також звинуватили в зловживанні владою на посту міністра національної безпеки. Президентські вибори він просидів за ґратами, а торік у січні його засудили на сім років в’язниці.

POSTUP - ПОСТУП
№38 (895),
19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Віктор Ющенко у Львові
·ВСЕРЕДИНІ
·Кожному депутатові - по агентові

ПОГЛЯД
·Ющенко і міфи
·Не бійтеся російської мафії
·Степана Курпіля підтримують достойні люди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів буде мати програму розвитку
·Перед виборами навіть субсидії можна отримати заднім числом
·Генеральний план говорить про себе
·ХРОНІКА
·Політики зобов'язалися
·"Загадки міста Лева"

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Замість ЄС - Євроазійське співтовариство?
·Портрет українського кандидата
·Кохання по-українськи

ПОСТУП У СВІТ
·Бунт опозиції напередодні вироку
·Архієпископ став жертвою помсти
·Монументальний візит Анатолія Зленка
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Комерціалізація українських доріг
·Підсумки Женевського автошоу
·Квиток у космос за 100 тис. доларів
·Гроші погано (не) пахнуть

СПОРТ-ПОСТУП
·Злива сенсацій у Дублянах
·Володимир Кличко ще на крок наблизився до поєдинку з Люїсом
·Для початку - розгроми аутсайдерів
·Мир у Каталонії

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100