BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Замість ЄС - Євроазійське співтовариство?

Зовнішня політика України знову міняє орієнтацію...

САМІТ

Ольга ЯЦЕНКО

Перед завершенням саміту в Одесі Росія втрутилася у виборчий процес України: як заявив керівник адміністрації президента РФ Олександр Волошин, Росія співробітничатиме з блоками, які виступають за зміцнення двосторонніх відносин між Україною і РФ: “За єдину Україну”, СДПУ(о) і Компартією України. Водночас Волошин зазначив, що жодних відносин з блоком Віктора Ющенка у Росії немає, оскільки в складі цього блоку присутні політичні сили, які виступають з відверто антиросійських позицій. Світлина УНІАН


Україна, Росія та Молдова пришвидшують втілення своїх планів щодо створення Євроазійського економічного співтовариства. Про це йшлося під час тристоронньої зустрічі президентів цих держав в Одесі.

Як результат цього саміту глави держав прийняли заяву, в якій висловили впевненість, що повноправна участь їхніх країн в діяльності Євроазійського економічного співтовариства сприятиме швидшому економічному розвитку, повноцінному функціонуванню зони вільної торгівлі та підвищенню добробуту народів цих держав.

Нагадаємо, що президенти зустрілися в Одесі на вихідні. Перша спільна зустріч відбулася в державній резиденції. Саме там Володимир Путін поцікавився у Володимира Вороніна, як просуваються справи з весняною сівбою в Молдові, на що молдавський президент відповів, що весняно-польові роботи в Молдові – у розпалі. Після куртуазного привітання глави держав взялися обговорювати питання тристоронньої співпраці, серед яких і перспективи співпраці в галузі енергетики, митного контролю, транспортної сфери та проблеми регіонального порозуміння. Більше того, головним результатом зустрічі можна сміливо назвати висловлене лідерами Молдови й України бажання, аби їхні держави приєдналися до Євроазійського економічного співтовариства. Наразі його членами є Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан (натомість Молдова та Україна разом з Грузією, Узбекистаном та Азербайджаном є учасниками іншого неформального об’єднання – ГУУАМ). На думку Володимира Путіна, це рішення є принципово важливим для розвитку країн на пострадянському просторі.

Як приклад регіонального порозуміння президенти згадали Придністров’я. Щоправда, жодних документів, пов’язаних із цим питанням, підписано не було, але український і російський президенти вкотре запевнили молдавського колегу, що у разі потреби зроблять все від них залежне, аби й надалі бути гарантами Придністровського врегулювання. Варто сказати, що на сьогодні, як засвідчують аналітики, процес врегулювання в Придністров’ї дещо пригальмувався, й це зовсім не йде на користь ситуації...

Президенти України і Росії дуже багато обговорювали власні проблеми. Зокрема, Леонід Кучма та Володимир Путін домовилися прискорити процес створення між Україною і Росією зони вільної торгівлі. Причому вони доволі критично поставилися до існуючого товарообігу між своїми країнами, який становить 10 мільярдів американських доларів, оскільки за останні роки він зовсім не зріс. Як зауважив Володимир Путін, далеко не все робиться для того, щоби активізувати цей процес. Хоча останній докір йому варто було би адресувати собі, адже Росія з року в рік піднімає тему зони вільної торгівлі, проте оскільки ця країна залишається найбільшим ринком збуту для всіх інших членів СНД, то не надто поспішає спрощувати митні тарифи.

Отже, сталася чергова зустріч українського президента із закордонними колегами – і знову Леонід Кучма робить заяву про бажання України вступити в міжнародну організацію на основі СНД. За останній рік орієнтація України досить часто змінювалася, але стійким залишалося ставлення України щодо Росії. Безперечно, вступ України до Євроазійського економічного співтовариства матиме позитивні наслідки для розвитку економіки нашої країни, але після 11 років існування України як незалежної держави принаймні її лідеру вже можна було б визначити лінію зовнішньої політики держави – і логічно дотримуватися її. Головною ж проблемою є те, що Україна й досі не навчилася в діалозі з Росією збалансовувати свої політичні та економічні інтереси.

POSTUP - ПОСТУП
№38 (895),
19-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Віктор Ющенко у Львові
·ВСЕРЕДИНІ
·Кожному депутатові - по агентові

ПОГЛЯД
·Ющенко і міфи
·Не бійтеся російської мафії
·Степана Курпіля підтримують достойні люди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів буде мати програму розвитку
·Перед виборами навіть субсидії можна отримати заднім числом
·Генеральний план говорить про себе
·ХРОНІКА
·Політики зобов'язалися
·"Загадки міста Лева"

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Замість ЄС - Євроазійське співтовариство?
·Портрет українського кандидата
·Кохання по-українськи

ПОСТУП У СВІТ
·Бунт опозиції напередодні вироку
·Архієпископ став жертвою помсти
·Монументальний візит Анатолія Зленка
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Комерціалізація українських доріг
·Підсумки Женевського автошоу
·Квиток у космос за 100 тис. доларів
·Гроші погано (не) пахнуть

СПОРТ-ПОСТУП
·Злива сенсацій у Дублянах
·Володимир Кличко ще на крок наблизився до поєдинку з Люїсом
·Для початку - розгроми аутсайдерів
·Мир у Каталонії

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100