BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 14-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Десять на одного

Передвиборна ситуація на Івано-Франківщині

КАНДИДАТИ

Володимир ЗАНИК

Так приблизно можна охарактеризувати “попит” на мандати депутатів обласної та Верховної рад у нашій області. Кандидатів до місцевих рад, на сільських, селищних, міських голів трохи менше, але не всюди.

Місто

Так, за даними Івано-Франківської міської територіальної виборчої комісії кандидатами в депутати міськради (на 60 мандатів) зареєстровано більше 650 осіб, до обласної ради по місту на 5 мандатів претендують 57 осіб. Певною несподіванкою було те, що буквально до останнього дня реєстрації кандидатів практично не було “попиту” на посаду міського голови. Подейкують, що декотрі поважні особи, зважуючи свої шанси, таки віддали належне нинішньому мерові Зіновію Шкутяку і вирішили не висуватися.

Врешті-решт зареєстровано 5 кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська: нині діючий (його висунув блок Віктора Ющенка “Наша Україна”), генеральний директор фірми “К.Г.Д.” Остап Дармограй, голова правління ВАТ “Івано-Франківськшкірсировина” Мирослав Когуч, співробітник технічного університету нафти і газу Валерій Плисак, лідер МО УНП “Собор” Зіновій Бойчук (усі четверо зареєстровані через самовисунення).

Здається, ні для кого не є таємницею, що саме перші два – основні конкуренти на виборах. Пан Дармограй вважається серйозним авторитетом у бізнесових колах. Його фірма окрім бізнесу в енергетичній сфері (в основному – газ), будівництві, є ще й найбільшим акціонером ВАТ “Фірма “Барва” – потужного хімічного заводу, котрим, між іншим, до кінця 80-х років минулого століття керував З. Шкутяк. Про публічну підтримку О. Дармограя не оголошували ні суб’єкти блоку “ЗаЄдУ”, ні офіційна обласна рада (остання радше навпаки, в кінці минулого року вустами намісника в області М. Вишиванюка оголосила, що підтримуватиме З. Шкутяка). Але О. Дармограя підтримують СДПУ(о), “Жінки за майбутнє”, ряд громадських організацій, а також – і це викликає значний подив – обласна організація Республіканської Християнської партії, точніше сказати, керівництво обласної організації та міська РХП. До феномена РХП у виборах – 2002 на Івано-Франківщині варто звернутися окремо. Ця партія, як відомо, є однією з десяти партій-засновниць блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”. Проте обласна організація РХП свій підпис під угодою про створення обласного блоку “Нашої України” відкликала і виступила одноосібним суб’єктом виборчого процесу. Треба зазначити, що ця структура на Івано-Франківщині доволі сильна і власне технологічно готова до виборів – здатна самостійно вести правильну виборчу кампанію. Обласних ерхапістів у місцевій “НУ” напевне ж обділили. У результаті спостерігається парадоксальне, за деякими критеріями, зближення ідейної(?) правої структури з “кадрованими” силами пропрезидентської чи ліво-центристської орієнтації. А тим часом на рівні районів організації РХП здебільшого діють у блоці “Наша Україна”.

Область

Як показують спостереження, вельми серйозно виглядають виборчі перегони до обласної ради. Уже давно говориться про те, що виборчі бюлетені до облради за діючим законодавством найменш захищені. Точніше їх найлегше сфальсифікувати. У окрузі обираються п’ять депутатів, але виборець може проставити значки проти довільної кількості прізвищ. Домалювати потрібний “хрестик” – справа техніки, якою володіють чимало членів виборчих комісій.

Відсотків на 80 можна прогнозувати, що новий склад Івано-Франківської обласної ради буде обраний із “потрібних людей” – представників владних чи “бюджетних” структур, які масово кандидують, керівників підприємств та установ тощо. І суттєво те, що саме на рівні області чимало кандидатів не наважувалися заручитися підтримкою блоку “Наша Україна”, Блоку Юлії Тимошенко, а ті відповіли “взаємністю” своїм таємним симпатикам.

Кандидатом у депутати обласної ради зареєструвався голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, кілька його заступників, що не замахнулися на більше.

Адміністрація у депутати

Троє заступників ОДА є кандидатами в народні депутати України. Виборює мандат парламентаря й нинішній голова обласної ради Зіновій Митник. У рідній Коломиї (виборчий округ №87) пан Митник вважається фаворитом. З інших восьми претендентів непогані шанси виграти у Митника має лише уродженець Снятинщини суддя Верховного суду України Володимир Мойсик, що йде від “Нашої України”.
У цьому окрузі звертає на себе увагу постать Олександра Биструшкіна, актора, начальника Головного управління культури і мистецтв м. Києва, що йде від блоку Олесандра Омельченка “Єдність”.

Та ми пропустили обласний центр. В Івано-Франківському в/о №85 14 кандидатів. Експерти вважають, що і тут є фаворит – голова правління ВАТ “Івано-Франківськцемент” Микола Круць, якого висунув міжпартійний з’їзд блоку “Наша Україна”. Свою PR-кампанію Микола Федорович почав ще восени презентаціями очолюваного ним взірцевого підприємтсва, де працює і твориться український капітал.
Кажуть, що з огляду на особу Круця влада свою фігуру тут не взялася виставляти. Шанси двічі депутата Василя Костицького, який “спалився” перед виборцями міста членством у фракції СДПУ(о), начальника обласного управління юстиції Петра Черепія, котрому симпатизує НДП, кандидата від БЮТи, члена УНП “Собор” (формально – самовисуванця) Миколи Яковини не є надто великими. Як своєрідне соціологічне дослідження варто розцінювати участь у виборах головного редактора газети “Прикарпатська правда” соціаліста Богдана Федьківа – за нього напевне проголосують не лише ідейні ліві, але й частина протестного електорату. А от за найпривабливішу в місті політичну рекламу пальму першості слід було б віддати безпартійному голові міського суду Павлові Гвоздику, якого висунули зелені.

Здається, усе ясно у Калуші. Тут найменше кандидатів – шість. І “рубка” буде між нинішнім кандидатом Ігорем Насаликом (“Наша Україна”) та заступником голови ОДА Ігорем Зваричем (“За єдину Україну”). До честі останнього, він єдиний в області кандидат від блоку влади, хто цього не приховує, і зареєструвався як висуванець “ЗаЄдУ”. Шанси Насалика розцінюють вище.

Влада ніби віддала Івано-Франківськ і Калуш кандидатам “Нашої України”, розраховуючи на успіх в Коломиї. А от Галицький в/о№87 виглядає найтяжчим – і географічно, і кількісно (17 кандидатів), і за напруженістю боротьби. Події останніх днів у цьому окрузі заслуговують окремого висвітлення. У Долинському в/о №89 14 кандидатів, серед яких аж 3 порушники партійної дисципліни. Кандидатом від блоку “Наша Україна” тут іде голова ОО КУН Євген Гірник, але паралельно самовисунулись член НРУ З. Васильків, член КУН С. Помоляк та небезвідомий киянин, член УНР Б. Кожин. Як самовисуванець зареєстрований заступник голови ОДА Богдан Томенчук. У Надвірній (центр виборчого округу №90) з-поміж 11 кандидатів є кілька правдивих гуцулів та один спадковий український націоналіст – Роман Зварич. По суті виборча кампанія Зварича побудована на протистоянні голові обласної організації СДПУ(о), заступникові голови Івано-Франківської ОДА Миколі Шкрібляку. Цей округ Зварич оголосив “територією, вільною від СДПУ(о)”. Якщо пропустити деякі села, то у це визначення не потрапляє лише Яремча.

POSTUP - ПОСТУП
№36 (893),
14-20 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Страшний риб'ячий діоксин
·Самостійна соборна Палестинська держава

ПОГЛЯД
·Тарас Стецьків: Вважаю, що слід відповісти один раз
·Ігор Пужак: "Серйозні інвестиції у Львів можливі лише після наведення елементарного порядку в міській господарці"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Ще 500 львівських автобусів цього року "поїде" до Києва
·За Степана Курпіля авторитетні люди
·Виборчі комісії хтось залякує
·Переселенці: справедливість буде відновлено!

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Світ через філософський фотооб'єктив
·Десять на одного
·ХРОНІКА
·Богдан Клюк - поза грою
·Вітер назбиткував на півмільйона

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Омельченко зрадив Ющенка
·Пробні вибори в "Поступі". Підведення підсумків

ПОСТУП У СВІТ
·Останній живий зрадник
·Багдад має бути зруйновано
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·ЄДИНА ПРОФЕСІЙНА КОМАНДА, ЗДАТНА ВИВЕСТИ КРАЇНУ З КРИЗИ - ЦЕ КОМАНДА ВІКТОРА ЮЩЕНКА

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПОСТУП
·Юрій Якимович: Ми одні з небагатьох, хто до Львова привозить туристів
·"Богдан" виправляє помилки природи
·Сашко Пономарьов: "Княжицький - один з тих політиків, які реально захищають українську культуру"

ПОСТУП САМОВРЯДНИЙ
·Виборча програма Андрія Садового
·Cім принципів діяльності міського голови

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Інопланетяни знали би про нас усе
·"Ангел" ще трохи - і полетить
·Клони довго не живуть

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Цифрове піратство: Америка проти всіх
·Блакитний лазер ущільнив DVD у 6 разів
·EnterEx 2002

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Я голосую за "Команду озимого покоління"!

СПОРТ-ПОСТУП
·Провал "Ювентуса" й "Арсенала"
·Гарас знову у Львові
·Календар другого кола Чемпіонату України
·СПОРТ-БЛІЦ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·Загадки міста Лева

КІНОПОСТУП
·Джефф Бріджес: все, що можна купити за гроші, або про сімейні банди у кіноіндустрії
·"Амелі" отримала три премії "Сезар"
·Доля "Оскара" практично визначена

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Юрій Макаров
·Шевченко - це модно
·Світ кави

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·КІНОТЕАТРИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ
·акція тижня - Всеукраїнський молодіжний фестиваль "Музика тисячоліття"

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·Віднайдений Олекса Новаківський

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100