BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

Росія теж у ядерному прицілі США

ПЕНТАГОН

Любко ПЕТРЕНКО

Закінчення. Початок – стор. 1

Чи викладені в доповіді тези є чимось новим? Ну, хіба що для людей надзвичайно наївних. “Зміст доповіді нас абсолютно не вразив, – прокоментував документ експерт з політики оборони фонду Haritage у Вашингтоні Джек Спенсер, – навпаки, дуже добре, що Пентагон нарешті раціонально скоригував свою ядерну політику, згідно з розвитком світу після завершення “холодної війни”. Усім зрозуміло, що Сполучені Штати після розпаду двополюсної системи геополітичної світобудови взяли на себе титанічну ношу спостерігача за розвитком демократичних процесів у світі. Може, багато кому це не до вподоби, але нічого тут не вдієш (та й чи аж так дуже треба цьому впиратися). Ця нова роль Сполучених Штатів вимагає від них у першу чергу пильності, аби спостерігати за всіма потенційними джерелами криз, які можуть набути надрегіонального масштабу.

Водночас можна зрозуміти обурення Росії на оприлюднення газетою Los Angeles Times пентагонівської доповіді. Кому б то хотілося потрапити в компанію держав, оголошених поза законом. Москва відчула, що непереливки, що, розібравшись з “Талібаном” і “Аль-Каїдою”, Вашингтон може взятися й за неї. А відповісти реально немає й чим.

Російські газети вже описують жахливі сценарії, як “американська воєнщина” бере безборонну Росію в сталеві обценьки. Наприклад, “Независимая” газета вважає, що витік таємної інформації на сторінки американської преси стався зовсім не випадково – це продумана стратегія тиску на Москву.
“Ланками тиску”, переконані російські журналісти, є, зокрема, скандал на Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті, запровадження мита на сталь, великі маневри збройних сил НАТО в Норвегії та Польщі. Продовжуючи думку, можна додати також розширення американської військової присутності в Центральній Азії та на Кавказі, форсування процесу другої хвилі розширення НАТО тощо.

Імовірно, російські ЗМІ мають рацію: так, США хочуть нарешті вказати Росії її місце. А те, наскільки зухвало Вашингтон це робить, свідчить, що міф про визначальну роль Росії у формуванні архітектури глобальної безпеки – це ніщо інше як мильна бульбашка.

POSTUP - ПОСТУП
№35 (892),
12-13 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Андрій САДОВИЙ продовжує працювати над наданням Львову спеціального статусу
·ВСЕРЕДИНІ
·Росія теж у ядерному прицілі США
·Прикордонні митарства

ПОГЛЯД
·Не кількістю, а якістю
·Скандали на виборах-2002

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Розваги джунглів
·Свобода слова - це ще не свобода
·ХРОНІКА
·Тарас Стецьків лідирує у дебатах

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Продовження "збройного" скандалу
·Європа намагається допомогти

ПОСТУП У СВІТ
·Росія теж у ядерному прицілі США
·Око за око - символ за символ
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЕКОНОВИНИ
·Буш ігнорує весь світ
·У Польщі - рекордне безробіття

СПОРТ-ПОСТУП
·Одеса нам не до снаги...
·Феноменальний початок
·"Рома" трощить "Лаціо"
·Поміж ними, чемпіонами...

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Танці - сучасний вид спорту

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100