BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 9-10 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

На цій землі, для людей цієї землі...


Світлина Вікторії САДОВОЇ

Жити не зміг би жоден народ, спершу ціни не склавши; та якщо він хоче себе зберегти; то не повинен складати ціну так, як складає сусід. Яка мила будь-яка мова, будь-яка омана звуків! Звуками наша любов танцює на барвистих веселках.
Ф. Ніцше. “Так сказав Заратуштра”


– Для мене “Марко проклятий” – це крок до українського міфу. Туди можна рушити з різної території – драми, поезії, пісні. У мене пожиттєва туга за українським міфом.

У поезії Стуса – родове коріння, вселюдське розуміння свого кореня. А як нам бракує цього – великого погляду на самих себе! Ми ж, українці, – така велика сила і так мало про себе промовляємо! У Стуса є високе усвідомлення себе, своєї місії, свого синівського призначення.
Жінка в його світі дуже об’ємна: від юної дівчини – й до Богоматері, матері як сили родючої землі, як друга. Моя божевільна Галя у виставі – свята.

У цю виставу я входжу як до храму Божого. Спосіб мого існування в ній – на рівні музики.
Останнє для Наталі Половинки – найвищий найдостойніший спосіб існування в мистецтві, служіння йому. Вона закінчила консерваторію за класом фортепіано і стала актрисою драматичного театру.
Актрисою, необхідною саме цьому театру. Вона зростала гінко і квітучо, органічно відчуваючи кожен крок театру в часі.

...Була герцогинею де Гіз у “Дворі короля Генріха ІІІ” – відшуміла, відійшла, промовивши голосом театрального покоління 80-х; надійшла у “Благодарному Еродії”. Це вже було певне усвідомлення театру, перебудова на нову свідомість, яка триває й досі.

Дунечка у “Забавах для Фауста” за Достоєвським, Йоганна, жінка Хусова в “Апокрифах” Лесі Українки, Аня у “Вишневому саду” А. Чехова, божевільна Галя у “Маркові Проклятому”, де потрясає артистизм сцени з прив’язаною до палаючої сосни нещасною дівчиною...

Наталка Половинка бачить свій театр оком люблячим, але не замилуваним, бачить його суперечливості, переплетіння різноспрямованих енергій. Але!..

Але головне – театр живий! Жива територія, яка відбиває час, живий організм, вразливий на всі зміни, які відбуваються у суспільстві. І чим далі, тим більш цікава їй кожна особистість колег, партнерів. Виступаючи минулого літа на Конгресі україністів, Наталя говорила про унікальність театру ім. Леся Курбаса, в репертуарі якого немає і не може бути ніякої попси, про те, що цей театр творить на цій землі й для людей цієї землі, що ті, котрі служать йому, працюють для майбутнього.

... Усі вистави театру ім. Леся Курбаса мають неодмінним структурним елементом акапельний спів. Це не звуковий декор, і – не дай Боже! – не вставні номери, а жива музична тканина, рівноправна з драматургічною.

Співають курбасівці так, ніби оце зараз, при нас, творять пісню. Суголосно і втаємничено. Пісні, музика – то парафія Наталі Половинки. Вона сама себе називає актрисою на території співу.
Неабиякий успіх мали її вокальної імпровізації в дуеті з саксофоністом Юрієм Яремчуком, її вечори автентичної української пісні, які вона готувала зі студентами.

Її гордість – вистава “Како воспоєм”, в якій тріо Половинка – Водичев – Стефан виконує ірмоси. Для Наталі це частина її самої.

– Ні, вони не забирають у мене театр, – ніби виправдовується Половинка, – але них невмируще зерно, вони вміщують усю людину.

Наталя хоче навчити співати не нотами, а всім єством – як співають молитви у старих сільських церквах. Вона не приймає модернізації, такої поширеної серед фольклористів, навіть вдалої імітації. Тільки автентика!

Утім, це тема окремої розмови. Вона вважає, що сьогодні треба робити максимально прості якісні речі. Треба жити з відчиненими дверима – театри повинні співпрацювати, взаємозбагачуватись. Думка хороша і конструктивна (її поділяють усі курбасівці). Варто до неї дослухатися, та й не тільки...

POSTUP - ПОСТУП
№34 (891),
9-10 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Хто стане новим львівським намісником?
·Я хочу свята завжди
·ВСЕРЕДИНІ
·Жінку закидають камінням

ПОГЛЯД
·Річниця поразки
·Звіт невідомих про невідоме
·Вибори 2002: погляд фахівців

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Агітація крізь ґрати
·Податкові оази - не для України
·ХРОНІКА
·"Універсум" вистрілив у сотку
·Картинна галерея розжилася на палац

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Розчарування від дебатів
·В Україні розпалено "збройний" конфлікт

ПОСТУП У СВІТ
·Калінінграду загрожує ізоляція
·Вибори в умовах війни
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Повернення блудної "Терції"
·Усе наше -найкраще!
·Бути дотичним усім до всього
·На цій землі, для людей цієї землі...

СПОРТ-ПОСТУП
·Роналдо та Ромаріо хочуть стати телеакторами
·Останні приготування
·Нічийний синдром триває
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100