BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 9-10 БЕРЕЗНЯ 2002 року |

СВІТООГЛЯД

Ізраїльська акція відплати

Близько 20 палестинців загинуло вчора в перебігу операції ізраїльської армії у Секторі Гази й на Західному березі Йордану. Про це повідомило радіо “Свобода”. У Секторі Гази ізраїльські війська зранку увійшли до палестинського села в околицях міста Хан-Юніс. У перестрілці вбито щонайменше 18 палестинців, серед яких – керівник палестинської служби безпеки у Газі Ахмед Мефрадж. Пізніше ізраїльські танки вторглися на територію табору біженців неподалік міста Вифлеєм на Західному березі. Убито двох палестинців. Акції ізраїльської армії відбуваються як відповідь на четверговий теракт в одному з єврейських поселень у Секторі Гази, внаслідок якого загинуло п’ятеро ізраїльтян с понад 20 отримали поранення. Президент США Джордж Буш заявив про намір знову скерувати на Близький Схід свого посланника Ентоні Зінні, щобб спробувати повернути ізраїльтян і палестинців за стіл переговорів.


Спаплюжено єврейський цвинтар

У німецькому місті Росток спаплюжено єврейський цвинтар. Зруйнованй пам’ятники на декількох могилах. Це уже другий такий інцидент у Німеччині протягом тижня. Два дні тому нгевідомі поглумилися над цвинтарем у місті Ґрабов. Поліція вважає, що в обох випадках діяли члени нацистських угруповань. Прем’єр-міністр німецької землі Мекленбург-Передня Померанія Гаральд Рінгсторф повідомив, що здійснюється все можливе, щоб знайти і покарати винних. За його словами, влада не збирається “терпіти зухвальство антисемітів і правих екстремістів”.


Невдалі переговори ООН з Іраком

Переговори між ООН та Іраком про можливість повернення у цю країну міжнародних інспекторів не дали конкретних результатів. Міністр закордонних справ Іраку Наджі Сабрі заявив після зустрічі з генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном у Нью-Йорку, що переговори були “конструктивними і корисними”, але не навів при цьому ніяких деталей. За словами Сабрі, наступна зустріч представників Іраку та ООН відбудеться всередині квітня. Рада Безпеки ООН наполягає на тому, що перегляд режиму міжнародних санкцій проти Іраку можливий лише після того, як влада Саддама Хусейна дозволить інспекторам повернутися в країну для контролю за військовою програмою Іраку. На думку західних дипломатів, Багдад пішов на контакти з ООН, побоюючись, що США розпочнуть проти нього воєнну операцію.


Референдум щодо абортів

Більшість жителів Ірландії виступили під час відповідного референдуму проти запровадження ще суворішого закону щодо абортів. Уряд Ірландії, який виніс закон на голосування, вже визнав свою поразку. Про це повідомило радіо Deutsche Welle. Навіть без цього референдуму Ірландія була єдиною країною Європейського союзу, в якій аборти визнано поза законом. Нинішній референдум правоцентристський уряд країни оголосив, намагаючись закрити лазівку, що утворилася завдяки вироку суду 1992 року. Тоді було визнано, що ризик самогубства матері може розглядатися як підстава для аборту. Питання референдуму було досить заплутаним. Воно було сформульовано таким чином, що той, хто каже “так”, насправді голосує проти абортів. А той, хто обирає відповідь “ні”, виступає не за аборти загалом, а тільки за можливість проведення цієї операції тоді, якщо в іншому разі існує загроза здоров’ю жінки. Активність виборців виявилася низькою, а саме – 42 відсотки. Мешканці Дубліна та його околиць, де проживає третина населення Ірландії, сказала “ні” пропозиції уряду значною більшістю. Підтримала ж уряд сільська місцевість, де вплив католицької церкви особливо сильний. Нинішній референдум був у цій країні п’ятим щодо питання абортів протягом останніх двадцяти років. Тим часом щороку близько семи тисяч ірландок подорожують до Англії для того, щоби зробити там аборт.


Амністія для албанських повстанців

Македонський парламент переважною більшістю голосів ухвалив закон про амністію для колишніх албанських повстанців. Цей закон – основа укладеного минулого року мирного договору. Амністія включає в себе такі злочини, як “зрада батьківщини”, “заколот” та “збройне повстання”. Виняток зроблено для злочинів, які можуть стати підставою до звинувачення воєнних злочинців перед трибуналом ООН. Європейський Союз назвав рішення парламенту “мужнім кроком до миру”. Незважаючи на роззброєння Албанської визвольної Армії, ситуація в країні залишається напруженою.

POSTUP - ПОСТУП
№34 (891),
9-10 БЕРЕЗНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Хто стане новим львівським намісником?
·Я хочу свята завжди
·ВСЕРЕДИНІ
·Жінку закидають камінням

ПОГЛЯД
·Річниця поразки
·Звіт невідомих про невідоме
·Вибори 2002: погляд фахівців

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Агітація крізь ґрати
·Податкові оази - не для України
·ХРОНІКА
·"Універсум" вистрілив у сотку
·Картинна галерея розжилася на палац

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Розчарування від дебатів
·В Україні розпалено "збройний" конфлікт

ПОСТУП У СВІТ
·Калінінграду загрожує ізоляція
·Вибори в умовах війни
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Повернення блудної "Терції"
·Усе наше -найкраще!
·Бути дотичним усім до всього
·На цій землі, для людей цієї землі...

СПОРТ-ПОСТУП
·Роналдо та Ромаріо хочуть стати телеакторами
·Останні приготування
·Нічийний синдром триває
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100