BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

АБО ЯК Я ВІДКРИВАВ ДЛЯ СЕБЕ СВІТ ВІКОН

Наш день починається із погляду у вікно. І настрій на цілий день залежить від того, що за цим вікном. Ми дивимося через нього спочатку вдома, потім – на роботі. Але стара “столярка” може зіпсувати вид на прекрасний сад, архітектуру старовинного міста і навіть на схід сонця... Додайте сюди шпарини, через які “тягне” в будь-яку пору року; розбухання деревини після дощу; а якщо згадати, що ви років зо три не малювали своїх “вікон у світ”, то настрій ваш одразу зіпсується...

Саме слово ‘’столярка’’ використовується на наших теренах, щоб означити ту дерев’яну конструкцію, яку встановлювали радянські будівельники у віконні та дверні отвори при спорудженні багатоквартирних будинків. Зрозуміло, що при підході “не мені тут жити” на якість цих вікон годі й сподіватися. Вікна у старих будинках теж не можна назвати надійними, адже роки та природа беруть своє: сонце, волога і вітер “викручують” рами, комахи роблять деревину трухлявою, вікна риплять, погано відчиняються і зачиняються...

Тривалий час і я терпів свою “столярку’’: старанно затикав шпарини на зиму, розкручував рами, щоб помити шиби не лише зверху, а й усередині; регулював завіси після того, як моя кватирка та балконні двері розбухали після дощів. Та що пояснювати? Ви мене розумієте. Але одного разу мій терпець урвався. Я зайнявся пошуком гідної заміни вікнам удома (в чому переконав дружину і тещу) і на роботі (а це не обійшлося без дискусії з шефом). Забігаючи наперед, скажу, що всі залишилися задоволені моїм вибором.

Під час довгих пошуків справді якісних і порівняно недорогих вікон я перегорнув гори літератури, рекламних буклетів, відвідав десяток фірм і магазинів, які пропонують різноманітні вікна для дому й офісу.

Словом, якщо ви вирішили поміняти вікна, зекономте свій час – скористайтесь моїм досвідом.

Спочатку я з’ясував, що вікна розрізняють за функціональністю (для встановлення в приватних будинках, помешканнях, офісах, магазинах, банках), за матеріалом, з якого їх виготовляють, і, відповідно, ціною.

Дерев’яні євровікна і двері – з претензіями на якість, надійність і престиж. У європейських країнах (звідси і назва) їх встановлюють і в офісах, і у приватних помешканнях, а в Україні тільки там, де хочуть підкреслити шик. Згідно з моїми попередніми підрахунками, я мав би заплатити за них мало не як за половину моєї квартири. Якісно зроблене дерев’яне євровікно коштує майже втричі дорожче, ніж металопластикове! Виготовляють його переважно з дуба чи модрини, проте після багаторівневої обробки різноманітними хімікатами (щоб не їли комахи, не викручувало з часом, щоб не втрачали кольору та форми) від дерева там залишається дуже мало. Зваживши всі “за” і “проти”, я вирішив відмовитися від купівлі “євровікон із дерева” – по-перше, не такі вони вже й природні (як потім з’ясувалося, металопластикове вікно в декорі “під дерево” на дотик таке саме, навіть відчувається структура деревини, а коштує дешевше, та й на вигляд нічим не гірше), по-друге, дуже дорого (а мені, пересічному бізнесменові, це не по кишені), по-третє, не купуватиму ж за свої гроші вікон, які потребують особливого догляду.

Алюмінієві вікна і двері, коли мені їх показали, склали цілком пристойне враження: строгі, надійні (метал усе-таки!). Недарма їх встановлюють у магазинах і банках, виготовляють потужні фасадні конструкції. Але доторкнувшись до них, зрозумів, чому цей варіант – не для квартири: міцний і поважний метал у рідному домі не створюватиме затишку. Однак встановити його в офісі я теж відмовився – ціна “кусалася”: алюмінієве вікно коштує вдвічі дорожче, ніж металопластикове.

Металопластикові вікна і двері. Саме їх мені найчастіше рекомендували для встановлення і вдома, і в офісі. Нарешті я побачив їх на власні очі, доторкнувся до них. Вони відразу мені сподобалися.

Тендітний на вигляд пластик виявився “міцним горішком” (точніше з міцним ядром – сталлю). Але про все по порядку.

Я купував вікна не на рік і не на два, тому спочатку хотів переконатися в надійності матеріалу.

Назва “металопластикові” походить від назв складових, із яких їх виготовляють: пластикового профілю, підсиленого зі середини сталлю. Якщо із сталлю все зрозуміло (вона завжди однакова), то профіль від різних виробників має індивідуальну особливість: в одних білий профіль має голубий відтінок, в інших – жовтуватий. Я зупинив свій вибір на SALAMANDER – ідеально білому профілі, який до того ж має різноманітні форми. Із них я вибрав до вподоби і для дому, і в офіс. Технологія виготовлення цих профілів є високоякісною, тому вікна є тривалими в експлуатації та екологічно чистими. Вони повністю безпечні для здоров’я, стійкі до ударів, сонячних променів і впливу погодних умов, а також зберігають свій вигляд понад 50 років. (Якщо виготовити з такого профілю вікна, подумав я, вони служитимуть ще моїм онукам). Багатокамерна форма дозволяє забезпечити високу теплоізоляцію, а це економитиме енергію і... мої гроші.

Щодо кольору: 200 кольорів і відтінків дозволять навіть найвибагливішому вибрати собі до смаку.

Для офісу я зупинився на профілі білою кольору, а для дому: фасаду – “під дерево’’ (живу в старому будинку, тому потрібно зберегти санування), внутрішнього декору – зелений.

Наступний етап – пошук фірми, яка тривалий час працює із профілем SALAMANDER і знає всі нюанси.

Провівши невеликий моніторинг, я вирішив завітати у фірму “Екран”. Мене гостинно зустріли.

Менеджери фірми надали мені консультацію, водночас показали виробництво. Тут я побачив, як виготовляють найважливішу деталь вікна – склопакет. Раніше думав, що це два скла, вставлені у пластиковий профіль. Але ж ні! З’ясувалося, ці два скла герметично між собою з’єднані (мити із середини не потрібно)! У результаті, між ними утворюється повітряна камера, якій ми завдячуємо теплом і звукоізоляцією. Якщо використовувати три, а не два скла, це подвоїть бажаний ефект.

Стандартне скло – поліроване, проте я міг вибрати і тоноване, дзеркальне, матове чи протизламне.

До речі, на інших фірмах, де я був, до виробництва не допускали (це породжувало певні сумніви – чесні виробники не повинні боятися клієнта).

Виявляється, системи відчиняння (не плутати з атавізмами, що стоять у ‘’столярці”) – важлива деталь вікна. Вікна від “Екрану” обладнані якісного та зручною фурнітурою від німецьких фірм “Гретч-Юнітас” та “Сігенія’’.

“Це все чудово, – думав я , – але яку мені ціну запропонують?” Ціну мені пообіцяли порахувати залежно від типу обраного вікна, його розмірів, склопакету та загальної кількості. Поглянувши на базовий цінник, я здивувався: чому побутує думка, що сучасні металопластикові вікна – дороге задоволення? При більш-менш хорошому ремонті люди витрачають великі гроші на дорогу сантехніку, шпалери, то чому вони продовжують жити зі старими вікнами та дверима? До наступного ремонту – принаймні 10 років, але чи доживе “столярка” (і в якому стані)? Не знаю, як ваш, а мій комфорт і спокій вартує того, щоб я витратився ще на добротні вікна і двері.

Рішення зробити надійну і безпрограшну інвестицію в благополуччя моєї сім’ї і працівників офісу було нелегким, проте саме в “Екрані” мене переконали не словом, а ділом. Але перед здійсненням покупки я все ж вирішив переконатися в правильності цього рішення і звернувся за порадою до знайомих, які вже стали власниками вікон і дверей від ТзОВ “Екран’’.

Євген Іванович Кандя, заступник голови правління ВАТ АК “Інтерторг”, розповів мені, що поміняти стару “столярку” на металопластик в офісі по вул. Городоцькій, 359 правління фірми хотіло вже давно і, дбаючи про комфорт працівників, таки зважилося на такий крок. “Спочатку ми провели певний моніторинг серед місцевих фірм, – розповідав Євген Іванович, – і зупинилися на “Екрані”.

Саме в них є найкраща ціна. Окрім того, вікна і двері вони виготовляють на сучасному імпортному обладнанні, працівники пройшли стажування і є справжніми фахівцями, у яких слід повчитися іншим виробникам. На відміну від інших, працівники “Екрану” найоперативніше відреагували на нашу гостру потребу: надходила осінь, і ми не хотіли зимувати зі старими вікнами. Від зняття мірок і до повного завершення робіт не минуло і двох тижнів, що приємно здивувало при такому об’ємі замовлення. Завдяки “Екрану” я поміняв вікна і вдома. Ми всі задоволені. “Екран” проводить обслуговування встановлених виробів, дає гарантію. Тому наступного разу, коли ми будемо переобладнувати ще один офіс, звернемося тільки в “Екран”.

Комерційний директор ТРК “Міст, мій колега, обладнав вікнами від “Екрану” свій офіс: “Я обрав металопластикові вікна за їх якість і відносно невисоку ціну. Звернувся в ТзОВ “Екран”, бо з ними справді приємно працювати. Вікна виготовляють якісними, дотримуючись технологій, у стислі терміни, дають гарантію”.

Мій хороший знайомий, адвокат підприємства “Діло Аудит” Віталій Дубас емоційно відреагував на моє запитання, чому він поставив вдома металопластикові вікна від “Екрану”: “О! Я мав негативний досвід попереднього ремонту. Металопластик я поставив пізніше, коли ми робили ремонт у будинку тестя. У своєму я поставив звичайні, як я думав, якісні дерев’яні вікна і двері. І уявляєте, помилився! Є, звичайно, дорогі евроокна, що значно дорожчі, ніж металопластикові. Без жодних вагань звернувся саме до “Екрану”. Використовуючи сучасні технології, вони не ставлять високі ціни на продукцію. Металопластикові вікна можуть бути різними, хоча і виготовляють їх з однакового матеріалу (тут мені пригадалася народна мудрість: “Борошно те саме, та рученьки не ті” – Я.Я.). Погодься, обладнання, кваліфікований персонал – усе це вимагає додаткових коштів. Інші фірми подекуди навіть лінуються приїхати і поміряти розмір вікна, а просять замовника зробити це самому. З “Екрану” відразу приїхали, зняли мірки, а через тиждень 13 вікон уже стояли. Якість, комфорт, шикарний вигляд – про більше годі й мріяти!”

Отже, досвід моїх знайомих ще раз переконав мене купити саме металопластикові вікна і двері, а покупку цю зробити – у товаристві “Екрану”. Усе відбулося, як розповідали знайомі. Менеджери “Екрану” попередньо прорахували ціни згідно з моїм замовленням. Після узгодження ціни до мене приїхав представник фірми “Екран’’ (не минула й доба). Він зняв мірки з вікон удома, в офісі, ми підібрали кольори. Наступного тижня вікна вже стояли. Відтоді я насолоджуюся теплом і затишком і пишаюся тим, що і мої близькі, і співробітники можуть розділити зі мною ці відчуття, а ще більше тим, що я зробив правильний вибір!


Якщо й ви хочете долучитися до тих, хто споглядає світ через сучасне вікно – відвідайте фірму “Екран”! Для цього вам не потрібно їхати у Стрий. У Львові є представництво фірми: вул. Кульпарківська, 93 (тел: 92-08-14). Окрім того, ТзОВ “Екран” братиме участь у виставці “Комфорт 2002”, що відбуватиметься з 26 лютого по 1 березня цього року в палаці спорту “Спартак” по вул. Мельника, 14, а також у виставці “Будекспо 2002”, також у палаці спорту “Спартак”. Поспілкуйтеся з фахівцями у справі виготовлення якісних металопластикових вікон і дверей і... просто з приємними людьми.

Вікно відчиняв Ян Ярчук

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·До Києва повернулися прапор і шабля Богдана Хмельницького
·Знову рука Москви?
·ВСЕРЕДИНІ
·Участь у виборах небезпечна для життя

ПОГЛЯД
·Шановні cпівгромадяни!
·Відповідальність обраних
·Андрій САДОВИЙ: Референдум відбудеться незалежно від погоди чи настрою влади

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Володимир Цибулько і виборчий "Майн кайф"
·Уродини Патріарха Любомира Гузара
·Віктор Пинзеник і Тарас Чорновіл - за Тараса Стецьківа
·ХРОНІКА
·Вітчизняне підприємство під загрозою знищення

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Всупереч здоровій логіці світового парламентаризму
·Львів потонув у передвиборному вандалізмі
·Сам не гам - і другому не дам
·Степан Курпіль - лідер

ПОСТУП З КРАЮ
·Медведчук і Волков рятуватимуть "За Єдину Україну"?
·"Джексон-Венік" дещо пригадає Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Любомир Буняк. Штрихи до портрету

ПОСТУП У СВІТ
·Знову рука Москви?
·Доля Європи й 105 мудреців
·Миротворець Абдулла
·Терориста не знайдено
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Невидима рука світотворення
·Нове життя бісквіта
·Невже про карієс можна забути?

КРИМІНАЛ
·Як прикордонники видобували золото і розбирали автомобілі
·Справа Білозора набирає нових обертів
·ХРОНІКА

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·У 2030 році людству загрожує бунт роботів
·Стівен Возняк робить кишеньковий комп'ютер для Зевса

АРТ-ПОСТУП
·"Розумний Арлекін"
·Коли особисте дорівнює творчості, творчість, робота дорівнює життю
·Інструментальний театр постмодерної музики

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Богдан Дубневич: Я відповідаю перед своїми виборцями і власним сумлінням
·Богдан Федоришин - не теоретик, а практик

СПОРТ-ПОСТУП
·Підсумки скандальної Олімпіади
·Погроми в Манчестері та Римі
·Боксери уклали угоду
·СПОРТ-БЛІЦ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА
·Галерея реальності

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОСТУП
·Тест для керівника

КІНОПОСТУП
·Романтична реальність
·Буриданів осел
·"Оскарівські перегони" очолили гоббіти

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ
·Опера Алли Сіренко для дітей
·Режисер Олег Новохацький і його ляльковий театр
·"Віртуози" під батутою Джозефа Пілбері (Англія)
·Гобелени із Франції
·"Квіти" Івана Остафійчука

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·"Володар перснів" почав збирати нагороди
·Казки Віденського лісу від "Братів Блюзу"