BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Любомир Буняк. Штрихи до портрету

Любомир Буняк має заслужений імідж господарника і виробничника, чиї здобутки відомі далеко поза межами України. І значно менше Буняка знають як добродійника. Адже він ніколи не афішував цього аспекту своєї діяльності. Утім, у колах освітян та науковців Любомир Буняк відомий не в останню чергу саме в такій іпостасі. Так, на думку голови правління творчого об’єднання “Центр Європи” Олега Кузана, Любомир Буняк є одним із найпотужніших добродійників української освіти i культури.
Тому сьогодні наша розповідь – про допомогу Любомира Буняка освітянам.

За останні 10 років ДАТ “Магістральні нафтопроводи “Дружба” найбільше сприяло саме освітнім закладам. Наприклад, коштом “Дружби” було зроблено ремонти у львівських дитсадках № 94, 104 і 129. Аналогічну допомогу надано і середній школі № 91 м. Львова. А львівська СШ № 56 завдячує гендиректорові “Дружби” не тільки ремонтом, а й облаштуванням кабінету історії. Четверта школа м. Львова, окрім відремонтованого приміщення, отримала ще й парти та інструменти на уроки праці.

“Сентименти” Буняка до шкіл не обмежуються лише Львовом. Так, школярі зі села Семичинів, що на Стрийщині, отримали комп’ютерний клас, а значна спонсорська допомога стала у пригоді допоміжній-школі інтернату для дітей-інвалідів у с. Великий Любінь. Завдяки виділеним коштам для поїздок на міжнародні конкурси наші майбутні віртуози з музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької отримали нагоду представити за кордоном не лише свій талант, а й місто Лева.

Військовий ліцей імені Героїв Крут постав 1992 року, і, як згадує директор Роман Саляк, на початках матеріальне забезпечення закладу трохи “кульгало”. “Ми не мали за що купити друкарську машинку з латинським шрифтом, – пригадує Роман Саляк. – А мені порадили піти до Буняка, сказали, що це людина, яка радо підтримує освіту і духовність. Коли ми почали розмовляти мені просто очі на лоба полізли, коли Буняк сам запропонував облаштувати комп’ютерний клас!”. Роман Саляк згадує, що Буняк тоді сказав: “Нехай діти розвиваються. Це ж наші діти”.

Отже, похід директора до Буняка за друкарською машинкою вилився не лише в комп’ютерний клас, а ще й в 11 телевізорів. Згодом керівник “Дружби” підтримав задум Саляка прибудувати приміщення – “щоб наші діти почувалися просторо”. Так невдовзі на території ліцею виріс критий спортивний комплекс із тренажерним залом, 50-метровим тиром, залами для боротьби, боксу.

“А тепер, до 10-ї річниці ліцею, ми вже закінчуємо будівництво культурного комплексу, – радіє директор. – Може, подивимося?”. Триповерхова сучасна споруда. “Тут буде концертний зал на 550 місць із великою сценою, – проводить екскурсію Роман Саляк. – А тут будуть кімнати для різних секцій і гуртків, музей історії ліцею, цілий поверх відведемо для медичної частини, підвал облаштовуємо як сховище для овочів на зиму...”

Схожою виявилася розповідь завідувача кафедрою інформаційно-вимірювальної техніки НУ “Львівська політехніка” – професора, заслуженого винахідника України, академіка Академії інженерних наук Богдана Стадника. “Уперше прізвище Буняка я почув по радіо “Свобода” в повідомленні про те, що якийсь Буняк підвищив тарифи на транспортування нафти, – розповів професор. – І в мене зразу з’явилася повага до цієї людини, бо це значить, що вона може встояти перед спокусою якихось подарунків та віддяк, якщо так сміливо чинить”.

“Прийшовши до Буняка, я побачив вивіску: “Зараз спонсорської допомоги ми не надаємо”, – розповідає професор Стадник. – Але, думаю, таки зайду, хоч подивлюся, що за чоловік”.

Цей візит і зав’язав уже семирічну співпрацю кафедри з меценатом Буняком. Як стверджує професор Стадник, завдяки Любомирові Бунякові політехніки здійснили справжній прорив у сфері обчислювальноЇ техніки: десятки тисяч гривень було витрачено на комп’ютери і лабораторію.
Незабаром на кафедрі має з’явитися ще одна лабораторія із супер-апаратурою, крім того, за сприяння “Дружби” вийде солідна “Енциклопедія вимірювань”. Пан професор згадав і про постійну спонсорську допомогу загальноукраїнському науковому журналу при виданні численних методичних посібників. У свою чергу, політехніки створюють для “Дружби” витратоміри.

До слова, саме під орудою професора Стадника Любомир Буняк написав і захистив дисертацію. “Він дуже аналітичний і багатоідейний, – характеризує академік. – Він мав би дуже значні наукові здобутки, бо вміє бездоганно структуризувати проблему. Може, саме завдяки цій унікальній здатності він так добре керує”.

Чимало доклався Буняк і до підтримки україномовних спеціалізованих видань. Наприклад, фахівці Медичного університету ім. Д. Галицького можуть розповісти про те, що за підтримки Буняка було видано двотомник “Внутрішні та інфекційні хвороби” та добре ілюстрована “Травматологія”. Мало хто знає, що новенька книгарня “Українська книга” товариства “Просвіта” по вул. В. Великого (де торгують тільки українськими книгам) теж постала завдяки спонсорству “Дружби”. На 6 тисяч гривень отримала книг Академія друкарства. Для кафедри геології було придбано дуже серйозне обладнання, а співробітники історичного факультету отримали змогу проводити ґрунтовні археологічні дослідження на трасі будівництва нафтопроводу “Одеса – Броди”.

Любомир Буняк не любить розповідати про свою доброчинну діяльність. Але цього й не потрібно: своїми добрими справами він здобув у нашому місті когорту щирих і відданих прихильників.

Олег ПРОСЕНКО

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·До Києва повернулися прапор і шабля Богдана Хмельницького
·Знову рука Москви?
·ВСЕРЕДИНІ
·Участь у виборах небезпечна для життя

ПОГЛЯД
·Шановні cпівгромадяни!
·Відповідальність обраних
·Андрій САДОВИЙ: Референдум відбудеться незалежно від погоди чи настрою влади

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Володимир Цибулько і виборчий "Майн кайф"
·Уродини Патріарха Любомира Гузара
·Віктор Пинзеник і Тарас Чорновіл - за Тараса Стецьківа
·ХРОНІКА
·Вітчизняне підприємство під загрозою знищення

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Всупереч здоровій логіці світового парламентаризму
·Львів потонув у передвиборному вандалізмі
·Сам не гам - і другому не дам
·Степан Курпіль - лідер

ПОСТУП З КРАЮ
·Медведчук і Волков рятуватимуть "За Єдину Україну"?
·"Джексон-Венік" дещо пригадає Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Любомир Буняк. Штрихи до портрету

ПОСТУП У СВІТ
·Знову рука Москви?
·Доля Європи й 105 мудреців
·Миротворець Абдулла
·Терориста не знайдено
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Невидима рука світотворення
·Нове життя бісквіта
·Невже про карієс можна забути?

КРИМІНАЛ
·Як прикордонники видобували золото і розбирали автомобілі
·Справа Білозора набирає нових обертів
·ХРОНІКА

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·У 2030 році людству загрожує бунт роботів
·Стівен Возняк робить кишеньковий комп'ютер для Зевса

АРТ-ПОСТУП
·"Розумний Арлекін"
·Коли особисте дорівнює творчості, творчість, робота дорівнює життю
·Інструментальний театр постмодерної музики

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Богдан Дубневич: Я відповідаю перед своїми виборцями і власним сумлінням
·Богдан Федоришин - не теоретик, а практик

СПОРТ-ПОСТУП
·Підсумки скандальної Олімпіади
·Погроми в Манчестері та Римі
·Боксери уклали угоду
·СПОРТ-БЛІЦ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА
·Галерея реальності

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОСТУП
·Тест для керівника

КІНОПОСТУП
·Романтична реальність
·Буриданів осел
·"Оскарівські перегони" очолили гоббіти

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ
·Опера Алли Сіренко для дітей
·Режисер Олег Новохацький і його ляльковий театр
·"Віртуози" під батутою Джозефа Пілбері (Англія)
·Гобелени із Франції
·"Квіти" Івана Остафійчука

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·"Володар перснів" почав збирати нагороди
·Казки Віденського лісу від "Братів Блюзу"

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100