BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Сам не гам - і другому не дам

Міський департамент охорони здоров'я "вдарився" в політику. А постраждають діти

РЕАКЦІЯ ВЛАДИ

Остап ДРОЗДОВ

Львівський медичний університет ім. Д. Галицького разом з Інститутом розвитку міста здійснюють проект “Здоров’я наших дітей”. Одначе, як засвідчила позавчорашня прес-конференція, чиновники департаменту охорони здоров’я міської ради якось “дивно” відреагували на те, що проект триває за безпосереднього сприяння згаданого Інституту.

Як розповів автор проекту, завідувач кафедри факультетської та шпитальної педіатрії медуніверситету, професор Сергій Няньковський, метою проекту є з’ясувати реальну картину дитячого здоров’я у Львові та виявити школярів, які є потенційно хворими. Для цього фахівці його кафедри (а це один із найпотужніших наукових центрів педіатрії в Україні) із залученням психологів розробили анкети для школярів. Ці анкети отримають діти у школах, а вдома батьки добровільно їх заповнять і повернуть до школи. “Питальник побудований так, що відповіді на нього дадуть змогу “запідозрити” дітей у потенційних патологіях, – розказує проф. Няньковський. – Потім наші педіатри оглянуть цю групу дітей безпосередньо у школах та спростують чи підтвердять наші підозри. А за потреби ми скеруємо дітей на лікування”. За словами головного лікаря міської дитячої клінічної лікарні Дмитра Квіта, у двох “пілотних” школах Шевченківського району 98% анкет повернулися до медиків, що засвідчує надзвичайну зацікавленість батьків проблемами здоров’я своїх чад. Відтак щороку проект охоплюватиме 2 райони міста.

Як розповідає проф. Няньковський, для масштабного втілення проекту потрібна спонсорська допомога.

“Єдиною громадською установою, яка погодилася знайти нам спонсорів і забезпечити медіа-підтримку, виявився Інститут розвитку міста, – каже професор. – Тому тепер цей проект здійснює медичний університет разом із Інститутом, який єдиний нас підтримав”.

Очевидно, скандал у Ратуші зчинився саме через це. Зокрема, в тому, що на анкеті, яка роздаватиметься у школах, буде згадано Інститут розвитку міста (до слова, як і назву медуніверситету), начальник департаменту охорони здоров’я міської ради Зеновій Гузар побачив політичний підтекст і елемент передвиборної агітації директора Інституту Андрія Садового. Пана Гузара розлютило те, що у зверненні організаторів проекту до батьків на титульній сторінці питальника написано: “На жаль, ми не завжди відчуваємо турботу держави про наших дітей”. Керівник міської медицини і його співробітник категорично це заперечують і кажуть, що з 2000 р. діє муніципальна програма “Здоров’я школяра”, в рамках якої “двічі на рік є медогляди у 15 школах” (забуваючи, що ця програма закріплена за департаментом освіти, а не охорони здоров’я). У свою чергу, “турботу держави” проф. Няньковський проілюстрував даними Мінохорони здоров’я: кожна дитина двічі на рік серйозно хворіє, у 20% підлітків є дефіцит маси тіла, до 15% хронічних патологій виявляє аж призовна комісія (тобто шкільні лікарі не помічають первинних симптомів), також зростає рівень дитячої інвалідності й так далі. “Ми не кажемо, що влада бездіє, – вважає професор. – Вона просто не має можливості належно дбати”.

Ще начальника департаменту зачепила фраза у зверненні до батьків: “Зібрана інформація дозволить медикам уперше в історії міста зробити детальну епідеміологічну картину Львова”. “Ми ж щороку складаємо такі карти!” – обурюється пан Гузар. Професор у відповідь уточнив, що мав на увазі з’ясування реальної картини. “Ми знаємо, як чиновники “замовляють” статистику, – заявив “Поступу” проф. Няньковський. – Сказали зверху – “не повинно бути епідемії кору”, то так і виходить. У нас, коли треба, за місяць народжуваність може удвічі зростати, а коли треба – падати”.

Тим не менше, Зеновій Гузар на прес-конференції назвав участь Інституту розвитку міста у проекті “дешевим політичним популізмом”. Також чиновник звинуватив Інститут у плагіаті, бо “цю анкету медиків він видає за свою”. “Нема тут ніякого плагіату, – заявив автор проекту. – Текст погоджений зі мною, і я ніяких крамол у ньому не бачу”. Наостанку пан Гузар сказав: “Як може так нечистоплотно вчиняти людина, яка має амбіції на керування містом?”. Після такої заяви Гузара доволі наївними виглядає прохання доктора Дмитра Квіта до журналістів не змішувати медицину і політику...

(Продовження цієї теми в найближчих числах “Поступу”

коментар

Сергій Няньковський
професор, автор проекту “Здоров’я наших дітей”

Я дуже хочу, щоби чиновники цей проект розцінювали як допомогу для них, до того ж волонтерську.

Вони всіх запевняють, що є муніципальна програма, що все нормально. Але чиновників треба запитати: які результати цієї програми? Те, що двічі на рік робляться медогляди? Теж мені досягнення! А ми ж бачимо, що ситуація із дитячим здоров’ям загрозлива для цілої нації. Тому пропонуємо проект, який вивчить реальну картину здоров’я школярів. Для цього маємо прекрасні ресурси. А міські чиновники почали метушитися, бо, бачте, на анкетах вказано Інститут розвитку міста. Але яка ж тут політика? Яка ж це агітація? Тут є добра й корисна справа. Я боюся, що після такої реакції чиновники можуть адміністративно заблокувати проект і зробити так, щоб наступного тижня анкети нам не повернулися. Шановні! Поїзд пішов, і тепер треба працювати над медичною частиною програми. Прикро, що людям із Ратуші не потрібно, щоби хтось активно працював.

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·До Києва повернулися прапор і шабля Богдана Хмельницького
·Знову рука Москви?
·ВСЕРЕДИНІ
·Участь у виборах небезпечна для життя

ПОГЛЯД
·Шановні cпівгромадяни!
·Відповідальність обраних
·Андрій САДОВИЙ: Референдум відбудеться незалежно від погоди чи настрою влади

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Володимир Цибулько і виборчий "Майн кайф"
·Уродини Патріарха Любомира Гузара
·Віктор Пинзеник і Тарас Чорновіл - за Тараса Стецьківа
·ХРОНІКА
·Вітчизняне підприємство під загрозою знищення

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Всупереч здоровій логіці світового парламентаризму
·Львів потонув у передвиборному вандалізмі
·Сам не гам - і другому не дам
·Степан Курпіль - лідер

ПОСТУП З КРАЮ
·Медведчук і Волков рятуватимуть "За Єдину Україну"?
·"Джексон-Венік" дещо пригадає Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Любомир Буняк. Штрихи до портрету

ПОСТУП У СВІТ
·Знову рука Москви?
·Доля Європи й 105 мудреців
·Миротворець Абдулла
·Терориста не знайдено
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Невидима рука світотворення
·Нове життя бісквіта
·Невже про карієс можна забути?

КРИМІНАЛ
·Як прикордонники видобували золото і розбирали автомобілі
·Справа Білозора набирає нових обертів
·ХРОНІКА

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·У 2030 році людству загрожує бунт роботів
·Стівен Возняк робить кишеньковий комп'ютер для Зевса

АРТ-ПОСТУП
·"Розумний Арлекін"
·Коли особисте дорівнює творчості, творчість, робота дорівнює життю
·Інструментальний театр постмодерної музики

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Богдан Дубневич: Я відповідаю перед своїми виборцями і власним сумлінням
·Богдан Федоришин - не теоретик, а практик

СПОРТ-ПОСТУП
·Підсумки скандальної Олімпіади
·Погроми в Манчестері та Римі
·Боксери уклали угоду
·СПОРТ-БЛІЦ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА
·Галерея реальності

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОСТУП
·Тест для керівника

КІНОПОСТУП
·Романтична реальність
·Буриданів осел
·"Оскарівські перегони" очолили гоббіти

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ
·Опера Алли Сіренко для дітей
·Режисер Олег Новохацький і його ляльковий театр
·"Віртуози" під батутою Джозефа Пілбері (Англія)
·Гобелени із Франції
·"Квіти" Івана Остафійчука

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·"Володар перснів" почав збирати нагороди
·Казки Віденського лісу від "Братів Блюзу"

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100