BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Андрій САДОВИЙ: Референдум відбудеться незалежно від погоди чи настрою влади

Львів’яни зараз активно обговорюють тему надання Львову спеціального статусу, який, на думку багатьох з них, є добрим шансом змінити життя у нашому місті на краще. 28 лютого минає останній термін, коли ще може бути ухвалено позитивне рішення щодо проведення 31 березня у Львові референдуму з цього питання. Саме сьогодні у стінах Ратуші відбудеться чергове засідання сесії Львівської міської ради. Як вирішать це питання львівські депутати, чи зважать вони на думку 65 тисяч городян, які письмово звернулися до них з вимогою провести референдум, стане відомо нині ввечері. У процесі обговорення ідеї надання Львову спеціального статусу постали також питання, що стосуються участі у виборах на посаду міського голови Львова ініціатора проведення референдуму, директора Інституту розвитку міста Андрія Садового.


– Пане Андрію! Сьогодні останній день, коли депутати ще можуть ухвалити рішення про проведення референдуму, але, судячи з повідомлень у пресі, позиція міської влади з цього питання є протилежною до думки 65 тисяч львів’ян. Як ви гадаєте, буде референдум у Львові чи ні?

– Референдум відбудеться. Незалежно від погоди і настрою влади. Якщо вона й далі блокуватиме цей процес, ми застосовуватимемо інші механізми. Я розумію, чому влада так боїться цього референдуму, – бо вона боїться справжнього самоврядування, боїться безпосереднього спілкування з людьми. Цій владі потрібна не громада міста, а маса людей, їй потрібен “електорат”. Ми ж стоїмо на інших позиціях. Тому вже на цьому засіданні сесії міської ради питання референдуму має бути розглянуте обов’язково. Нас зобов’язують до цього ті 65 тисяч громадян, які підтримали референдум. Мешканці нашого міста мусять зрозуміти: це перший крок до утвердження реального самоврядування у Львові.

– Якщо ідею надання Львову спеціального статусу підтримують його мешканці, громадські діячі, митці та науковці, у чому тоді причина несприйняття її міською радою?

– Депутати міської ради – також люди. І вони також бояться. Більшість депутатів міської ради водночас є працівниками виконавчих органів. Вони знають, що звільнити з роботи їх можуть у будь-який час. Але ж вони не повинні забувати про відповідальність перед громадою! Вона їх обрала, і завдання цієї влади – служити львів’янам. Якщо люди при владі не справляються з цим завданням, громада мусить замінити таких людей на інших.

– Ви є не лише ініціатором референдуму, але й кандидатом у мери. Частина львів’ян вважає, що ідея спеціального статусу Львова й проведення з цього питання референдуму є нічим іншим, як вашим передвиборним ходом...

– Так, я балотуюся на посаду міського голови Львова. Ні від кого не приховую, що проведення у місті референдуму є частиною моєї передвиборної програми. Адже мешканці Львова, щоби здійснити свідомий вибір, повинні знати, що може зробити для міста той чи інший кандидат. Окрім цього, ми повинні підходити до цього питання й з прагматичної точки зору. Якщо референдум провести одночасно з виборами, то на його організацію буде витрачено 16-18 тисяч гривень. Якщо ж проводити його в інший день, то тоді міський бюджет збідніє на півмільйона гривень.

Стосовно скептиків, то можу сказати: вибори закінчаться 31 березня, а ідея надання Львову спеціального статусу, яку ми відстоюємо, буде актуальною доти, доки ми цього статусу для Львова не доб’ємося. Нехай ті, хто сумнівається, почекають півтора місяця – і побачать, чи це передвиборний хід, чи ні. Я затявся і докладу максимум зусиль для втілення в життя цієї ідеї.
Переконаний, що спільно з громадою міста зробити це вдасться.

– Щодо кандидатів на посаду міського голови, то одні кажуть, що лише ви здатні перемогти нинішнього мера, інші – що ваші шанси є невеликими і ви це розумієте, а тому у відповідний момент зніметеся з перегонів, можливо, навіть на користь Любомира Буняка...

– Я знаю давно пана Буняка. Він добрий керівник, який зробив багато хороших справ. Наші стосунки не зіпсувалися під час передвиборної кампанії. Маю надію, що такими вони й залишаться, незважаючи на підсумки нашого змагання.

Багато моїх ідей знаходять відгук серед громади. Я послідовно виступаю за максимальну відкритість влади і її відповідальність перед мешканцями цього міста. Свої думки, свої наміри завжди обговорюю з людьми, з експертами і прислухаюся до їхньої думки. Якщо мої думки й засади виявляться близькими львів’янам, тоді обов’язково виграю ці вибори.

– Ви часто говорите, що Львів потрібно розвивати і що ви знаєте, в який спосіб це зробити. Але ж у Львові є безліч нагальних, сьогоденних проблем, які кожного дня ускладнюють життя всіх мешканців. Про який розвиток йдеться, коли з під будинків тижнями не вивозять сміття, коли їхати на роботу треба у переповнених мікроавтобусах, а ввечері, – або простоювати в дорожніх корках, або йти темними вулицями, боячись, що під тобою раптом провалиться тротуар або впаде балкон на голову?

– Так, у Львові дуже багато нагальних проблем, і їх слід вже вирішувати. Наразі ж нам більше розповідають, чому ми маємо ту чи іншу проблему, ніж займаються її вирішенням. У людей, які не мають можливості докопуватися до суті справи, складається враження, що львівські проблеми існують з об’єктивних причин і що вирішити їх неможливо взагалі або принаймні власними силами. Та насправді у багатьох випадках ситуація виглядає інакше. От, наприклад, проблема сміття. У цілому світі прибирання й утилізація відходів – це високоприбутковий бізнес, за який змагаються різні компанії. У нас – це проблема таких обсягів, яка не вирішується навіть попри те, що у світі існують і напрацьовані механізми, і досвід її вирішення. Те ж саме і стосовно транспорту. Не до кінця продумана політика міської влади щодо цього питання спершу дала позитивний результат, але потім вилізли всі її недоліки. Нині маємо найвищі в Україні ціни за проїзд у громадському транспорті, незручні мікроавтобуси, які їздять містом як хочуть і зупиняються де хочуть, непродумані маршрути та графіки перевезень. Не кажучи вже про те, що, маючи у місті автобусний завод, закуповуємо застарілі іноземні моделі мікроавтобусів...

– Пане Андрію! Багато обіцяти перед виборами – це добра традиція, якою завжди грішать усі кандидати на посаду міського голови Львова. Такою ж традицією є й швидко забувати усе, що було обіцяно... А що з вашими обіцянками?

– Для мене Львів важить стільки, що бавитися в обіцянки я не маю наміру. Це місто, попри всі свої сьогоденні проблеми, мусить мати стратегію розвитку. Ми маємо знати, куди, з чим і як йдемо.
Робитимемо так, щоб дії міського голови були прозорими, а кожен його крок – контрольованим. Мені 33 роки, і: якщо я беру на себе зобов’язання, а потім їх не виконаю, то мені доведеться піти і з політики, і з громадської роботи. У мене багато часу попереду, моє життя не закінчиться ні через півтора місяця, ні через чотири роки. Тому я й відчуваю велику відповідальність – як перед мешканцями міста, так і перед самим собою. Реально оцінюю і свої сили, і можливості Львова, і тому не беруся обіцяти того, що зробити буде неможливо.

– Ваша відповідь змусила мене згадати один з дуже різких відгуків про вас, який я почула від незаангажованих у політику людей. Стоять собі літні люди на трамвайній зупинці й обговорюють кандидатів у мери. Один із них каже: не дай вам Боже голосувати за Садового – він гарно говорить про те, як любить Львів, а тільки-но переступить поріг кабінету міського голови, то матиме всіх нас у носі, зрадить і не задумається...

– Судити про людей треба за їхніми справами. Міського голову обирають на чотири роки. Якщо мер за ці чотири роки не показав позитивної роботи, не зробив того, що мав зробити, то морального права перебувати на цій посаді далі у нього нема.

– Це означає, що якщо львів’яни оберуть вас і потім зрозуміють, що зробили помилку, то виправити її зможуть тільки через чотири роки?

– Я планую запровадити дієвий механізм дострокового відкликання міського голови і дати цей механізм до рук міської громади. Життя – одне, і прожити його треба гідно. А щодо лукавства, то я переконаний, що міський голова, якого обирають у Львові, повинен присягнути не лише на Конституції, а й на Біблії.

– І ще одне запитання, можливо, не надто коректне, але воно, очевидно, цікавить людей, які вважають вас заможною людиною і не впевнені, чи ваші гроші чесно зароблені. Чи є ви справді заможною людиною і в який спосіб зароблені ваші статки?

– Поняття “заможність” потребує додаткового тлумачення. Я, наприклад, не можу собі дозволити збудувати будинок, не відпочиваю на Французькій Рів’єрі. Але мені це й не потрібно – я живу в квартирі у хорошому районі Львова, маю службовий транспорт, їжджу у відпустку в Карпати або в Крим. Отримую добру платню як керівник великого підприємства – ВАТ “Південьзахіделектромережбуд” – до речі, єдиного підприємства в Україні, яке будує і відновлює високовольтні лінії електропередач. Окрім того, я є консультантом ще кількох підприємств у Львові. Справді не відчуваю себе людиною, обмеженою в коштах. Але, погодьтеся, було б незрозуміло, якби я претендував на посаду міського голови Львова і при цьому не міг дати собі ради з власними справами.

Розмовляла Тетяна НАГОРНА

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·До Києва повернулися прапор і шабля Богдана Хмельницького
·Знову рука Москви?
·ВСЕРЕДИНІ
·Участь у виборах небезпечна для життя

ПОГЛЯД
·Шановні cпівгромадяни!
·Відповідальність обраних
·Андрій САДОВИЙ: Референдум відбудеться незалежно від погоди чи настрою влади

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Володимир Цибулько і виборчий "Майн кайф"
·Уродини Патріарха Любомира Гузара
·Віктор Пинзеник і Тарас Чорновіл - за Тараса Стецьківа
·ХРОНІКА
·Вітчизняне підприємство під загрозою знищення

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Всупереч здоровій логіці світового парламентаризму
·Львів потонув у передвиборному вандалізмі
·Сам не гам - і другому не дам
·Степан Курпіль - лідер

ПОСТУП З КРАЮ
·Медведчук і Волков рятуватимуть "За Єдину Україну"?
·"Джексон-Венік" дещо пригадає Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Любомир Буняк. Штрихи до портрету

ПОСТУП У СВІТ
·Знову рука Москви?
·Доля Європи й 105 мудреців
·Миротворець Абдулла
·Терориста не знайдено
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Невидима рука світотворення
·Нове життя бісквіта
·Невже про карієс можна забути?

КРИМІНАЛ
·Як прикордонники видобували золото і розбирали автомобілі
·Справа Білозора набирає нових обертів
·ХРОНІКА

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·У 2030 році людству загрожує бунт роботів
·Стівен Возняк робить кишеньковий комп'ютер для Зевса

АРТ-ПОСТУП
·"Розумний Арлекін"
·Коли особисте дорівнює творчості, творчість, робота дорівнює життю
·Інструментальний театр постмодерної музики

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Богдан Дубневич: Я відповідаю перед своїми виборцями і власним сумлінням
·Богдан Федоришин - не теоретик, а практик

СПОРТ-ПОСТУП
·Підсумки скандальної Олімпіади
·Погроми в Манчестері та Римі
·Боксери уклали угоду
·СПОРТ-БЛІЦ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА
·Галерея реальності

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОСТУП
·Тест для керівника

КІНОПОСТУП
·Романтична реальність
·Буриданів осел
·"Оскарівські перегони" очолили гоббіти

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ
·Опера Алли Сіренко для дітей
·Режисер Олег Новохацький і його ляльковий театр
·"Віртуози" під батутою Джозефа Пілбері (Англія)
·Гобелени із Франції
·"Квіти" Івана Остафійчука

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·"Володар перснів" почав збирати нагороди
·Казки Віденського лісу від "Братів Блюзу"

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100