BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

Інструментальний театр постмодерної музики

Композитору Іванові Небесному присуджено премію ім. Ревуцького

ЛАВРИ

Марта ҐАРТЕН


Іван Небесний зі струнною групою ансамблю "Кластер". Світлина Вікторії САДОВОЇ

Ще вчора молодий композитор Іван Небесний разом зі своїм учителем Мирославом Скориком брав участь у львівському десанті на III Фестивалі сучасної музики “Всі барви звуку” у Вінниці, а вже завтра – 1 березня, у п’ятницю, – столичний музичний осередок вітатиме нашого краянина із присудженням премії ім. Левка Ревуцького. У Києві Іван Небесний дасть авторський концерт із ансамблем “Кластер”, створеним ним 1996 року задля пропаганди української академічної класичної музики.

До речі, напередодні вінницького фестивалю спільний виступ “Кластера” із бас-гітаристом Олегом “Джоном” Суком під диригуванням Андрія Юркевича львів’яни мали можливість двічі чути й у рідному місті. Музикою останніх років Іван Небесний репрезентував програму “Рефлексії XX століття” зі своїх творів у музичному напрямку всеукраїнського огляду “Культурні герої”. А у літературному напрямку камерний струнний ансамбль “Кластера” супроводжував виступ Юрія Покальчука із його перекладацьким проектом “Вогні великого міста”. Концерти у залі Порохової вежі й на сцені Театру ляльок, організовані КМЦ “Дзиґа”, привабили не тільки широку аудиторію меломанів, виплекану щорічним фестивалем “Контрасти”, де Іван Небесний і його команда – гості часті й бажані, а й численних мас-медіальних культуртрегерів.

Хоча загалом за п’ять років існування “Кластера” відбулося багато концертів як в Україні, так і за кордоном. Ансамбль гастролював у Нідерландах, Польщі, Литві, Словенії, репрезентуючи світові українську музику, а в Україні – вперше виконуючи твори багатьох зарубіжних композиторів, зокрема з Англії, Франції, Швейцарії, Німеччини, Італії, США, Польщі, Чехії, Канади. Адже учасники ансамблю постійно концертують як солісти, співпрацюють з українськими студіями звукозапису. У 1997 році виконання “Кластером” твору Леоніда Грабовського здобуло відзнаку на конкурсі Vienna Modem Masters і було видано на CD.

У репертуарі цього ансамблю налічується понад 200 творів. Деякі композитори писали свої твори спеціально для “Кластера” і присвячували їх ансамблю. Створений Іваном Небесним колектив зарекомендував себе як високопрофесійна команда, про що свідчать численні публікації в пресі та рекомендації українських і зарубіжних композиторів. У складі “Кластера” постійно виступають Світлана Глеба (сопрано), Андрій Карпяк (флейта), Андрій Гембара (гобой), Оксана Гайдукевич (фортепіано), Дмитро Олійник (ударні).

Мистецький керівник цього ансамблю – Іван Небесний – народився в 1971 році в Тернополі. В 1990-1995 вивчав композицію в Мирослава Скорика у Львівському вищому музичному інституті. У 1998 році завершив післядипломні студії в тому самому інституті. Перед молодим музикантом відкрився широкий світ: 1997 року він отримав австрійську стипендію “Культурконтакт”, завдяки якій брав участь у Першій міжнародній академії нової композиції, де вивчав композицію у Богуслава Шеффера і електронну музику в Марека Холонєвского. Відтак Іван Небесний став дворазовим переможцем композиторського конкурсу Gradus ad Parnassum у Києві. Його твори звучали в програмах міжнародних фестивалів у Австрії, Бельгії, Чехії, Англії, Литві, Польщі, Словенії, Україні. Музику Івана Небесного виконували оркестри, ансамблі, солісти, такі як ансамбль “Решерш” (Німеччина), ансамбль Moundshtain (Чехія), львівські й київські симфонічні оркестри, капела ім. Л. Ревуцького, ансамбль “Кластер” та ін. Іван Небесний шукає в жанрах симфонічної, камерної музики, музики для театру, для радіо і для мультимедійних проектів.

Богдана Фроляк – відома українська композиторка зі Львова і викладач кафедри композиції Музичної академії ім. М. Лисенка, якій торік також було присуджено премію ім. Левка Ревуцького, у розмові з кореспондентом “Поступу” так характеризувала цьогорічного номінанта: “Вважаю, що композитор Іван Небесний – людина, яка безсумнівно варта цієї музичної премії. Знаю його ще зі студентських часів. Працює він дуже цікаво в різних жанрах, пишучи електронну музику, сучасну академічну, а також театральну. Ще під час навчання в консерваторії Іван Небесний вирізнявся тим, що природно використовував найсучасніші техніки, поєднуючи їх застосування зі зверненням до фольклорних джерел. Але ці пошуки не виглядали штукарством. Бо його музика завжди намагалася сягнути якогось вищого естетичного рівня”.

довідка

Основні твори Івана Небесного: “Соната для віолончелі та фортепіано” (1992); “Різдвяні Переспіви” для хору (1993); “Алгоритми” для 14 струнних, фортепіано, синтезатора і вокальної групи (1993); “Діалог з власним відображенням у дзеркалі” для струнного квартету і стрічки (1993); Implicatio для кларнета, струнного тріо і стрічки (1994); “Вже котрий це до тебе лист...” для сопрано та струнного оркестру на вірші В. Стуса (1995); “Мегаполіс”, балет (1995); “Антиномії “чистого” розуму” для симфонічного оркестру і стрічки (1995); “Десять скульптур часу” для кларнета, міді-альта і електроніки (1996); “Сім послань дикої природи” для 9 виконавців (1997); “Кластерофобія” для будь-якого складу виконавців (1997); “Останній обряд старого ворожбита” для чоловічого голосу, саксофона-альта, контрабаса, фортепіано та електроніки (1997); “Тіні Чорної Гори” для альта, віолончелі, фортепіано, ударних і семплера з клавіатурою (1998); “Андрій Бульба”, площеве дійство для солістів, інструментів, оркестру і електроніки (2000); “Ескіз до голосу дитини” для сопрано, дитячого голосу, електроніки і камерного ансамблю (2000).

POSTUP - ПОСТУППЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·До Києва повернулися прапор і шабля Богдана Хмельницького
·Знову рука Москви?
·ВСЕРЕДИНІ
·Участь у виборах небезпечна для життя

ПОГЛЯД
·Шановні cпівгромадяни!
·Відповідальність обраних
·Андрій САДОВИЙ: Референдум відбудеться незалежно від погоди чи настрою влади

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Володимир Цибулько і виборчий "Майн кайф"
·Уродини Патріарха Любомира Гузара
·Віктор Пинзеник і Тарас Чорновіл - за Тараса Стецьківа
·ХРОНІКА
·Вітчизняне підприємство під загрозою знищення

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Всупереч здоровій логіці світового парламентаризму
·Львів потонув у передвиборному вандалізмі
·Сам не гам - і другому не дам
·Степан Курпіль - лідер

ПОСТУП З КРАЮ
·Медведчук і Волков рятуватимуть "За Єдину Україну"?
·"Джексон-Венік" дещо пригадає Україні
·КРАЄВИД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Любомир Буняк. Штрихи до портрету

ПОСТУП У СВІТ
·Знову рука Москви?
·Доля Європи й 105 мудреців
·Миротворець Абдулла
·Терориста не знайдено
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Невидима рука світотворення
·Нове життя бісквіта
·Невже про карієс можна забути?

КРИМІНАЛ
·Як прикордонники видобували золото і розбирали автомобілі
·Справа Білозора набирає нових обертів
·ХРОНІКА

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·У 2030 році людству загрожує бунт роботів
·Стівен Возняк робить кишеньковий комп'ютер для Зевса

АРТ-ПОСТУП
·"Розумний Арлекін"
·Коли особисте дорівнює творчості, творчість, робота дорівнює життю
·Інструментальний театр постмодерної музики

ПОСТУП РЕКЛАМНИЙ
·Богдан Дубневич: Я відповідаю перед своїми виборцями і власним сумлінням
·Богдан Федоришин - не теоретик, а практик

СПОРТ-ПОСТУП
·Підсумки скандальної Олімпіади
·Погроми в Манчестері та Римі
·Боксери уклали угоду
·СПОРТ-БЛІЦ

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА
·Галерея реальності

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПОСТУП
·Тест для керівника

КІНОПОСТУП
·Романтична реальність
·Буриданів осел
·"Оскарівські перегони" очолили гоббіти

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ВИСТАВКИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ, КНАЙПИ
·Опера Алли Сіренко для дітей
·Режисер Олег Новохацький і його ляльковий театр
·"Віртуози" під батутою Джозефа Пілбері (Англія)
·Гобелени із Франції
·"Квіти" Івана Остафійчука

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·"Володар перснів" почав збирати нагороди
·Казки Віденського лісу від "Братів Блюзу"

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100