Хай живе агітація!
КОМЕНТАР
Любко ПЕТРЕНКО
Нарешті ми дочекалися: всі рекламні перепони знято, всі партії, блоки й кандидати можуть повноцінно проводити передвиборну кампанію (що de-facto, в принципі, робилося й раніше).
Телеканали замиготіли агітаційними роликами, газети нервують читачів надміром політичної реклами, на радіо зазвучали оди майбутнім господарям життя. Усе, що нам залишається, – набратися терпіння, аби витримати ці два місяці суцільного промивання мізків.
Хто з простих смертних спробує під час дебатів, прес-конференцій, зустрічей з кандидатами визначити свою електоральну симпатію, той наражається на те, аби цілковито розчаруватися в політичних перспективах своєї держави. Це – якщо він досі був оптимістом. Якщо ж він був песимістом, то зайвий раз утвердиться на думці, що вся ця передвиборна балаканина спрямована на те, аби остаточно збити з пантелику виборців, конкурентів, спонсорів, міжнародних спостерігачів тощо. Виявити чітку програму й ідеологію в усьому цьому – це, як кажуть китайці, все одно, що шукати чорну кішку в темній кімнаті, коли її там немає. “То яка ж ваша ідеологія?” – намагалися допитатися журналісти в лідера одного авторитетного виборчого блоку. “Наша ідеологія – єдино правильна! – приблизно так можна було узагальнити всі його розглагольствування, – всі решта – ніц проти нас не варті...”
Окрім усього, нинішня кампанія буде вестися цього разу як ніколи “адресно”. В цих умовах, коли ідеологічний розлам по Збручу набирає розмаху, а кожній партії хочеться сподобатися всюди, а не лише в окремому регіоні, вибір агітаційних гасел робитиметься особливо обережно й виважено.
Кожній партії доведеться максимально оволодіти методами політичної мімікрії. Тож не вірте очам своїм, коли побачите, як звичні для нас захисники спадщини Степана Бандери на сході відстоюватимуть державний статус російської мови, а ті, хто витворив тут імідж прихильника європейської інтеграції, деінде виступатимуть за єдиний інформаційний, енергетичний, торгівельний etc простір з Росією.
Бо за когось усе ж голосувати треба. Виберіть собі симпатичного лідера, яскраву назву чи несподіване гасло. Проголосуйте – особливо не помилитеся.
|
|