BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 28-30 СІЧНЯ 2002 року |

Переговорний процес чи "дрібні амбіції"?

Конфлікт у "Нашій Україні" загострюється

КОМЕНТАР

Олесь РОМАНЧУК

Заява п’яти партій, які входять до блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” на всеукраїнському рівні, про “спробу використання назви блоку на виборах у місцеві органи влади тільки чотирма партіями (НРУ, ПРП, УНР та КУН) викликала неабиякий резонанс у суспільстві.

З цього приводу як незалежний експерт свої міркування “Поступу” висловив голова Львівської обласної організацій спілки журналістів України Степан Курпіль: “Тільки-но з’явився відкритий лист, як заговорили про розкол на регіональному рівні у блоці “Наша Україна”. Я не поспішав би з такими висновками. Просто об’єднання не є примусом до тоталітарної мовчанки, а єдність не виключає внутріполітичної дискусії — цілком нормальної за демократичних правил гри. Об’єднання у блок передбачає партнерські стосунки, за яких не повинно бути старших і молодших братів. Але якщо такі є, то все ж таки слід робити кроки, враховуючи інтереси усіх”.

Та схоже на те, що Рухи, ПРП та КУН не ітимуть на будь-які переговори з “підписантами” листа (обласні організації партій “Солідарність”, “Вперед, Україно”, “Християнсько-народний союз”, Молодіжна партія України, Ліберальна партія України). Так, уже заявлену думку лідера місцевої організації НРУ Ярослава Кендзьора підтримав і його соратник по блоку — голова обласної організацій ПРП Тарас Стецьків: “Партіям, які оголосили у вигляді відкритого листа свою незгоду з принципами формування блоку “Наша Україна” у Львові, справді потрібно забути про свої дрібні амбіції, — сказав він. — Протягом усього часу об’єднавчого процесу, який тривав більше року, жодного разу права жодного суб’єкта виборчого блоку не утискалися. Натомість низка львівських організацій цих партій ще раніше прийняла рішення про створення власного місцевого блоку для виборів. Що стосується інших, то активізація власної діяльності лише напередодні виборів — не найкращий спосіб для популяризації власних ідей і лідерів.” Хоча при тому він зауважив: “Блок “Наша Україна”, як і раніше, відкритий до співпраці з усіма структурами, які поділяють його ідеологію та принципи та не зв’язані іншими політичними зобов’язаннями”.

Натомість голова обласної організації партії “Вперед, Україна” Євген Болторович зауважив: “До складу політичного блоку Віктора Ющенка увійшли 10 політичних партій, і всі вони є повноправними учасниками боку. Однак ПРП, НРУ, УНР та КУН зареєстрували територіальну організацію “Нашої України” у складі лише цих чотирьох політичних сил. Вважаючи недопустимою монополізацію марки “Наша Україна”, керівники інших п’яти партій виступили з цим відкритим листом. Віддаючи належне цим політичним партіям як впливовим суб’єктам політичного процесу, все ж вважаємо, що не можна ставити інших учасників блоку поза межі виборчого процесу. Ми ж завжди готові до співпраці.”

Вочевидь, на сьогодні ситуація з “Нашою Україною” є досить напруженою. Всі декларують політичну волю іти на переговори. Водночас лідер місцевої організації ПРП заявляє, що партії, які не згодні з принципами формування блоку, повинні “забути про свої дрібні амбіції”.

POSTUP - ПОСТУП
№11 (869),
28-30 СІЧНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Ярослав Кендзьор: 31 березня Сергій Медведчук залишить свою посаду
·ВСЕРЕДИНІ
·"Динамо" знову чемпіон!

ПОГЛЯД
·Нова китайська мрія українців
·Вандалізм проти Білозора
·Ярослав Кендзьор: 31 березня Сергій Медведчук залишить свою посаду
·Богдан Дубневич: Мій агроном, на відміну від футболіста Андрія Шевченка, не продається...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Хуторяни знають дорогу до суду
·Вогнеборці у вогні не згорять
·Переговорний процес чи "дрібні амбіції"?
·ХРОНІКА
·За затримку зарплатні - до криміналу
·Загадки міста Лева

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Повернення спиною до Америки
·Національні інтереси і "лапки Буша"
·Український теплохід зазнав аварії
·КПРС усе-таки судитимуть

ПОСТУП У СВІТ
·Леппера позбавили недоторканості
·Кого ще за ґрати?
·Полонених відпустять із миром
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Заслужений в Національному
·Сім Я Тараса Салиги
·Суспільно небезпечно - Людина!

СПОРТ-ПОСТУП
·Австралійські несподіванки закінчилися
·Кубок Співдружності знову в Києві
·"Баварія" починає з розгромної поразки
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Померла Астрід Ліндгрен

 






 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100