BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 СІЧНЯ 2002 року |

Нові амбіції Radiohead

АУДІО

Роман ЗАЯЦЬ

“Амбіції роблять вас бридкими...”
( із пісні Radiohead – Paranoid Android)

RADIOHEAD. I Might Be Wrong – Live Recordings (2001, EMI).


Іще один альбом від Radiohead – перший концертний в доробку групи – I Might Be Wrong. Live Recordings. Саме зараз, коли більшість фанів після двох останніх “студійників” команди, після зміни нею стратегії перебування на музичному ринку, після пропонування нової музичної філософії, відвернулися від цієї групи № 1 на сьогодні в світі, саме в цей час Radiohead (із захоплюючою регулярністю) випустили свій черговий альбом. І знову сталася несподіванка, бо це – концертний альбом, без хітів Street Spirit, Paranoid Android, Creep (хоч як би багатьом не хотілося почути їх у “живому” виконанні).

Тільки вісім пісень, тільки з двох останніх платівок (Kid A і Amnesiac), і тільки одна нова (насправді стара, але не вміщена в жодному попередньому альбомі) композиція. Всього вісім творів, лише сорок хвилин, але тільки мертвий залишиться незворушним, слухаючи цей альбом. У час, коли музика кінця XX початку XXI століття у своїй більшості – як смердюча (через масову комерційність) каналізація, британська п’ятірка Radiohead – це промінь світла в царстві ночі. І, може, дійсно не все так погано, поки вони існують, видають альбоми, але не видають синглів та не записують кліпів. За якихось кілька років (пригадаєте мої слова) про них писатимуть набагато більше, ніж досі було написано про Beatles чи Led Zeppelin...

Однак, повертаючись до live-альбому, пропоную: послухайте два попередні “студійники” Radiohead – і ви зрозумієте, яким пекельно важким випробуванням є для команди грати на концертах пісні з цих двох альбомів. Починає The National Anthem – і через кілька секунд весь організм ритмічно (а часом аритмічно) функціонує в такт пісні. Перша композиція альбому – перший мороз по шкірі.

Проблемність будня зникає. Нічого не входить до гри – тільки б залишитися наодинці, тільки б це тривало довше. I Might Be Wrong просто втоплює в собі (уявляю відчуття безпосередніх учасників концерту). Далі – Morning Bell, де мелодія все ж таки бере гору, як би не хотіли її приховати музиканти. Слідом за нею ще одна балада – делікатна і вражаюча Like Spinning Plates: на три хвилини серце перестало гупати в грудях. Слухаючи її на студійному альбомі, думав: не для концерту пісня, а виявляється, ще й як для концерту.

Наступна – Idioteque – агресивна, що нагадала чимось Pink Floyd, далі – зомбуюча Everything In It’s Right Place, пісня, яка переплітає звивини мізків чи, може, навіть розриває на окремі частини ділянки, які відповідають за слух, уяву та зір (перлина для медитацій). Передостання – Dollars And Cents, частково згладжує відчуття, що залишилися від попередньої (але тільки частково). Остання – True Love Waits: тепла балада Тома Йорка під акустичну гітару. Пісня була написана під час сесійної роботи над альбомом OK Computer, ще в 1997 році, й досі не була вміщена на жодному альбомі. Кінець. Хочеться жити. Браво!

POSTUP - ПОСТУП
№9 (867),
25 СІЧНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Львів без тепла
·Дивна угода обленерго
·ВСЕРЕДИНІ
·Лікарі торгують смертю

ПОГЛЯД
·Кому і за що ми платимо?
·Як мертвому ...
·Хто, де, від кого

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дільничного інспектора повинні знати в обличчя
·Проти окремих податківців просять порушити кримінальну справу
·ХРОНІКА
·Напередодні агітації

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Дивна угода обленерго
·Політична дуель Юлі і Віті
·Віктор Ющенко проти Олександра Мороза?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Іноземні банки домінують
·Війна CD і "ніжки Буша"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Інтер'єрний настрій від Тараса Беняха
·"Черепослов" Мирослава Ягоди
·Викликання до життя

СПОРТ-ПОСТУП
·"Динамо" вимучує перемогу
·Іванчук зробив Пономарьова наймолодшим чемпіоном світу
·Історична перемога українців над литовцями
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·У СУБОТУ В ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Нові амбіції Radiohead

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100