BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25 СІЧНЯ 2002 року |

Політична дуель Юлі і Віті

На радіо "Свобода" відбулися радіодебати між Юлією Тимошенко та Віктором Медведчуком

ПОЛІТИКИ

Олег КОНИК

Передучора в прямому ефірі радіостанції “Свобода” відбулися радіодебати між Юлією Тимошенко та Віктором Медведчуком. Ініціатором дебатів була Тимошенко. Після недовгої кампанії у ЗМІ їй не вдалося викликати Медведчука на зустріч у телеефірі, тож словесна дуель відбулася на радіо.

Це вже друге змагання з красномовства лідера “Батьківщини” з представниками СДПУ(о). Перше було в 2000 році – тоді в програмі “Епіцентр” Юлія Тимошенко “зійшлася” з Григорієм Суркісом. Той прямий ефір виявився доволі скандальним і багатим на звинувачення. Зрештою, як і тоді, так і зараз “Батьківщину” та СДПУ(о) важко назвати дружніми політичними силами.

Як повідомляє інтернет-газета “Українська правда”, майже годину Юлія Тимошенко та Віктор Медведчук сиділи на відстані метра: “Двічі потискали один одному руки. Секунд десять стояли пліч-о- пліч, позуючи фотографам. Усміхалися один одному. Домовилися зустрітися ще принаймні двічі: знову на “Свободі”, а також, можливо, на “Інтері”. Зовні поводилися дуже коректно”.

Тимошенко була в чорному костюмі, Медведчук – у картатій сорочці та світлому піджаку. Уже від самого початку передачі Юлія Тимошенко намагалася захопити ініціативу, навіть перебила ведучу і не побажала відповідати на її запитання, коли та зачитала гороскопи політиків – Пацюка (Юлії Тимошенко) та Коня (Віктора Медведчука). Однак повної безконтрольності прямого ефіру (як це було в “Епіцентрі”) в київській студії радіостанції не сталося. За мить ведуча знову обірвала запитання Тимошенко до Медведчука: “Чому він не любить Україну?”

Перша серйозна суперечка виникла навколо бюджетних коштів: Юлія Тимошенко стверджувала, що їй вдалося збільшити бюджетні надходження на 10 млрд. грн., які уряд вивів з “тіні” енергетичної галузі, натомість Віктор Медведчук зауважив, що ці ж гроші уряд значною мірою витратив на закупівлю енергоносіїв. Після цього Тимошенко розкритикувала Медведчука за те, що за його сприяння був ухвалений Земельний кодекс, у якому немає точної юридичної заборони для іноземців купувати землю...

Загалом обидва політики говорили багато, і хоча Тимошенко, яка прийшла дуже добре підготовленою на цей ефір, намагалася загнати Медведчука в кут, останньому весь час вдавалося успішно вислизати з розставлених словесних пасток. Юлія Тимошенко була звикло дуже емоційною, стрімкою та цілеспрямованою у своїх нападах, а Віктор Медведчук захищався логічно і намагався за будь-яких умов зберігати спокій. Відтак марно говорити про перемогу когось із них: ці радіодебати навряд чи розставили якісь крапки над “і”, а будь-які оцінки можуть бути дуже суб’єктивними. На радіо “Свобода” Тимошенко має більшу інформаційну присутність, тому виглядала так, ніби перебуває вдома; вона ж була ініціатором зустрічі, тому багатьом справді може видатися, що перемогла саме Юлія Володимирівна. Натомість Віктор Медведчук видався сміливим політиком, адже він погодився на цю дуель, тож цей крок, можливо, збільшив кількість його прихильників...

КОМЕНТАР

Юлія МОСТОВА
журналіст газети “Дзеркало тижня”:

Я вважаю, що обидва учасники першого живого діалогу за час передвиборної кампанії не можуть вважатися переможцями. Тимошенко була надто агресивною, Медведчук – надто невиразним.

Агресивність Тимошенко – це агресивність відкоркованого шампанського, вона цілий рік “закупореною” сиділа у власному командному соку, не виїжджаючи в регіони і надзвичайно мало спілкуючись з пресою. Мине час, і я думаю, вона набере форму. Медведчукові треба віддати належне: він намагався виглядати спокійним, лише кілька разів “вийшов із себе”, але “не зашкалив” у своїй роздратованості. Обидва політики припустилися нетактовності, очевидної для багатьох, щодо тонкої єврейської теми.

Єдине, що мене здивувало в дебатах, це те, що їх учасники потиснули один одному руки. Дії одного щодо іншої (через різні обставини) мені здаються тими, що не тиснуть один одному руки. Мені здається, було б чесно обійтися без цього ритуалу.

POSTUP - ПОСТУП
№9 (867),
25 СІЧНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Львів без тепла
·Дивна угода обленерго
·ВСЕРЕДИНІ
·Лікарі торгують смертю

ПОГЛЯД
·Кому і за що ми платимо?
·Як мертвому ...
·Хто, де, від кого

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Дільничного інспектора повинні знати в обличчя
·Проти окремих податківців просять порушити кримінальну справу
·ХРОНІКА
·Напередодні агітації

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Дивна угода обленерго
·Політична дуель Юлі і Віті
·Віктор Ющенко проти Олександра Мороза?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Іноземні банки домінують
·Війна CD і "ніжки Буша"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Інтер'єрний настрій від Тараса Беняха
·"Черепослов" Мирослава Ягоди
·Викликання до життя

СПОРТ-ПОСТУП
·"Динамо" вимучує перемогу
·Іванчук зробив Пономарьова наймолодшим чемпіоном світу
·Історична перемога українців над литовцями
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·У СУБОТУ В ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Нові амбіції Radiohead

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100