BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 22-23 СІЧНЯ 2002 року |

Захід ставить на Масхадова

Сподівання Москви на безкарність дій у Чечні не виправдалися

ІЧКЕРІЯ

Василь ГРІМ

Росія занадто поспішила, заявивши на весь світ, що турецьке керівництво готове їй видати головного речника чеченських партизанів, міністра інформації в уряді ще Джохара Дудаєва – Мовладі Удугова. Анкара наприкінці минулого тижня однозначно дала Москві зрозуміти, що не вважає Удугова кримінальним злочинцем, отже, не може бути й розмови про його екстрадицію.

Попередні заяви кремлівських речників про те, що Туреччина нібито готова “співпрацювати з Росією в справі арешту Удугова”, базувалися на тому, що Анкара попросила Москву надати досьє колишнього міністра інформації Ічкерії. Кремлівське керівництво вже потирало руки, передбачаючи, як світові телекомпанії демонструватимуть у новинах сцени передачу “чеченського терориста” в кайданках дужим російським хлопцям у плямистій уніформі. Московські міркування ґрунтувалися на тому, що Туреччина, як і всі країни-члени НАТО, безпосередньо залучена до антитерористичної кампанії, а оскільки Росія зараз є тимчасовим союзником, то ображати відмовою було б стратегічною помилкою.

Анкара ж мала про це свою думку, яка не надто перетиналася з російською. Вона не мала жодних намірів вчинити так звану “показову акцію” в рамках міжнародної кампанії боротьби з тероризмом. Даючи запит на досьє, Туреччина лише виконувала передбачену міжнародними нормами процедуру – не більше й не менше. Саме про це й сказав турецький прем’єр-міністр Бюлент Еджевит під час перебування у Вашингтоні. Зрештою, сам Удугов, хоч і має турецьке громадянство, мешкає чи то в Катарі, чи то в Арабських Еміратах.

Розвиваючи далі чеченську тему як один із чинників напруженості у стосунках між Заходом і Росією, варто вказати на повернення західних речників до риторики “часів до 11 вересня”. Афганську кампанію вже згрубша завершено, тож тимчасова спілка з Москвою поступово втрачає сенс. “Мавра, котрий зробив свою справу”, можна знову ставити на місце, насамперед у чеченському питанні.

Згадаймо, як тиждень тому представник державного департаменту США Річард Баучер засудив так звані “зачистки” в Чечні та, зокрема, в Аргуні. Його виступ закінчився закликом до Москви “шукати політичних шляхів вирішення чеченського питання”. Такі ж невтішні для Росії тенденції яскраво проявилися під час прес-конференції Верховного комісара ООН у справах біженців Рудольфуса Люберса, який дав зрозуміти, що Захід знову ставить на президента Ічкерії Аслана Масхадова.
Минулого тижня Люберс побував на Кавказі в наметових містечках чеченських біженців. Враження, яких він набрався, аж ніяк не стануть корисними Москві. “Масхадов – безумовно, не терорист”, – заявив він і закликав Кремль спрямувати свою кавказьку політику на переговори з чеченським президентом. Нагадаємо, що наприкінці минулого року переговорний процес із чеченського питання наче й зрушив із мертвої точки. Представник російського президента з кавказьких питань Віктор Казанцев зустрівся в Туреччині з репрезентантом Аслана Масхадова – Ахмедом Закаєвим. Але надто жорстка лінія Кремля фактично прирекла діалог на фіаско.

POSTUP - ПОСТУП
№7 (865),
22-23 СІЧНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Гривня спіткнулася
·ВСЕРЕДИНІ
·Українці в полоні
·"Жучки" для Дзянь Дземіня

ПОГЛЯД
·Слово мера за губернаторів
·Піратська екзотика
·Обличчя Львова
·Щоб ми жили за бюджетом!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Щедрий вечір, добрий вечір
·Виборів ще нема, зате є порушення...
·ХРОНІКА
·Хто бореться за голоси львів'ян
·"Дубневич" дарує "Серпанку" "Філіпс"

ПОСТУП З КРАЮ
·Українці в полоні
·КРАЄВИД
·Суд над унсовцями - у глухому куті
·Польща та Росія порозумілися за рахунок України

ПОСТУП У СВІТ
·Рід був не один
·Захід ставить на Масхадова
·"Жучки" для Дзянь Дземіня
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЕКОНОВИНИ
·Що воно за євро?
·Гривня спіткнулася
·Україна створить єдину національну авіакомпанію

СПОРТ-ПОСТУП
·Клочкова - рекоpдсмен
·"Галичанка" йде далі
·Щоби піднятись на п'єдeстал, потрібно... впасти
·"Інтер" знову стає лідером
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР В ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Берлінале додали трохи європейського шарму

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100