Україна допоможе Бразилії злетіти у космос
А Бразилія поділиться технологіями глибоководного видобування нафти і газу
ПОТЕНЦІАЛ
Наталія СТЕЛЬМАЩУК
| Кардозу в гостях у Кучми. Світлина УНІАН
|
Україна і Бразилія підписали вісім міжурядових угод про спільну діяльність у космічній, нафтогазовій та енергетичній сферах, що дозволять двом країнам суттєво активізувати свою торгову й економічну співпрацю.
На думку президента Бразилії Фернандо Енріке Кардозу, який цього тижня перебував в Україні з дводенним державним візитом, найважливішими є угоди в космічній сфері – про використанні українських ракет-носіїв на бразильському космодромі Алкантара і про захист космічних технологій. “Підписані угоди дозволять нам використовувати технологічні досягнення України з запуску супутників, використовувати її величезний потенціал – потенціал третьої у світі країни в галузі освоєння космічного простору”, – сказав Кардозу.
Переговори про співпрацю в космічній сфері Україна і Бразилія вели вже кілька років, і їх результати будуть прибутковими для обох країн. Згідно з підписаними угодами, Україна і Бразилія планують здійснювати спільні запуски ракет-носіїв малого класу “Циклон-4”, які вважаються одними з найбільш надійних у світі. Вже є й товстенький портфель замовлень для цього класу ракет, що обчислюється сотнями мільйонів доларів. Наближеність бразильського космодрому до екватора дозволить збільшувати корисне навантаження носія за рахунок використання швидкості обертання Землі навколо своєї осі.
Велику роль також має підписана угода про співпрацю у сфері нафто- і газовидобутку. Відомо, що в Чорному й Азовському морях є нафта і газ. Україна не має можливостей для глибинного буріння – у нас немає таких технологій, крім того, вони дуже дорогі. Бразилія – визнаний лідер у цій сфері. Тому Україна запрошує бразильські компанії взяти участь у розвитку родовищ на шельфі Чорного й Азовського морів. За словами президента Бразилії, бразильська компанія “Петробраз” готова співпрацювати з Україною.
Україна, яка імпортує майже 90% необхідних їй енергетичних ресурсів, дуже зацікавлена в розвитку власного видобутку як на вже розроблюваних родовищах, так і на глибоководному шельфі Чорного й Азовського морів. Наша країна щороку споживає понад 25 мільйонів тонн нафти, видобуваючи менше чотирьох мільйонів тонн нафти на рік.
|
|