BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18 СІЧНЯ 2002 року |

Перша поправка

KOMЕНТАР

Кость БОНДАРЕНКО

17 січня 2002 року стане черговою датою в історії України: вперше в Конституцію України зразка 1996 року було внесено зміни. Відтепер Рахункова палата зможе контролювати бюджетні кошти, що виділяються для потреб обласних і районних державних адміністрацій. Раніше ці кошти не були підзвітними Рахунковій палаті...

Як можна охарактеризувати цю поправку? Якщо формально, то Валентин Симоненко, у минулому — сильний політик і успішний політичний гравець, вирішив серйозно нагадати про себе, забивши віртуозний гол у ворота Володимира Литвина і всіх тих, хто зробив ставку на регіональних політиків, — відтепер і на обласні адміністрації, останній прихисток безконтрольного перелопачування бюджетних коштів, знайдеться своя управа. План Литвина, так довго і наполегливо впроваджуваний у життя, рівно ж як і плани блоку “За єдину Україну”, частково підірвано.

Прокручувати бюджетні кошти через рахунки облдержадміністрацій і пускати їх на виборчу кампанію стане важче... А всі ж пам’ятають, як у Львові у розпал президентської кампанії 1999 року було взято кошти, які призначалися на розвиток молоді та спорту в регіоні, і на ці кошти було проведено шароварно-оперетковий “антикомуністичний конгрес” на підтримку Кучми. Нинішня поправка якщо не унеможливлює, то робить важчим таке самоправство чиновників високого рангу.

Але коли дивитися більш глобально, то стає очевидним: Валентин Симоненко випустив джина з пляшки. Він створив прецедент внесення поправок до Конституції. І на черзі може з’явитися ініціювання інших поправок. Зокрема щодо мови, символіки, щодо державного устрою, щодо політичної системи...

Конституція недосконала? Факт. Але, як говорилося в армії, статути не обговорюють — їх виконують.

Це — не перша спроба внести правки у Конституцію. Попередні спроби належали комуністам (щодо мови і символіки), президенту (квітневий референдум 2000 року) і опозиції (вимоги щодо внесення змін до Конституції, які би стосувалися статусу президента і перетворення України з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку). Однак лише ця поправка виявилася вдалою і набрала необхідну кількість голосів.

Найгірше те, що дієвої форми уникнення процесу внесення поправок до Конституції — немає. Правки вносилися у попередні Конституції (і не лише в Україні) і будуть вноситися у майбутньому.

Конституція — як і будь-який інший документ чи будь-яке інше явище — має властивість старішати, і тому правок не уникнути. Питання лише, які правки — і як багато їх буде. Але це вже питання зрілості суспільства, депутатського сумління і досконалості Конституції.

POSTUP - ПОСТУП
№5 (863),
18 СІЧНЯ 2002 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Як заробити мільйон
·ВСЕРЕДИНІ
·Парламент уперше змінив Конституцію
·Тетяна Нікітчин прагне реваншу

ПОГЛЯД
·Перша поправка
·Джек-пот для баварця
·Діти штурмують Оперу
·П'ять злочинів за дві години

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Електрообладнання для Dodge, Chrysler, Caddilac вироблятиметься в Стрию
·Тетяна Нікітчин прагне реваншу
·Львівські діти будують житло для... кажанів
·ХРОНІКА
·ЖЕКи не домовились з владою
·Львів готується до виборів

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·У "Яблуці" завівся наркоман
·Будинки стануть зірковими
·Україна допоможе Бразилії злетіти у космос

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Новий кредит ЄБРР
·"Укравто" хоче купити "АвтоЗАЗ"
·МВФ і його граблі
·Недовиконана приватизація
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Музична казка про любов
·Діамант у короні Львова

СПОРТ-ПОСТУП
·Українці і далі сорок п'яті
·Львівські клуби будуть співпрацювати
·Різдвяний турнір
·Капітуляція за 23 ходи
·"Динамо" їде до Москви за перемогою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У бій ідуть лише "старики" і ... програють
·У СУБОТУ В ПОСТУПІ

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100