BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 29-30 ГРУДНЯ 2001 року |

МОСКОВСЬКИЙ ЩОДЕННИК

Віталій ПОРТНИКОВ

22-29 грудня. Тепер, коли новин майже немає, є вільний час для складання рейтингів. Однак цього року довго замислюватися не доводиться. Головною подією було, звичайно ж, 11 вересня. Про це напишуть усі, я не претендую тут на якусь оригінальність, та й важко бути оригінальним, коли стаєш сучасником однієї з тих подій, які змінюють не тільки твоє власне життя чи життя твоєї країни і твого народу, а й саму історію.

Важливим тут для мене є щось інше: те, що ми спочатку сприймали як апокаліпсис, може призвести до остаточної перемоги гуманістичних цінностей навіть там, де їх намагалися сприймати як ситу вигадку Заходу. Бажання знищити нашу цивілізацію вже призводить до консолідації цієї цивілізації, до того, що її невід'ємною частиною відчули себе навіть ті, хто так любив поговорити на печі чи на кухні про "особливий шлях".

В Україні цього року була і своя подія, яка наблизила нас до перемоги гуманістичної цивілізації в нашому домі. Маю на увазі візит Папи Івана Павла ІІ. Ми знову побачили, що насправді живемо в Європі й серед європейців, що й самі є європейцями, тільки треба створити людям умови, в яких вони можуть проявляти найкращі свої якості, а не захищатися найгіршими.

Головною політичною подією року для України, як на мене, стала подія позаукраїнська -- поворот російської зовнішньої політики у західний бік. Якщо ця лінія збережеться -- а поки що немає жодних підстав вважати, що російське керівництво піде на її перегляд, -- на практиці це призведе до краху беззмістовної української багатовекторності, всього цього дзигоподібного маневрування між Сходом і Заходом, головною метою якого було не стільки "ні з ким не сваритись", скільки "нічого не змінювати". Багато хто побоюється, що наближення Росії до Заходу призведе до збільшення російського впливу в Україні. Я не дуже цього побоююсь; як на мене, насамперед може збільшитись західний вплив у Росії, а вже потім збільшиться досить відкоригований російський вплив. Нова ситуація не залишила нашому політичному класові виходу. "Дан приказ ему на Запад", -- навіть вони самі цього ще остаточно не усвідомили.

Політиком року в Україні змушений вважати Віктора Ющенка. Я досить обережно ставлюся до колишнього прем'єра, однак його намагання стати публічним політиком, створити цивілізовану структуру, його, врешті-решт, усвідомлення України як країни і як держави -- не так часто ми зустрічаємо це серед наших політиків -- заслуговує на повагу.

Політиком року в Росії змушений вважати Володимира Путіна. Знову-таки, я з величезною обережністю ставлюся до російського президента, однак було б нечесно не підтримати його гідну й стратегічно правильну поведінку після 11 вересня, тим більш, що ця поведінка, як я вже писав, може датися взнаки не тільки для самої Росії, але й для майбутнього України як європейської держави.

POSTUP - ПОСТУП
№200 (858),
29-30 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·У передчутті дива
·ВСЕРЕДИНІ
·Осама бін Ладен ще живий?
·Чому стався вибух?

ПОГЛЯД
·ПРИТЧА ПРО БОЖЕСТВЕННОГО СІЯЧА
·Між минулим і майбутнім
·Чому стався вибух?
·Із наступного року українських книжок не буде
·Міліція знає, хто стріляв у Писарчука

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Акт примирення
·Володимир Печер: Ми не лише виробники пива, а й носії певної культури та традицій, з ним пов'язаних
·ХРОНІКА
·Автонавантажувач перепрофільовується

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Томенко: Цей рік -- діагноз для України

ПОСТУП У СВІТ
·Іспанія на чолі ЄС
·Знову -- на шибеницю
·МОСКОВСЬКИЙ ЩОДЕННИК
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Відкриття року
·Космічні технології в біблійній археології
·Парниковий ефект по-марсіанськи
·Чума XXI століття

СПОРТ-ПОСТУП
·Загадки міста Лева
·Підсумки 2001 року
·І все ж таки Невіо Скала

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100