BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 29-30 ГРУДНЯ 2001 року |

ПРИТЧА ПРО БОЖЕСТВЕННОГО СІЯЧА

ЛЮБОМИР КАРДИНАЛ ГУЗАР

Вийшов сіяч сіяти. І коли він сіяв, деяке впало край дороги, і прилетіло птаство, і видзьобало його. Інше впало на кам'янистий грунт, де не було багато землі, і зараз же проросло, бо земля була неглибока. Як зійшло сонце, воно вигоріло; а що мало коріння, усохло. Інше впало між тернину, і вибуяла тернина і заглушила його. Інше впало на добру землю і вродило одне в сто разів, друге в шістдесят, а інше в тридцять. Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає. (Мт. 13, 4-9)

Ми чули притчу про сіяча, яку розповів Ісус Христос. У ній ідеться про зерно, яке падало на різний ґрунт. І, звичайно, коли ми чуємо чи читаємо цю притчу, перше запитання, яке ми собі ставимо, це -- ким є я, до якої категорії належу, як сприймаю Боже слово? Однак сьогодні я хотів би звернути вашу увагу не на зерно, і не на самих себе, а на сіяча. Першим сіячем Божого слова був, без сумніву, Ісус Христос, який прийшов на землю, щоби розповісти нам, що ми маємо Отця, який нас дуже любить і про нас піклується, який нам бажає добра, який хоче, щоби ми були його добрими дітьми. Це посланництво Ісус Христос передав апостолам, яким наказав іти по всьому світі, навчати народи, сіяти Боже слово на всіх континентах. І вони розійшлися по цілому світі, а один із них, як розповідає легенда, навіть зайшов на наші землі, поблагословив наш край. Апостоли передали своє завдання єпископам. Відтоді й аж до кінця світу вони покликані бути сіячами Божого слова. Сьогодні я хочу присвятити свою увагу одному з надзвичайно визначних діячів у нашому рідному народі, в нашій Церкві -- Митрополитові Андрею. Як уже було згадано, цього року минає століття, як він ступив на митрополичий престол у Львові. Тому у Львівській і Тернопільській областях проголошено 2001 рік роком Митрополита Андрея Шептицького.

Цей митрополит справді трудився для свого народу як сіяч, як учитель, старався щедро обдарувати Божим словом. Нам відомо, що він написав понад двісті п'ятдесят пастирських листів з різних нагод, скерованих до різних груп наших вірних. Митрополит Андрей намагався відвідати кожну громаду, кожну парафію Львівської архієпархії, до якої тоді належала і Тернопільщина. Понад двадцять п'ять років присвятив тому, щоб побувати в кожній громаді. Він ходив, їздив -- може, не так вільно, як нині їздиться, -- щоби кожна громада побачила свого владику, свого сіяча і одержала те благословенне зерно. Митрополит готував духовенство, монашество і свідоме мирянство до того лихоліття, яке насувалося на наш край. Будучи практично калікою, не володіючи ногами, однією рукою, він скликав під час німецької, совєцької окупації священиків, щоби підготувати для них, а через них для цілого народу повчання про те, як вони повинні поводити себе в час, який гряде. І коли ми сьогодні дякуємо Богові за те, що наша Церква пережила жахливі переслідування, повинні ми також подякувати і митрополитові, який готував наш народ до того лихоліття. Завдяки йому люди знали, що мають робити, щоби зберегти свою віру. Митрополит сіяв Боже слово, не тільки проповідуючи головних шість правд віри, він також навчав, як по-Божому жити, як застосовувати ті основні правди віри в щоденному житті. Коли переглянемо його послання, то знайдемо там повчання, як жити по-Божому для всіх, так би мовити, категорій громадян, членів Церкви. Він старався зробити Боже слово наукою побожного життя: митрополит залишив звернення до інтелігенції, до неосвічених, до селян, до робітників, до представників політичного, наукового, культурного життя. Це для нас надзвичайно важливі вказівки, бо дуже часто ми ділимо: неділя -- для Церкви, для Бога, а в будний день немов живемо в іншому світі. А Митрополит Андрей, як добрий сіяч, як добрий вчитель, говорить, що ми маємо жити по-Божому в кожну хвилину нашого життя, незалежно від того, чи ми ще школярі, чи ми вже постаріли, чи обіймаємо високі посади, чи маємо дуже скромні і невинні становища. Незважаючи на все те, кожний із нас, згідно зі своїм покликанням, має дотримуватися Божого закону. І це, можна сказати, було провідною думкою Слуги Божого Андрея. Митрополит був не тільки сіячем, вчителем і провідником, він сам жив тим, що проповідував народові. Звідти походять його сила і святість життя. Уже понад п'ятдесят років минуло відтоді, відколи він, кажучи по-земному, нас покинув, однак пам'ять про нього починає діяти із щораз більшою силою. Усе більше людей починає захоплюватися не тільки навчанням митрополита, а й прикладом його життя. Це наслідок його святості, його повного посвячення себе Богові. Ми надіємося, що з Божою допомогою найближчим часом він буде піднесений на престол, як приклад не тільки для нашого народу, але й для всієї Церкви, для кожного християнина.

Роздуми Глави УГКЦ прозвучали під час урочистого відзначення пам'яті Митрополита Андрея у Тернополі (текст надано прес-секретаріатом Глави УГКЦ)

POSTUP - ПОСТУП
№200 (858),
29-30 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·У передчутті дива
·ВСЕРЕДИНІ
·Осама бін Ладен ще живий?
·Чому стався вибух?

ПОГЛЯД
·ПРИТЧА ПРО БОЖЕСТВЕННОГО СІЯЧА
·Між минулим і майбутнім
·Чому стався вибух?
·Із наступного року українських книжок не буде
·Міліція знає, хто стріляв у Писарчука

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Акт примирення
·Володимир Печер: Ми не лише виробники пива, а й носії певної культури та традицій, з ним пов'язаних
·ХРОНІКА
·Автонавантажувач перепрофільовується

ПОСТУП З КРАЮ
·Микола Томенко: Цей рік -- діагноз для України

ПОСТУП У СВІТ
·Іспанія на чолі ЄС
·Знову -- на шибеницю
·МОСКОВСЬКИЙ ЩОДЕННИК
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Відкриття року
·Космічні технології в біблійній археології
·Парниковий ефект по-марсіанськи
·Чума XXI століття

СПОРТ-ПОСТУП
·Загадки міста Лева
·Підсумки 2001 року
·І все ж таки Невіо Скала

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ

 


 


Український центр Інтернет-реклами "ECHO"

Wertep top 100