BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 25-26 ГРУДНЯ 2001 року |

Реклама буде світитися

НОВІ ПРАВИЛА

Маріанна РОМАНЕНКО

Днями вступає в дію новий порядок розміщення зовнішньої реклами у Львові. Це стосуватиметься бігбордів, касетонів, розтяжок тощо. Згідно нових правил, наше місто буде поділено на три рекламно-інформаційні зони й для кожної встановлено різні вимоги. Про це повідомив головний художник міста Володимир Сколоздра.

До зони "А" належить територія історико-архітектурного заповідника. І тут мусить зберігатися історично складена архітектурно-просторова структура. Розміщення спеціальних конструкцій можливе тільки за індивідуальними проектами із дотриманням вимог до заповідних та охоронних зон, на підставі архітектурно-планувальних завдань.

Зона "Б" включає територію історико-культурної заповідної території. В цій зоні дозволяється використовувати типові спеціальні конструкції тільки за умови збереження існуючої панорамної й силуетної структури та виконання містобудівних обмежень.

Вся інша територія Львова, яка будувалася протягом 40-х -- 90-х років, належатиме до зони "В". Тут допускається використання типових спеціальних конструкцій від 18 метрів квадратних і більше; допускається зміна формування вуличного простору, але без шкоди для наявних тут пам'яток архітектури, а також усіх об'єктів, що мають культурно-історичне значення.

Як повідомив Володимир Сколоздра, на розміщення зовнішньої реклами потрібні спеціальні дозволи. Для цього необхідно подати фотознімок місця, де планується розмістити рекламу, яка має объемные буквы, її кольоровий ескіз, топогеодезичний знімок місцевості (масштаб 1:500) з нанесеними інженерними комунікаціями та червоними лініями і копію свідоцтва про реєстрацію розповсюджувача зовнішньої реклами. Заявку про розміщення біг-борда або іншого виду зовнішньої реклами потрібно узгодити з власником місця, де вона стоятиме, з управлінням охорони історичного середовища (для зон "А" і "Б") й державтоінспекцією. Але без погодження можна розміщувати інформацію про особу на фасаді біля входу у приміщення, яке вона займає, або про її продукцію -- у вітрині.

Скасувати дозвіл управління архітектури й містобудування може не тільки при порушенні його власником низки законодавчих актів, але й через тримісячну заборгованість зі сплати податку з реклами.

За словами голови правління рекламної агенції "Центр Європи" Олега Кузана, нові правила не надто відрізняються від попередніх. "Хіба що зібрано їх у одну книжку, а раніше всі ці папери треба було шукати по різних інстанціях", -- каже Кузан. Не зрозумілим, на його думку, також є термін "міжвідомча рада", оскільки у Порядку розміщення зовнішньої реклами немає згадки про її функціональні обов'язки. Проте зацікавлення у бізнесмена викликав пункт, який зобов'язує усю зовнішню рекламу в старій частині міста мати підсвітку. "Це стане проблемою для багатьох фірм, оскільки потребує певних додаткових інвестицій. Щоправда, тут не вказано точний термін встановлення внутрішньої підсвітки. Це добре, і бажано, щоби термін встановлення її розтягли на довший час", -- висловив свої побажання Олег Кузан.

POSTUP - ПОСТУП
№197 (855),
25-26 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Знову на чолі держави пероніст
·ВСЕРЕДИНІ
·Медведчука арештували?!

ПОГЛЯД
·Дефолт, який він є
·Політичні паразити

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Стартував розпродаж ялинок
·Реклама буде світитися
·Як студента заманити на вибори
·"Мітингами проти "олігархів"
·ХРОНІКА

ПОСТУП З КРАЮ
·Ющенко втратив ім'я

ПОСТУП У СВІТ
·Пасажири скрутили терориста
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЕКОІНФОРМ

СПОРТ-ПОСТУП
·Поразки у Сумах
·У Львівській опері був футбол
·Манчестер Юнайдтед прокинувся

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР