СВІТООГЛЯД
Варшава погодилася з вимогами ЄС
Польща погодилась обмежити міграцію заробітчан у країни Європейського Союзу на сім років після вступу до ЄС. Як повідомляє радіо "Свобода", угоди було досягнуто вчора у Брюсселі під час переговорів представників ЄС із польською владою. Країни Європейського Союзу, головно Німеччина й Австрія, побоюються притоку дешевої робочої сили зі східноєвропейських держав. До 2004 року мають прийняти 10 країн Східної Європи.
Миротворці вже в Кабулі
До Кабула вчора прибув передовий загін міжнародних миротворчих сил. За день до того британських десантників доставили на військову базу Баграм, неподалік від афганської столиці. Британці разом із місцевою поліцією та військовослужбовцями гарантуватимуть безпеку на нинішній церемонії інавгурації тимчасової адміністрації Афганістану. У четвер Рада Безпеки ООН ухвалила мандат на розташування в цій державі міжнародного контингенту. Передбачається, що його загальна кількість не перевищить п'ять тисяч. Переважну більшість складатимуть представники Великобританії. Протягом півроку миротворці мають допомогти афганській владі відновити мир і спокій у країні. У Пакистані й Ірані біля прикордонних пунктів зібралися тисячі афганських біженців, які хочуть повернутися додому. Багато з них прагнуть потрапити в Кабул на інавгурацію нової афганської адміністрації.
Делі рве контакти з Ісламабадом
Індія відкликає свого посла із Пакистану та з 1 січня припиняє залізничне й автобусне сполучення між двома країнами. Про це повідомив представник індійського міністерства закордонних справ Нірумпама Рао. Індія звинувачує пакистанські спецслужби у підтримці екстремістських угруповань, члени яких атакували минулого тижня будівлю парламенту в Делі. Тоді жертвами нападу стали 13 осіб -- поліцейські та працівники охорони. Ісламабад відкинув звинувачення і запропонував провести спільне розслідування інциденту. Влада Індії відхилила пропозицію.
Бої у Секторі Гази
У Секторі Гази вчора знову відбулися сутички між палестинськими силами безпеки та прибічниками екстремістського угруповання "Хамас". У місті Бейт-Ханум одного бойовика "Хамасу" убито, близько 10 поранено. Хассан Юссеф -- один з лідерів "Хамасу" -- заявив, що його угруповання тимчасово припиняє теракти і мінометні обстріли території Ізраїлю -- до наступного попередження. Юссеф пояснив це рішення бажанням зберегти єдність палестинців. Глава Палестинської Автономії Ясир Арафат нещодавно заборонив діяльність "Хамасу" й інших збройних угруповань, які здійснюють теракти проти Ізраїлю. Генеральна асамблея ООН на вчорашньому засіданні спеціальної сесії підтримала дії Арафата. Ізраїль відкинув резолюцію ООН, яка закликає до розміщення на Близькому Сході міжнародних спостерігачів.
У Чехії судять комуністів
Двоє колишніх лідерів комуністичної партії Чехословаччини Мілош Якеш і Йозеф Ленарт мають постати перед судом, повідомила в четвер чеська преса. Згідно з обвинуваченням, обом закидають зраду батьківщині та підготовку до знищення держави. Про це повідомило радіо Deutsche Welle. Мілош Якеш -- останній генеральний секретар ЦК комуністичної партії Чехословаччини, а Йозеф Ленарт -- екс-прем'єр-міністр. У серпні 1968 обидва доклали всіх зусиль для створення так званого "робітничого уряду", який легалізував окупацію країни військами Варшавського блоку. Ленартові, який очолював кабінет міністрів аж до 1989 року, інкриміновано ще й те, що він вчасно не поінформував населення про наслідки Чорнобильської катастрофи. За словами речника празького міського суду Лобоша Власака, обвинувальний висновок подано з безліччю архівних матеріалів, і суддя, перш ніж призначити перше засідання, мусить ознайомитися зі справою впродовж кількох тижнів.
|
|