BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-26 ГРУДНЯ 2001 року |

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

Гнилий дух за єдність

Файна кумпанія зібралася довкола Боді Бойка. По-перше, уся та ґранда, яку делегував колись у РУХ покійний КҐБ на чолі з Конєвим, Понамарчуком і Філіпчуком. Далі -- шовініст мєстнава разліва Юрік Рогоза, який дуже переймається бідолашним станом московської мови в Україні, а в українській літературі бачить іно себе. А коли до Боді приєднався ще й син колишнього нашого каґебіста Андрія Деркача з партією "Центр", то все стало на свої місця. Особливо якщо врахувати ще одне цінне надбання -- "ОУН в Україні", про яку головний оунівець Микола Плав'юк сказав, що це організація, виплекана в штабі КҐБ.

Таким чином, картина прояснилася. Але чи нам від того легше? Прості виборці ледве чи орієнтуватимуться в цьому рейваху.

Хто вкрав?

Є люди, які грабують банки, а є банки, які грабують людей. Власне така цікава картина виявилася з банком "Україна". Потерпіли прості вкладники. Але гроші розікрали виборчі штаби Кучми під час президентських перегонів. За твердженням газети "Сільські вісті", "основними проблемними боржниками стали бізнесові структури, близькі до президента Леоніда Кучми і політичних партій, які його підтримують, таких, як "Демсоюз", НДП, Аграрна партія". А крім них, ще й така ось асоціація "Інтерагро", яка заборгувала банку 67 млн. грн. позики і 18,5 млн. відсотків.

Виявляється, що до розкрадання коштів гарненько приклалися також і наші львівські аграрії. Недарма ж окремі зверхники відгрохали солідні кам'яниці, а в Брюховичах розкішні палацики будують за високими парканами на терені колишнього дитячого табору.

Тим часом уже чуємо, як у селах аграрії зачинають агітувати селян голосувати тільки за них. І то не задурно, а за газ. Дасте голоси -- дістанете газ. А газ, либонь, будуть прокладати за тоті гроші, котрі не повернули до банку "Україна". Себто за гроші простих вкладників. Цікава арихметика виходить.

Вицєчка до столиці

Минулої суботи був я в Києві і відвідав славнозвісну кнайпу "Остання барикада" на Суворова, яку відкрив Олесь Доній. Тота кнайпа для Києва -- правдива атракція, бо ту всі говорять тільки по-нашому. Уявляєте? Геть уся обслуга. І навіть диск-жокей чеше українською зі швидкістю п'ять слів на секунду. І ні разу не збився! Більше того -- відвідувачі теж розмовляють українською.

Я навіть зайшовши до кльозету, прислухався, чи не будуть бодай тут цвенькати по-московськи. І що я чую? Знову ж таки -- рідну мову.

А в меню вичитую такі назви, від яких просто серце мліє, душа розквітає. Коктейлі "Слава нації", "Послєдній русскій", "Гамлєт, або Феномен датського кацапізму", канапки "Слоника замучили кляті москалі", "Смерть ворогам", курячі смажені крильця "Крильця совєтів" і такі інші смаколики.

Одне слово, є де галичанинові відпочити. А то заходжу в кафє на Крєщятікє і прошу каву без цукру, а воно ніц не розуміє. Або вдає, жи не розуміє. І нема на то ради.

Епоха мілітаризму

Перед самісіньким кінцем ХХ віку писалося, що вік ХХІ стане епохою духу. Автори були в тому свято переконані, а читачі їм вірили. Тепер ми живемо в новому тисячолітті, але духу в ньому якось не дуже видно. Натомість заповідається на те, що то буде епоха, коли людство віддасть Богу дух.

Усе перевернулося догори ногами. Росія покохала Америку і то з такою бурхливою взаємністю, що стриму нема. США створили з неймовірною швидкістю союзи, про які раніше і мріяти не доводилося. Повна гармонія почуттів. І ось найбільша мілітарна сила світу розпочала війну з одним чоловіком і кількома тисячами його кумплів. У святому переконанні, що той один єдиний чоловік міг організувати таку грандіозну акцію.

В екстазі американці зрівнюють із землею гори Афганістану. Під той шумок ізраїльтяни мочать палестинців, а москалі чеченців. І вже ніхто не кричить, не волає, що все треба робити цивілізовано, що потрібні переговори. І це мені нагадує вибухи будинків у Москві. Тоді всім торочили, що то є справа чеченців. Але так до цих пір жодного підривника й не затримали.

Цікаво, що вповість бін Ладен, коли його злапають? Але щось мені так здається, жи насправді його лапати нікому не вигідно.

Загадки чуттєвости

У нас усе якось дивно відбувається. Європа вимагає підвищити ціни на елєктрику. І вже нас запевняють, аби ми ся не дуже переймали, бо тих зайвих 20 чи 30 гривень, які доведеться стратити, ми навіть не відчуємо. Певно, знають, що кажуть. Але я б волів, аби нам ліпше додали тих 20 гривень. Адже ми їх так само не відчуємо.

Реклямні бзіки

З одної газети ся дізнаєш, жи секс дуже помічний. Ну гет на всьо. І на серце, і на легені, і на кров, і шлунок, і від болю голови. Навіть від безсоння. Хоча, здавалося б, власне безсоння помічне на секс. Але менше з тим. Бо тілько зачинаєш тото впроваджувати в життя з усе більшим розмахом, як несподівано бенц! -- уже інша газета застерігає, жи так часто -- то недобре. А добре, аби рідше. І навіть що рідше, то здоровіше.

І знову пристосовуєшся до того здоровішого ритму, вже він ті навіть зачинає подобатися, коли бенц! І маєш нову сенсацію. Якісь там англійські дохтори вичислили, жи частіше -- то такой ліпше. Забив би!

І такво бідний хлоп не годен собі ради дати, аби якось втрафити за науковими відкриттями. Тільки взяв розгін, аж ту мусиш тиснути на гальма.

Узагалі з тою реклямою є чиста біда. Здається, жи всі ся змовили, аби нас якнайсильніше застрашити. Показують ми в телєвізії якісь страшні сотворіння, які ся причаїли в моїх килимках і на котрі тілько один рятунок -- купити пилосос LG. Такво очима тих страхіть нігди би не зувидів, але телєвізія то всьо файно ся роздивила під мікроскопом і нам продемонструвала. Але я тепер не маю спокою. Ходжу по хаті, і весь час мені ввижаються тоті пострахи з безліччю лапок. А босим тепер і не ступаю.

Але того їм виявилося замало -- і став мене страшити в телєвізії якийсь "Калгон". Погрожував, жи зіпсує мені пральку. За що? Ціле щастя, жи пралька стоїть досить далеко від телєвізора і ніц бідачка не знає, що повинна ся зіпсути.

А ще мене страшать ружні кобіти з напомпованими м'язами. На що придатні тоті культуристки? Ледве чи хтів би-м таку Музу. Писав би тоді хіба самі пародії. Не хтів би й такої жінки мати. Бо не певен, жи би шось така виспортована цьоця вродила. Хіба б то я мав родити, а принаймні годувати грудьми. Але не певен, чи захочу і чи потрафлю. І навіть коханки такої не хтів би. Бо як маю вибирати між ровером і вантажівкою, то вибрав би ровер.

Може, то й непорядно кпити з чийогось вигляду, але коли хтось такво нагло впихається до мого телєвізора, то мусить рахуватися з тим, що я на його тему буду мав якусь думку.

Поради

Так виглядає, жи всі вже змирилися з тим, що наші вулиці мають конче потопати в снігах, а нарід має ся слизькати і гепати. Газети одна за другою друкують добрі поради на тему, як правильно падати. Або які наліпки зробити на підошвах, аби мешти не слизькали.

А чо би не видрукувати поради для наших чиновників з Ратуші, як правильно згрібати сніг і колоти лід?

"Незалежність"

То така нова газета зі Львова. Трапляються там цікаві висловлювання. "Ермихін скрутив Кобозеву шию -- і тіло боксера закопали у виритій лопатою та закоцюблій від каміна, позиченог у Спіченка, неглибокій могилі".


Листи з Інтернету

Привіт, Юзю!

Хочу оповісти тобі про випадок, який трапився у п'ятницю в аеропорту м. Атланти. Якийсь бевзь, пройшовши перевірку служби безпеки аеропорту і потрапивши в посадочний зал, раптом згадав, що забув якусь дрібничку назовні. Піднявшись ескалатором, він усвідомив, що не встигне на свій літак, якщо стане в чергу на перевірку магнітометрами та іншими хитрими приладами, тому спитав у двох представників СБ, чи можна йому спуститися вниз ескалатором, який рухається догори. Ті, звичайно, категорично заборонили йому це робити, та чоловік не послухався і спустився в посадочний зал.

Його не затримали, але зразу підняли тривогу. Усі рейси було скасовано. Кілька годин десятки тисяч людей змушені були чекати на перевірку безпеки аеропорту. Більшість із них, за словами моєї знайомої журналістки, схвалили такі дії СБ. Чоловіка, який став винуватцем затримки сотень рейсів найбільш завантаженого аеропорту Америки, заарештували вже на борту літака.

Павло


Рекляма в Юзя

Юзьо Обсерватор завдячує свої інтернет-обсервації та спілкуванню зі світом винятково патріотичній акції UARNet (Свєнціцького,1, тел.: 768405, 768401), яка зафундувала мені таку змогу. Моя інтернетівська адреса: observator@ukr.net

POSTUP - ПОСТУП
№194 (852),
20-26 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кучма знайшов крайнього
·ВСЕРЕДИНІ
·Оксамитова контрреволюція

ПОГЛЯД
·Кучма робить PR
·Журналіста "Поступу" визнано найкращим
·Новий рік без води
·Подарунок для міської влади

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Передача Вифлиємського вогню
·Відкрито німецький культурний центр
·"Княжий Львів" дарує ялинки
·"Телефон соціального здоров'я" розширить свою роботу
·ХРОНІКА
·Зимова допомога

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Прикарпатська місія посла Карлоса Паскуаля
·Матимемо комунальний аеропорт
·ХРОНІКА
·Є чим лікувати "жовтушку"
·Щедрий дарунок бібліотеці

ПОСТУП З КРАЮ
·Оксамитова контрреволюція
·КРАЄВИД
·Кіносуд над унсовцями

ПОСТУП У СВІТ
·Європі теж загрожує атака
·Big bang у 2004 році
·Перша перемога сепаратистів
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Все-таки, Ти існуєш

МЕДИЧНИЙ ПОСТУП
·МЕДОГЛЯД
·Як захистити губи взимку
·Вади слуху можна вилікувати... терпінням
·Лікуємо хворе горло

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Commandos 2: перестратегія і недорольовик
·В Ізраїлі заарештували чотирьох авторів "хробака" Goner
·Зниження цін на процесори Pentium III
·Захист від несвідомих користувачів стільникових телефонів

КРИМІНАЛ
·ХРОНІКА
·Принцеса за ґратами
·Бізнес чи релігія?
·Слідчі мають стати недоторканими

СПОРТ-ПОСТУП
·Фігу та Оуен -- найкращі
·Настав час збирати каміння
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·календар
·Помер легендарний шансоньє Жільбер Беко

РОЗВАГИ
·АСТРОЛОГIЧНИЙ ПРОГНОЗ

АНІМАЦІЙНИЙ ПОСТУП
·Шрек, Міккі-Маус і майбутнє сучасної мультиплікації

КІНОПОСТУП
·Вуді Аллен: Романси у трансі

"ІНТЕРВ""Ю У ПОСТУПІ"
·Боб Ділан: Кольори я вважаю несмаком

НАША АФІША
·Зустрічаємо новорічну ніч у кнайпі?
·НАША АФІША

РОЗМАЇТИЙ ПОСТУП
·Пароль: риба-меч, або Більше насильства, сексу, шоу

 


 

Wertep top 100