BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18-19 ГРУДНЯ 2001 року |

Миколай на "Електронному вернісажі"

БЛАГОСПРОМОЖНІСТЬ

Євген ГУЛЕВИЧ


Один із найвідоміших львівських абстракціоністів-шістдесятників Олег Мінько - учасник доброчинної акції "Мистецтво для добра". Світлина Вікторії САДОВОЇ

Свято наближається... День святого Миколая для дітей завжди був подією, коли в дім приходить диво й усі отримують подарунки. Та, на жаль, із тих чи інших причин не всі діти мають таке щастя, тож про них повинна потурбуватися громада. Приблизно так можна переказати задеклароване гасло доброчинної акції “Мистецтво для добра” “Мистецького проекту “Електронний Вернісаж”. Наслідок акції – подія: “Електронний Вернісаж” до Дня святого Миколая зібрав близько двадцяти картин відомих львівських художників (зокрема пастель “Бузок” Ірини Мінько-Муращик, олійне полотно “Любов” Олега вен Андреєва, олійну “Порохову вежу” Бориса Гудзовського та інтарсію “Карпати” Артура Іжевського). Ці твори будуть передані в будинки для дітей-сиріт Львова: до школи-інтернату № 104 в смт Брюховичах (Шевченківський район) та в заклад № 6 по вул. Короленка, 1(Личаківський район).

Але насамперед слід було б залізти в Інтернету, оскільки там уже попередньо опинилося й саме мистецтво. “Електронний Вернісаж” зроблено просто, невибагливо, а як на пильніший погляд, то годі уникнути асоціацій з отим реальним вернісажем, що побіля театру Заньковецької. Та він, однак, цінний своєю з’явою. Основним напрямком роботи інтернет-галерея декларує поширення інформації про твори мистецтва за допомогою Інтернету з метою їхнього продажу. На презентаційній сторінці сказано, що коло авторів, з якими співпрацює нет-галерея, – це представники різних генерацій: визнані майстри, відомі як у мистецьких колах, так і широкому загалу.

Отже, назбирано творів від: О. вен Андреєва, С. Бузату, Б. Гудзовського, П. Гулина, А. Іжевського, З. Кецала, О. Мінька, І. Мінько-Муращик, Г. Новоженець, В. Петришина, А. Покотюка, Н. Синишин, Б. Томащука, В. Цикалюка, І. Яновича, а також від одного невідомого, якому, очевидячки, не пощастить у прославленні його імені, чим нет-вернісаж нібито також займається. Хоча царина популяризації укрмистецтва – то є ціла terra incognita та tabula rasa.

Діти – то квіти. Наші завжди не зовсім багаті митці добре зробили, що погодилися на подарунок. Для нет-вернісажу то є, напевно, перша вдала спроба самореалізації: добре ім’я на порожньому місці не виникає. Таке інтернет-посередництво має хіба лише кілька вад: воно малознане, не має продуманого забезпечення авторського права, та й щодо цін (від 20 до 10 000 у. о.) і щодо видів (від “Історії та битв” через “Спорт” до “Творчих робіт”) дивне. А все інше – супер: коли вам важко встати з фотелю, але від цього ваша любов до мистецтва не маліє, ви відкриваєте Інтернет і можете замовити хай там що, навіть власну парсуну, намальовану за фото.

POSTUP - ПОСТУП
№193 (851),
18-19 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Цензура заборонила Шевченка
·Облави в Інтернеті
·ВСЕРЕДИНІ
·"Карпати" змінюють обличчя

ПОГЛЯД
·Безпека і приватність
·Відкритий лист голові СБУ
·ПРП визначилася
·Сихів - зона ризику

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Учителі битимуть на сполох
·Релігійний конфлікт у Червонограді
·ХРОНІКА
·Школярі стали Миколаями
·Звільнення від посту

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Готівковий євро, на старт!
·Газова суперечка з Москвою триває

ПОСТУП У СВІТ
·Мечіяр бере реванш у регіонах
·Не "Аль-Каїда", а пакистанська розвідка
·За справу миру взялась Україна
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Миколай на "Електронному вернісажі"
·Ґарджєніце: світло в снігах
·Бандера перед санаторієм

СПОРТ-ПОСТУП
·"Віслюки" знову очолили Серію "А"
·Великий успіх львів'ян
·"Львівська Політехніка" шлях на гору

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Відкриття Пізанської вежі буде скромним

 


 

Wertep top 100