BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18-19 ГРУДНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Миротворчий контингент для Афганістану

Передові загони міжнародних миротворчих сил можуть прибути в Кабул вже до 22 грудня. Про це повідомило радіо “Свобода”, посилаючись на слова спеціального посланця США в Афганістані Джеймса Доббінса, сказані ним під час церемонії відкриття американського дипломатичного представництва в столиці цієї держави. Міністр оборони США Дональд Рамсфелд вважає, що в Афганістані можна розташувати від трьох до п’яти тисяч миротворців. Місцеві ж керівники стверджують, що достатньо й тисячі.


Проти сексуальної експлуатації дітей

У Токіо відкрилася міжнародна конференція з питань боротьби зі сексуальною експлуатацією дітей. У форумі, організованому Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та урядом Японії, беруть участь понад три тисячі делегатів із 138 країн. Виконавчий директор ЮНІСЕФ Керолл Белламі вважає, що тільки спільні зусилля законодавців і правозахисників можуть покласти край дитячій порнографії і проституції. Вона сказала: “Комерційна сексуальна експлуатація дітей і зловживання дітьми є нічим іншим як однією з форм тероризму. Той, хто ламає життя підлітків і їхнє майбутнє, не може залишатися безкарним ані рік, ні день, ні годину”.


Переговори між Сербією та Чорногорією

Учора в Белграді розпочалися вирішальні переговори про врегулювання відносин між Сербією та Чорногорією. У діалозі візьмуть участь президент Югославії Воїслав Коштуніца, президент Чорногорії Міло Джуканович, союзний віце-прем’єр Миролюб Лабус та прем’єр-міністр Сербії Зоран Джинджич. Посередником виступає один з керівників Європейського Союзу Хав’єр Солана. Сербська сторона хоче зберегти федеральний устрій держави, чорногорська — за створення співдружності двох незалежних держав. Європейський Союз вимагає, щоби переговори завершилися до кінця січня.


ЄС готується до розширення

На саміті глав держав і урядів ЄС у замку Лакен у Брюсселі вирішено створити спеціальний конвент, завданням якого буде підготовка реформ ЄС. Окрім того, під час форуму було названо країни, які можуть стати членами Євросоюзу до 2004 року. Учасники зустрічі вирішили обмінюватися детальною інформацією щодо безпеки ядерних реакторів в Євросоюзі та країнах-кандидатах. Про це повідомило радіо Deutsche Welle. До складу конвенту увійдуть урядовці та парламентарії з держав Євросоюзу і країн-кандидатів. Очолить новий орган колишній президент Франції Валері Жискар д’Естен. Одним із завдань стане підготовка європейської конституції. Уже до червня конвент має влаштувати міжурядову конференцію, на якій обговорять новий договір Євросоюзу. До 2004 року члени конвенту також вирішать, як краще побудувати роботу ЄС після приєднання нових членів. Учасники саміту заявили, що в найближчі кілька років членами ЄС можуть стати 10 із 13 кандидатів, серед них: Угорщина, Чехія, Польща, країни Балтії, Мальта і Кіпр. До списку не увійшли Румунія й Болгарія, яким порадили прискорити реформи. Туреччина ж не відповідає поки що ні політичним, ні економічним вимогам членства.


Відставка прем’єр-міністра Португалії

Прем’єр-міністр Португалії Гутеррес заявив про намір піти у відставку після того, як його Соціалістична партія зазнала відчутної поразки на комунальних виборах. Виступаючи перед журналістами, Гутеррес узяв на себе всю відповідальність за такий розвиток подій. Він висловив сподівання, що його самоусунення допоможе уникнути політичної кризи в країні. У столиці Португалії, а також багатьох інших містах країни більшість здобули соціал-демократи. А в індустріальному центрі, місті Сетуба бургомістром було обрано представника комуністів.

POSTUP - ПОСТУП
№193 (851),
18-19 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Цензура заборонила Шевченка
·Облави в Інтернеті
·ВСЕРЕДИНІ
·"Карпати" змінюють обличчя

ПОГЛЯД
·Безпека і приватність
·Відкритий лист голові СБУ
·ПРП визначилася
·Сихів - зона ризику

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Учителі битимуть на сполох
·Релігійний конфлікт у Червонограді
·ХРОНІКА
·Школярі стали Миколаями
·Звільнення від посту

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Готівковий євро, на старт!
·Газова суперечка з Москвою триває

ПОСТУП У СВІТ
·Мечіяр бере реванш у регіонах
·Не "Аль-Каїда", а пакистанська розвідка
·За справу миру взялась Україна
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Миколай на "Електронному вернісажі"
·Ґарджєніце: світло в снігах
·Бандера перед санаторієм

СПОРТ-ПОСТУП
·"Віслюки" знову очолили Серію "А"
·Великий успіх львів'ян
·"Львівська Політехніка" шлях на гору

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Відкриття Пізанської вежі буде скромним

 


 

Wertep top 100