BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 18-19 ГРУДНЯ 2001 року |

Цензура заборонила Шевченка

Львівським мазохістам відмовили у свободі творчості

АРТ

Вікторія САДОВА


У цьому плакаті київська влада побачила політичну рекламу, але так і не зрозуміла чию...

У Києві заборонили зовнішню рекламу виставки Центру сучасного мистецтва при Києво-Могилянській академії. Міська влада вирішила, що буцім замість мистецької акції художники займаються політикою.

Скандал виник на рівному місці. Після тритижневого узгодження плаката з рекламою експозиції, який мав би з’явитися на вуличних біг-бордах у Києві, куратори виставки зібрали прес-конференцію. За їхніми словами, в Головному управлінні з питань внутрішньої політики Київської міськдержадміністрації чиновники запідозрили в рекламі виставки політичний підтекст.

Ані директорові Центру сучасного мистецтва Юрію Онухові, ані авторам серії художніх акцій “Бренд “Українське” не звикати до таких скандалів. Відомі львівські митці Ігор Подольчак та Ігор Дюрич самі вже стали українським брендом. Вони відомі насамперед як засновники Фонду Мазоха.

Атракційним експонатом серії “Бренд “Українське” мав стати вперше привезений в Україну Подольчаком і Дюричем портрет Тараса Шевченка, виконаний Давидом Бурлюком, – “Батько нації пензля батька авангарду”.

Організатори проекту спробували розмістити в Києві 10 біг-бордів із рекламою виставки: колаж із сенсаційного портрета Шевченка та фотографій відомого українського фотомитця Сергія Браткова.

“Першу проблему, з погляду міської адміністрації, – каже помічник куратора мистецького проекту Олеся Островська, – становила сама назва мистецького проекту. За їхньою версією, “бренд” означає “тавро”, і, побачивши слово “бренд” на біг-борді, вони запитали, чи не хочемо ми сказати, що Шевченко – це тавро української нації. Наступною проблемою були фотопортрети чотирьох дівчат.

Питання було таке: “Що це за дівчинка, і з якою метою Сергій Братков її сфотографував?” За версією міської адміністрації, наш біг-борд – прихована політична реклама для когось. Власне, їх цікавило, для кого”.

Сам куратор виставки Юрій Онух назвав вишукування якоїсь схожості дівчинки на сучасний політикум “клінічним випадком”: “Я хочу повісити в місті плакат, і виявляється, що маємо цензуру, яка вирішує, що це можна, а це не можна. Вважаю, що це просто “надпараноя”.

Описане – не перший конфлікт ЦСМ з міською адміністрацією щодо афіш. Адже торік, організовуючи чеську виставку, Центр не отримав дозволу на подання в рекламних плакатах назви мовою оригіналу: No Flash. Однак тільки-но Онух обмовився про це в телеефірі, як наступного ж дня дозвіл був. Цього ж разу, здається, натрапила коса на камінь. Але головний фахівець з мовних питань Головного управління з питань внутрішньої політики Київської міської державної адміністрації Наталя Шевченко вважає, що організатори виставки не отримали необхідної для дозволу на розміщення зазначеного біг-борду санкції Головного управління з благоустрою міста, бо представили адміністрації тільки ескіз рекламного плакату – отже, подання ЦСМ формально не розглядалося, і задокументованої відмови на розміщення біг-борду не існує.

Утім скандал – також реклама. Тепер кожен українець може побачити не тільки репродукцію Бурлюкового портрета Шевченка, а й вирішити сам, чи схожа лиса дівчинка на сердешну Юлію Тимошенко?

POSTUP - ПОСТУП
№193 (851),
18-19 ГРУДНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Цензура заборонила Шевченка
·Облави в Інтернеті
·ВСЕРЕДИНІ
·"Карпати" змінюють обличчя

ПОГЛЯД
·Безпека і приватність
·Відкритий лист голові СБУ
·ПРП визначилася
·Сихів - зона ризику

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Учителі битимуть на сполох
·Релігійний конфлікт у Червонограді
·ХРОНІКА
·Школярі стали Миколаями
·Звільнення від посту

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Готівковий євро, на старт!
·Газова суперечка з Москвою триває

ПОСТУП У СВІТ
·Мечіяр бере реванш у регіонах
·Не "Аль-Каїда", а пакистанська розвідка
·За справу миру взялась Україна
·СВІТООГЛЯД

АРТ-ПОСТУП
·Миколай на "Електронному вернісажі"
·Ґарджєніце: світло в снігах
·Бандера перед санаторієм

СПОРТ-ПОСТУП
·"Віслюки" знову очолили Серію "А"
·Великий успіх львів'ян
·"Львівська Політехніка" шлях на гору

ПОСТ-FACTUM
·У ЧЕТВЕР У ПОСТУПІ
·КАЛЕНДАР
·Відкриття Пізанської вежі буде скромним

 


 

Wertep top 100