Шпигун чи звукорежисер?
Президент Freedom House вважає, що Мельниченко змонтував розмови Кучми
ПОГЛЯД
Олег КОНИК
Закінчення. Початок – стор. 1
Зроблена аж тепер скептична оцінка президента Freedom House Адріана Каратницького видається дуже дивною, адже він є керівником структури, яка організовувала експертизи, і мав би знати зміст листа Йоганна Фріца. Висловлювання Адріана Каратницького свідчать про те, що в нього змінилося ставлення до колишнього майора: президент Freedom House повідомив, що був на зустрічі Віктора Ющенка з Миколою Мельниченком у США і “здивувався”, коли побачив колишнього майора держохорони в “компанії людини, яка є лобістом інтересів Медведчука” (йдеться про першого віце-спікера – Ред.). Окрім того, “поведінка Мельниченка останнім часом викликає певний подив і багато в чому є незрозумілою”.
Насамперед це пов’язано з “непослідовністю” оприлюднення Мельниченком розшифрованих аудіоматеріалів: як відомо, він активно надавав свої записи представникам української опозиції (неодноразово говорили про 2 компакт-диски), однак нещодавно відмовив американській владі, мотивуючи це ймовірною наявністю на плівках інформації, яка становить державну таємницю України.
Варто нагадати і те, що Мельниченко пропонував Леонідові Кучмі та іншим записаним на плівках персонам зустрітися, щоб вирішити цю проблему. А підсумував свої міркування керівник Freedom House так: “Можливо, Мельниченко і записував Леоніда Кучму на диктофон, але навряд чи він став би ризикувати своїм життям”.
Але варто зауважити, що заява Адріана Каратницького – це не вирок, а радше його особиста думка, хоча вона і матиме велике значення для багатьох політиків, чиї прізвища фігурують на сумнозвісних записах Мельниченка. І все-таки цією заявою “касетний скандал” навряд чи буде вичерпано. Як повідомляє інтернет-видання “Ліга онлайн”, невдовзі у Вашингтоні відбудеться прес-конференція Миколи Мельниченка, під час якої він обіцяє оприлюднити сенсаційну інформацію, яка багато що пояснить. Зрештою, як стверджує Олександр Мороз, екс-майор пройшов тест на “детекторі брехні”, і результати цього дослідження свідчать, що записи правдиві. Лідер соціалістів також повідомив, що Микола Мельниченко планує оприлюднити нові записи Леоніда Кучми.
|
|