BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-21 ЛИСТОПАДА 2001 року |

ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ


Світлина з архіву "Поступу". Члени Асоціації під час пікетування

Ваша газета – ПЕРША і ЄДИНА у Львові, що не побоялася надрукувати правдиву інформацію про нашу асоціацію. За понад два роки, протягом яких ми намагаємося відстоювати свої права та урятувати сквер по вул. Гнатюка-Наливайка, до нас приходило чимало журналістів. Але довідавшись, що основний конфлікт точиться між мешканцями мікрорайону та Головним управлінням архітектури та містобудування Львівської міської ради (ГУАМ), головні редактори цих газет починали нам пояснювати, що, звичайно, вони нас підтримують, але... Це “але” у всіх було різне: хтось розповсюджує свою газету через мережу кіосків (встановлення яких погоджує це управління); хтось сам будується; у когось є родичі, котрі мають “архітектурні” проблеми...

Тому, чесно кажучи, ми вже і не вірили, що є у Львові газета, яка наважиться виступити з інформацією, що зачіпає “всемогутнього” п. Швеця. І нас надзвичайно приємно вразила Ваша незаангажована позиція. “Поступ” одноосібно надрукував правдиву інформацію про те, що Галицький суд заборонив нам проводити пікетування інвестиційного ярмарку. (Це рішення ми вважаємо незаконним і будемо його оскаржувати в межах прав, наданих нам законом).

Львів’яни самі все чудово бачать і знають, і та величезна підтримка нашої ініціативи з боку мешканців Львова (ми навіть і не сподівались) засвідчує, що люди не є простими маріонетками – вони люблять своє місто. Просто не всі розуміють: те, що любиш, треба вміти захищати, бо інакше це – не любов, а жалість.

До лав нашої асоціації належать люди різних національностей і віросповідань, професори і студенти, науковці і підприємці, юристи, вчителі, лікарі, історики, робітники, домогосподарки, інваліди, пенсіонери... – загалом усі небайдужі, котрі мають чітку громадську позицію, хочуть бути корисними суспільству та самостійно вирішувати свою долю.

Метою створення асоціації є “сприяння розвитку громадських ініціатив, територіального самоврядування та юридичний і матеріальний захист політичних, економічних, побутових, культурних та інших прав, свобод і інтересів її членів”. Тому намагаємося допомогти людям вижити у складній економічній і соціальній ситуації суцільної байдужості з боку окремих представників міської влади. Ми неодноразово проводили благочинні акції, влаштовували на роботу інвалідів, провадимо велику громадську роботу, влаштовуємо безкоштовні свята для дітей, допомагаємо людям відстоювати громадянські права...

Але нашій владі, схоже, не потрібен той, хто намагається захищати свої права: це заважає окремим можновладцям, не дає можливості розпродати та знищити місто повністю, не дає чиновникам розпоряджатись містом, як власним майном... Тому не дивно, що коли наша асоціація звернулася зі своєю ініціативою в місцеві органи влади, то зіштовхнулася з шаленим чиновницьким спротивом.

А наша ініціатива – в такому: в самісінькому центрі Львова є чудовий сквер (вул. Гнатюка – Наливайка). ГУАМ планує цей сквер знищити і пустити під забудову, оскільки розглядає його лише як велику земельну ділянку, яку можна дуже вигідно продати. Це намагалися здійснити ще в 1999 р., коли один депутат міської ради за підтримки головного архітектора міста п. В. Швеця мав намір встановити на центральній квітковій клумбі скверу торгівельний кіоск. Тоді мешканці міста забили на сполох, ми звертались у різні інстанції і навіть пікетували міську раду, районну адміністрацію та обласну прокуратуру – нам вдалось урятувати сквер, кіоск поставили поза межами скверу.

На захист скверу стали і найвідоміші науковці України, зокрема, провідний спеціаліст, зав. кафедрою екології та ландшафтної архітектури Лісотехнічного університету академік В. П. Кучерявий написав: “...сквер на розі вулиць Гнатюка і Наливайка є унікальним садово-парковим об’єктом, який прикрашає щільно забудовану частину міста, поліпшує в ній екологічну обстановку...”

Найвідоміший спеціаліст в галузі спадкової патології академік АМНУ п. Гнатейко стверджує: “Складається враження, що архітектурні й інші мотиви рішень щодо забудови центру м. Львова беруть гору над тим, що найголовніше для людини – її здоров’ям... Місто Львів, яке славилося своїми зеленими насадженнями, в останні роки втрачає їх через непродумані рішення місцевої влади...”

Відомі в Україні та за її межами професори медицини (члени нашої асоціації) п. п. А.К. Маненко та Л.Я. Давидов стверджують, що забудова однієї з останніх зелених оаз центральної частини міста призведе до жахливих наслідків, оскільки нині з-поміж 1000 львів’ян 850 хворіють на хронічні недуги, переважно серцеві та дихальних шляхів, а показник дитячої смертності є вражаючим. Загалом на захист скверу вже виступили понад 20 відомих науковців-академіків, професорів і доцентів.
Відреагувала і природоохоронна прокуратура: на наш запит прокурор О. А. Давидов надіслав лист міському голові п. В.С. Куйбіді з проханням “вжити заходів щодо усунення... порушень природоохоронного й іншого законодавства”.

На відміну від головного архітектора Львова п. В. Швеця, ми чудово усвідомлюємо нагальну потребу збереження скверу. Тому звернулися до місцевої влади з проханням дозволити нам своїми силами, не беручи з бюджету міста ні копійки, реалізувати проект, який запропонував місцевий підприємець п. Р. Куровець. (Він має договір оренди частини земельної ділянки скверу – саме це поки що рятує сквер від негайного знищення та забудови). Проект, який ми разом з п. Куровцем запропонували міській владі, передбачає не тільки повне збереження, відновлення та благоустрій скверу, а й облаштування дитячого кафе (яких у нашому місті майже немає), де ми хочемо продовжити нашу традицію проведення благодійних безкоштовних свят для дітей.

Окрім того, цим проектом передбачено облаштування приміщення центру соціальної допомоги та захисту для простих людей. Принагідно слід зауважити, що п. Куровець уже неодноразово доводив, що він є чесною та порядною людиною, яка любить своє місто і хоче допомагати людям. До того часу, коли у сквер прийшов п. Куровець, у сквері коїлося щось жахливе: його перетворили на місце для вигулювання собак, там не було ЖОДНОГО справного ліхтаря, постійно збиралися бомжі та наркомани...

Сквер тихо гинув, і це нікого з міської влади не хвилювало. Р. Куровець власним коштом зробив освітлення скверу, замінив старі пішоходні плити на нові, виготовив таблички про заборону вигулювання собак, засадив центральну клумбу квітами, повиганяв бомжів і наркоманів, годував безпритульних дітей і неодноразово надавав матеріальну допомогу нашій асоціації...

Але саме те, що п. Куровець воліє витратити зароблені гроші на допомогу людям, на відновлення та збереження скверу, а не на хабарі чиновникам, поставило його самого та наш спільний проект “поза законом”. Усі звернення членів нашої Асоціації та мешканців мікрорайону не знаходять ніякої підтримки з боку міської ради.

Нещодавно, 3-5 жовтня ц.р., у Львові проходила міжнародна конференція “Міські сади. Минуле, сучасне, майбутнє”, під час якої головуючий академік Ситник К.М. зачитав наше звернення щодо ситуації, у якій опинився наш сквер. Конференція підтримала наше звернення та скерувала ухвалу міському голові п. В. Куйбіді.

Незважаючи на неодноразові прохання надати інформацію про перспективне освоєння земельної ділянки скверу, нам не надали жодних даних. Натомість було вчинено спробу похапцем 25-27 жовтня ц.р., під час проведення інвестиційного ярмарку, виставити на продаж інвестиційний проект, який обумовлює ПОВНЕ знищення та забудову скверу.

Ми про це довідались абсолютно випадково. На щастя, є ще чесні люди й у владних структурах, вони бояться підтримувати нас відкрито, але теж люблять своє місто і намагаються його урятувати, тому і надають нам інформацію.

Провівши термінові позачергові збори, ми вирішили провести пікетування інвестиційного ярмарку, про що й повідомили міську раду 15.10.01. Упродовж подальших кількох днів різні ланки міського управління намагалися відмовити нас від цієї ідеї, починаючи від обіцянок і закінчуючи погрозами.

Побачивши, що нічого не виходить, міська рада подала позов у Галицький суд із проханням заборонити нам пікетування. Суд, як Ви, напевно, знаєте, задовольнив позов. Тоді ми вирішили розповсюдити листівки, де висловили свою позицію з приводу ситуації в місті загалом і ситуації, що склалася довкола скверу зокрема. Під час відкриття інвестиційного ярмарку розповсюдили ці листівки. І знову ж таки, тільки “Поступ” надрукував цю інформацію.

Одночасно із заявами на пікетування ми подали заяви з проханням відкликати з ярмарку проект, який передбачав зруйнування та забудову скверу. І тільки тут УПЕРШЕ за два із зайвим роки боротьби та листування нас запросили в управління архітектури. З нами розмовляв його заступник п. Я. Кушнір. Це не була конструктивна розмова.

Наступного дня запросили до заступника міського голови Валерія Пятака. Уперше за два роки відбулася більш-менш людська розмова, яку все ж таки важко назвати переговорами. Але нарешті ми побачили перед собою якщо не союзника, то принаймні не ворога скверу та мешканців. А це, зважаючи на наш досвід, уже багато означає!

У результаті цієї розмови п. В. Пятак пообіцяв, що проект знімуть із інвестиційного ярмарку. Але головне питання – урятування скверу від подальших зазіхань і загрози знищення та забудови – так і не було вирішено.

Просимо підтримати наш спільний з п. Р. Куровцем проект щодо збереження, відновлення та благоустрою чудового скверу по вул. Наливайка, 2, будівництва дитячого кафе та центру соціального захисту та допомоги.

Просимо також підтримати громадську ініціативу: надати скверу на вул. Гнатюка-Наливайка ім’я В. Чорновола, встановити у сквері пам’ятну плиту та бюст В. Чорновола. Усі необхідні для цього кошти ми зобов’язуємося зібрати самі.

З великою глибокою повагою голова правління Територіальної асоціації “Захист і сприяння”
Л. ДАВИДОВ


Кожний шостий

На зорі відродження української національної ідеї, точніше в середині 80-х років минулого тисячоліття, мені випала честь спілкуватися зі священиком парафії моєї малої батьківщини в селі на Кам’янеччині.

“Як ви гадаєте, п. Романе, що нам допоможе збудувати українську незалежну державу?” – запитав мене отець Баранюк.

Звичайно, як християнин, та ще й у розмові зі священиком, я відразу відповів: “Віра, отче, наша церква...”

“Так, так. І футбол”, – якось твердо, переконливо висловив свої міркування настоятель храму Божого. І додав: “Адже кожен шостий в Україні є футбольним уболівальником”.

Після ганьби, яку ми з вами пережили у Дортмунді, задумаймося! У чиїх руках є український футбол?

Це люди, які не знають державної мови, а якщо знають, то ігнорують (а навіть не зневажають) її.

Що в них переважає у підході до улюбленої гри кожного шостого українського громадянина: престиж держави, честь або навіть добрий людський гонор, а може, щось інше? Відповідь, мабуть, є простою.

Їм потрібні ноги шевченків, вони прагнуть заволодіти міцними футбольними ногами українських дітей у школах, щоби потім вигідно їх продати у футбольному світі. Щоби через отих, нас, кожного шостого, пройти в парламент держави й усі державні структури, де ділять бюджетні кошти.

Щось треба нам робити, принаймні кожному шостому громадянину України. Можливо, я неправий?!

Р. ДІДУСЬ
Львів – Кам’янка-Буська


Редакція залишає за собою право скорочувати листи читачів. Публікація листів можлива лише за умови вказаних зворотної адреси або телефону. Не завжди думки, висловлені в листах, збігаються з думкою редакції.

POSTUP - ПОСТУП
№177 (835),
20-21 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Розкол в УНА-УНСО?
·Парадокс влади
·ВСЕРЕДИНІ
·До виборів електроенергія не подорожчає

ПОГЛЯД
·Ви боїтеся відпускати дітей до школи?
·Страшно, бо назавжди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кендзьор:СДПУ(о) - рахунок 1:0
·3 грудня місто може опинитись без води
·ХРОНІКА
·Владі двірники не потрібні

НАША СТОЛИЦЯ
·Партія влади визначилась
·На кордоні незвична активність
·"Дембель" стартує
·"Віва-чемпіон"
·Вечірка для вибраних - під знаком романтики

ПОСТУП З КРАЮ
·Масове отруєння дітей
·Інтелектуальна власність в Україні стає більш захищеною
·Міських депутатів обиратимуть по-новому?
·Розкол в УНА-УНСО?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Солтис - утікач чи самогубця?
·Ібрагім Ругова святкує перемогу
·За смерть Лумумби доведеться відповісти
·До теракту в США причетні й іспанці
·Непристойний заповіт мільйонера
·Стриптиз-акція "зелених"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·До виборів електронергія не подорожчає
·"Нафтогаз" модернізується
·ЕКОНОВИНИ
·Дають - бери, б'ють - утікай
·Уряд думу думає

АРТ-ПОСТУП
·Українська монументальна музика сучасності
·Діалог понад стереотипами

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ

СПОРТ-ПОСТУП
·Х'юїт закріпився на першій сходинці
·Тріумфальне повернення короля
·Клочкова розпочала сезон перемогами
·"Динамо" наздоганяє "Шахтар" за втраченими очками
·Скрипник ставить на коліна "Баварію"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Хто у світі найгарніша?

 


 

Wertep top 100