BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-21 ЛИСТОПАДА 2001 року |

Дають - бери, б'ють - утікай

КОРУПЦІЯ

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Організація Transparency International, яка займається відстежуванням рівня хабарництва у різних країнах, опублікувала найдетальніше у свій історії дослідження, з якого можна зробити невтішний висновок: у боротьбі з корупцією найчастіше перемагає корупція.

Transparency International широко відома своїм Індексом рівня корупції (Corruption Perceptions Index, CPI), який публікують щорічно з 1995 року. В ньому країни оцінюються за результатами опитувань підприємців, учених, аналітиків. Тепер організація щорічно публікуватиме ще й “Доповідь про корупцію у світі”, в якій буде вміщено найдокладніші дані про корупцію, зібрані не тільки самою Transparency, але й багатьма іншими групами та інститутами, включаючи Світовий банк і МВФ.

Надаючи кредити країнам, що розвиваються, міжнародні фінансові організації часто вимагають, щоб уряди цих країн створювали спеціальні структури для боротьби з корупцією. Дослідження Transparency свідчить, що користі від діяльності таких антикорупційних організацій, як правило, немає. Багато з цих структур здавалися “сиротами”: коли вони вступали у конфлікт з судовою системою або парламентом, ніхто не ставав на їхню сторону, зазначає представник Transparency Джон Гітонго.

Щоби виконувати свої завдання, державним антикорупційним структурам потрібна підтримка з боку сильних недержавних організацій, а в країнах, що розвиваються, таких організацій зазвичай немає.

Тож корупція в країнах, що розвиваються, продовжує процвітати. Проведене Світовим банком і використане експертами Transparency у своїй доповіді опитування представників 10 тисяч компаній із 80 країн показало, що найбільше хабарів беруть у Південно-Східній Азії. У цьому регіоні 60% респондентів повідомили про “додаткові платежі державним чиновникам”. У Латинській Америці про такі платежі повідомили 28% – порівняно з 12% у країнах Організації економічної співпраці та розвитку (а це 30 держав, в основному розвинуті; з-поміж країн, що розвиваються, в ОЕСР входять тільки Туреччина й кілька східноєвропейських країн).

Окреме дослідження під назвою “Жертви злочинів” вказує, який відсоток бізнесменів особисто зіштовхується з корупцією в столицях багатьох країн. Так, у столиці Албанії Тірані близько 60% респондентів заявили, що мали справу з корумпованими чиновниками, у Празі – 8%; це максимальний і мінімальний рівні корупції серед столиць країн, що розвиваються. У Києві “показник корумпованості” становить 14%.

Дані дослідження “Новий європейський барометр”, яке проводилося в країнах Східної Європи й колишнього СРСР, теж свідчать про те, що колишні соцкраїни серйозно відрізняються за рівнем готовності давати і брати хабарі. У Росії, наприклад, чверть опитаних готові дати хабар, щоб отримати від держави квартиру, навіть якщо за законом вони не мали на це права, ще чверть у подібних ситуаціях розраховують на свої зв’язки, тоді як жителі Чехії віддають перевагу ринковим методам.

За даними різноманітних досліджень, мешканці країн Латинської Америки та Східної Європи вважають, що рівень корупції протягом останніх років істотно зріс. Про це заявили 90% українців і, наприклад, 91% жителів Гондурасу.

POSTUP - ПОСТУП
№177 (835),
20-21 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Розкол в УНА-УНСО?
·Парадокс влади
·ВСЕРЕДИНІ
·До виборів електроенергія не подорожчає

ПОГЛЯД
·Ви боїтеся відпускати дітей до школи?
·Страшно, бо назавжди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кендзьор:СДПУ(о) - рахунок 1:0
·3 грудня місто може опинитись без води
·ХРОНІКА
·Владі двірники не потрібні

НАША СТОЛИЦЯ
·Партія влади визначилась
·На кордоні незвична активність
·"Дембель" стартує
·"Віва-чемпіон"
·Вечірка для вибраних - під знаком романтики

ПОСТУП З КРАЮ
·Масове отруєння дітей
·Інтелектуальна власність в Україні стає більш захищеною
·Міських депутатів обиратимуть по-новому?
·Розкол в УНА-УНСО?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Солтис - утікач чи самогубця?
·Ібрагім Ругова святкує перемогу
·За смерть Лумумби доведеться відповісти
·До теракту в США причетні й іспанці
·Непристойний заповіт мільйонера
·Стриптиз-акція "зелених"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·До виборів електронергія не подорожчає
·"Нафтогаз" модернізується
·ЕКОНОВИНИ
·Дають - бери, б'ють - утікай
·Уряд думу думає

АРТ-ПОСТУП
·Українська монументальна музика сучасності
·Діалог понад стереотипами

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ

СПОРТ-ПОСТУП
·Х'юїт закріпився на першій сходинці
·Тріумфальне повернення короля
·Клочкова розпочала сезон перемогами
·"Динамо" наздоганяє "Шахтар" за втраченими очками
·Скрипник ставить на коліна "Баварію"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Хто у світі найгарніша?

 


 

Wertep top 100