BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 20-21 ЛИСТОПАДА 2001 року |

3 грудня місто може опинитись без води

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Іванка ПОПОВИЧ, Маріанна РОМАНЕНКО

“Ми вислали попередження керівництву МКП “Львівводоканал” про те, що оскільки не виконуються наші спільні домовленості про стовідсоткову поточну оплату, то 3 грудня ВАТ “Львівобленерго” припинить постачання електроенергії об’єктам МКП “Львівводоканал”, – повідомив “Поступ” заступник голови правління ВАТ “Львівоблененрго” Олексій Андрощук. – Сума заборгованості за спожиту електроенергію на 19 листопада становить 43,128 млн. грн., і ця заборгованість не зменшується, а збільшується”.

За словами Олексія Андрощука, керівництво “Львівводоканалу” прислало листа, у якому повідомило, що не визнає боргів, котрі виявили спільні акти звірки підприємств. Також у цьому листі пан Сулипа пропонує керівництву ВАТ “Львівобленерго” зустрітися разом в Антимонопольному комітеті, оскільки, за його словами, обидва підприємства є монополістами на ринку.

Директор МКП “Львіводоканал” Володимир Сулипа повідомив, що підприємство не відмовляється від узятих на себе зобов’язань. Але суми, яку вимагає сплатити “Львівобленерго” – 43,128 млн. грн., просто немає. “Якщо ми зараз отримаємо з Києва 2,5 млн. грн., що нам заборгувала держава за пільги та субсидії, то жодного відключення не буде”, – каже Сулипа. Директор “Львіводоканалу” чудово усвідомлює, що взимку таке відключення може мати набагато гірші наслідки, ніж влітку. Але вважає, що за несплату за спожиті послуги має відповідати держава та ті, хто погано працює.

За словами директора МКП “Залізничтеплоенерго” Григорія Баляша, не можна допустити до вимкнення води і вже у цей четвер необхідно піднімати це питання на сесії Львівської міської ради.

Головний інженер департаменту міського інженерного господарства Земомислав Новікевич переконаний, що про можливість знеструмлення “Львіводоканалу” зможе сказати тільки у середу, після детального обговорення ситуації з керівниками ВАТ “Львівобленерго”. Наразі, за його словами, “Львівводоканал” уже сплатив 50 відсотків від виставленого рахунку за спожиту електроенергію у жовтні. І питання про погашення двох мільйонів гривень за пільги та субсидії “майже вже вирішене”. “Я не думаю, що буде вимкнення. Адже енергетики мають на меті отримати гроші, а не залишити нас усіх без води”, – вважає Новікевич.

Натомість у розмові з “Поступом” Олексій Андрощук заявив, що у жовтні “Львівводоканал” оплатив “лише копійки” від тієї суми, що зобов’язаний оплатити за спожиту електроенергію. “Зрозуміло, що за умови, що до кінця місяця надійдуть необхідні кошти, відмикати електроенергію ми не будемо, – говорить заступник голови правління ВАТ “Львівобленерго. – Але сумнівно, щоби держава в цьому місяці розрахувалась перед МКП “Львівводоканал” з боргами за пільги та субсидії”. Ми всі були свідками заяви міністра палива та енергетики України Станіслава Сташевського, коли той перебував у Львові, що питання розглядається у Міністерстві фінансів, але раніше грудня чи січня наступного року говорити про повернення коштів немає сенсу.”

Коментуючи ситуацію про загрозу вимкнення електроенергії об’єктам МКП “Львівводоканал”, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства Ігор Марчак повідомив, що він переконаний у тому, що МКП “Львівводоканал” у даному випадку є заручником ситуації – споживачі не розраховуються за надані комунальні послуги, а держава не повертає боргу за пільги та субсидії.

“Доки на рівні держави не буде вирішено питання про методи впливу на неплатників, доти ми будемо мати такі низькі рівні розрахунків за надані комунальні послуги, – говорить Ігор Марчак. – Минулого тижня міністр економіки України Олександр Шлапак заявив, що жодні борги списуватися не будуть і що перш за все необхідно змінювати законодавчу базу”.

Натомість фахівці стверджують, що активізація боротьби з боку енергопостачальних організацій з неплатниками за електроенергію розпочалася не лише на Львівщині, а по всій Україні. Пояснюється ця активність дуже просто – голова правління Національної комісії регулювання енергоринком (НКРЕ) Юрій Продан повідомив у п’ятницю, що тарифи на постачання електроенергії не будуть підвищуватися доти, доки обленерго не почне розраховуватися з ДП “Енергоринок” на рівні 100%. За його словами, також обленерго повинні подати в НКРЕ інформацію про свої затрати, що закладені в тарифах на постачання електроенергії.

Нагадаю, що однією з основних вимог, висунутих інвесторами приватизованих обленерго, було проведення реструктуризації кредиторської заборгованості, а також прийняття нової методології визначення тарифів на передачу і постачання електроенергії. Зокрема, вимоги потенційних інвесторів зводилися до того, щоб до 1 лютого 2002 р. тариф за електроенергію був подвоєний із 0,004 дол. США до 0,008 за кВт/год, із наступним його збільшенням до 0,02 дол. США за кВт/год.

Водночас, директор Світового Банку в Україні Лука Барбоне 12 листопада у Києві повідомив, що СБ наполягає на підвищенні тарифів для обленерго, оскільки це питання є основною вимогою для виділення Світовим Банком другого траншу першої програмної системної позики.

POSTUP - ПОСТУП
№177 (835),
20-21 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Розкол в УНА-УНСО?
·Парадокс влади
·ВСЕРЕДИНІ
·До виборів електроенергія не подорожчає

ПОГЛЯД
·Ви боїтеся відпускати дітей до школи?
·Страшно, бо назавжди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Кендзьор:СДПУ(о) - рахунок 1:0
·3 грудня місто може опинитись без води
·ХРОНІКА
·Владі двірники не потрібні

НАША СТОЛИЦЯ
·Партія влади визначилась
·На кордоні незвична активність
·"Дембель" стартує
·"Віва-чемпіон"
·Вечірка для вибраних - під знаком романтики

ПОСТУП З КРАЮ
·Масове отруєння дітей
·Інтелектуальна власність в Україні стає більш захищеною
·Міських депутатів обиратимуть по-новому?
·Розкол в УНА-УНСО?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Солтис - утікач чи самогубця?
·Ібрагім Ругова святкує перемогу
·За смерть Лумумби доведеться відповісти
·До теракту в США причетні й іспанці
·Непристойний заповіт мільйонера
·Стриптиз-акція "зелених"

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·До виборів електронергія не подорожчає
·"Нафтогаз" модернізується
·ЕКОНОВИНИ
·Дають - бери, б'ють - утікай
·Уряд думу думає

АРТ-ПОСТУП
·Українська монументальна музика сучасності
·Діалог понад стереотипами

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ

СПОРТ-ПОСТУП
·Х'юїт закріпився на першій сходинці
·Тріумфальне повернення короля
·Клочкова розпочала сезон перемогами
·"Динамо" наздоганяє "Шахтар" за втраченими очками
·Скрипник ставить на коліна "Баварію"
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Хто у світі найгарніша?

 


 

Wertep top 100