BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-21 ЛИСТОПАДА 2001 року |

Канада відкриває двері

Уряд цієї країни запроваджує нові імміграційні правила

НОВИЙ ЗАКОН

Іванка ПОПОВИЧ


Щомісяця до Канади емігрує 600 львів'ян. Світлина з архіву "Поступу"

Закінчення. Початок – стор. 1

Однак зміни торкнуться не лише кількості іммігрантів. Новий закон, який канадці розробляли близько двох років, покликаний спростити в’їзд насамперед освіченим професіоналам, які знають одну з офіційних мов цієї країни – англійську чи французьку.

За словами Тараса Миха, сьогодні у виїзді на ПМП в Канаду найбільше зацікавлені люди, які кваліфікуються як “незалежна” або “професійна” еміграція. Для цієї категорії новий закон спрощує умови отримання дозволу на в’їзд у Канаду. Віковий ценз для цих людей залишається таким же, як і раніше – 21-44 роки. Однак, скажімо, людина, яка отримала освіту в Україні на рівні бакалавра, отримує 25 балів, а не 18, як раніше. Річ у тім, що для отримання дозволу на проживання в Канаді необхідно отримати певну кількість балів, які нараховуються за сукупністю особистих досягнень: наприклад, знання мови, професійна кваліфікація і спеціальність, безперервний трудовий стаж в Україні й т. ін. Нові правила заохочують до в’їзду стабільних працівників: скажімо, за чотири роки безперервного стажу зараз претендент отримує 8 балів, а після вступу у дію нового закону – вже 25. Вільне володіння англійською чи французькою буде оцінюватися у 16 балів, тоді як зараз – лише 9.

“Ще одним суттєвим полегшенням є процедура отримання запрошення на роботу, – каже Тарас Мих. – Зараз запрошення можна отримати суто від офіційного центру зайнятості Канади, а з наступного року це вже стане необов’язковим. Достатньо буде листа від працедавця. У цьому випадку ви отримуєте 5 балів”.

Однак новий закон про імміграцію до Канади все ж може ховати у собі багато несподіванок. Цей закон досі не опублікований офіційно, а тому українські посередники побоюються, що канадці в останній момент можуть запровадити якісь додаткові обмеження. Скажімо, наразі невідомим залишається т. зв. “прохідний” бал, який дозволяє в’їзд до Канади. “Якщо зараз претендент набирає 70 балів, то фактично це означає, що він має майже стовідсоткові шанси після співбесіди у посольстві Канади в Україні отримати статус іммігранта, – каже Тарас Мих. – Але зараз нікому не відомий прохідний бал та рівень попиту на ту чи іншу професію, що будуть закладені у новий закон. А це надзвичайно важливо саме для категорії незалежних іммігрантів”.

Найбільший ризик полягає у тому, що претенденти, які не встигли пройти співбесіду до 28 червня 2002 року, автоматично підпадають під дію нового закону. Зараз черга на проходження співбесіди у посольстві становить близько двох років. Тобто люди, які розпочали процедуру оформлення документів за старим законом і вже витратили на це певні кошти, можуть отримати відмову, – вже згідно з новими правилами. “Я можу припустити, що в самому посольстві намагатимуться “відсіяти” якомога швидше та більше людей, щоби вже до нових бажаючих іммігрувати до Канади застосовувати нові правила за новим законом”, – каже Тарас Мих.

Попри небезпеку для людей, які можуть потрапити у своєрідні “ножиці” між старим і новим законом, українські посередники все ж оптимістично оцінюють зміни. Суттєві полегшення чекають т. зв. “сімейну” імміграцію, тобто коли один із членів сім’ї живе в Канаді й подає документи для своєї сім’ї на ПМП. Сьогодні для цієї категорії іммігрантів діє правило, згідно з яким мешканець Канади, який хоче перевезти туди свою сім’ю, виступає для них фінансовим спонсором і зобов’язаний матеріально відповідати за свою сім’ю 10 років. На практиці це означає, що нові емігранти протягом цих десяти років не мають права звертатися до держави за матеріальною допомогою. Із початком дії нового закону цей термін матеріальної відповідальності спонсора зменшується до 3 років. Ще одним цікавим моментом є нововведення, згідно з яким спонсорувати можна громадянського чоловіка чи дружину. Щоправда, невідомо, як саме канадці збираються перевіряти, чи дійсно ці люди жили в Україні в громадянському шлюбі. Також невідомо, як з’ясовуватимуть стосунки гомосексуальних пар, які, згідно з новим законом, також отримають право на сімейну імміграцію.

Полегшення чекають і на т. зв. “бізнес-імміграцію”, яка поділяється на дві категорії: інвестори й підприємці. Інвестори – це особи, які володіють майном на суму 800 тис. канадських доларів і з цієї суми 500 тис. канадських доларів інвестують в економіку Канади. Згідно з діючим сьогодні законодавством, ці гроші не могли бути виграними в лотерею чи подарованими, а лише заробленими в Україні, до того ж необхідно подавати багато банківських документів, які підтверджують законне походження цих коштів. Новий закон передбачає, що гроші інвестора можуть бути подаровані чи успадковані. Натомість підприємці – це люди, що мають свій бізнес в Україні й представляють бізнес-план розвитку підприємства в Канаді. Сума інвестицій у цьому випадку значення немає, однак підприємці зобов’язані прийняти на роботу принаймні одного громадянина Канади, який не може бути їхнім родичем. Як правило, у цій категорії до Канади виїжджають люди, які не знають мови і не мають професії, що користується попитом.

Важливими також є зміни, що стосуються людей, які не мають наміру отримувати громадянство Канади, а виїжджають до цієї країни лише для тимчасового заробітку. Це т. зв “тимчасові резиденти”, які потребують лише робочої візи. Згідно з новим законом, якщо, скажімо, чоловік отримує робочу візу через запрошення на роботу, то його дружина також може автоматично отримати робочу візу, незалежно від того, чи має вона запрошення на роботу.

КОМЕНТАР

Джил СПАРЛІНГ
президент організації професійних еміграційних консультантів Канади ОРІС

Суть проблеми полягає в тому, що ми можемо так і не дізнатися про прохідний бал навіть на момент попередньої публікації положення про імміграцію. Мені відомо, що нові правила розроблені таким чином, щоб отримати негайний ефект. Канада не може чекати на запровадження нового закону ще три роки (а саме стільки часу наші посольства як правило витрачають на розгляд заяв). Яким же чином прискорити процес розгляду документів і як зменшити термін очікування до моменту інтерв’ю? Просто відмовити 75% людей, що вже подали заяви. Нинішній прохідний бал вимушує посольства проводити співбесіди практично з кожним претендентом, оскільки більшість із них легко набирають 70 балів. У результаті наші посольства переповнені, бракує персоналу і необхідних ресурсів. Тому я можу припустити, що прохідний бал зросте – і посольства зможуть відмовляти більшості претендентів лише на стадії перегляду заяв, не вдаючись до персональних співбесід. Зате справді потрібні Канаді нові іммігранти зможуть отримати дозвіл на ПМП набагато швидше.

POSTUP - ПОСТУП
№174 (832),
15-21 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кабул узято. Що робити далі?
·Нова незалежність
·Канада відчиняє двері
·ВСЕРЕДИНІ

ПОГЛЯД
·ВИ ХОЧЕТЕ ЕМІГРУВАТИ?
·ІМПЕРІЯ ВЕЛИКОГО БРАТА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Влада заслуговує тільки на віники
·"Голодний шахтар - ганьба для України"
·ТРАФУНОК
·Чого хочуть львів'яни?
·Релігійний конфлікт у Червонограді

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Руху повинно бути багато
·"Qvo vadіs?" по-франківськи
·5 убивств на рахунку неповнолітніх
·Мистецтво і право - єдине ціле
·В Івано-Франківську закрилися всі інтернет-кав'ярні
·Шлях до "Ідеального музею"

ПОСТУП З КРАЮ
·Спочатку - свобода, потім - гроші
·Чистка в МВС
·Нова незалежність

ПОСТУП У СВІТ
·Уявне зближення сторін
·Кабул узято. Що робити далі?
·СВІТООГЛЯД
·СВІТООГЛЯД
·Канада відкриває двері

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛ
·ХРОНІКА
·Шахрайка та її ангели
·Сімейний "бізнес"
·За воду - до суду

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Три нові "Лінукс" на одну Windows XP
·Winwars - війни 2002
·Yahoo! завдала Microsoft удару у відповідь
·Apple випустила MP3-плеєр
·Бета-версія StarOffice 6.0
·ІНФА

АРТ-ПОСТУП
·Запах київських шкарпеток для Москви
·Скульптура Володимира Ропецького
·Не чужий у трьох стихіях
·Визнання таланту Андрія Бокотея
·Дрогобич: подробиці криміналу
·АНОНС

КІНОПОСТУП
·Пісні нашого століття
·Монтан через 10 років після відходу
·Рекордний старт для нового діснеївського монстрика
·Наталі Портман - вегетаріанка, яка мріє мати багато дітей

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ
·"Тіло як тема" - виставка тижня в галереї "Ґердан"
·Світ у крапочку
·Авангард вчорашнього дня
·ВИСТАВКИ
·КІНОТЕАТРИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Генадій Защук: Ми змушені повернути у збірну "відмовників"
·Олімпійських чемпіонок звинуватили у вживанні допінгу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·Бін Ладен уболіває за лондонський "Арсенал"

 


 

Wertep top 100