BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 15-21 ЛИСТОПАДА 2001 року |

Уявне зближення сторін

США-РОСІЯ

Любко ПЕТРЕНКО


"Чи то я щось не дочуваю, чи то він щось недоговорює", - подумав Буш. Світлина Reuters

“Новий шалений прорив у відносинах між Вашингтоном і Москвою”, – приблизно так прокоментувала більшість західних газет візит до США президента Росії Володимира Путіна. Як на перший погляд, це ніби й так, адже американська і російська сторони задекларували бажання різко скороти свої ядерні потенціали. Хоча навіть щодо цього питання не підписано жодних документів, не обговорено конкретних методів реалізації задуманого. Інші ж важливі пункти переговорів не дійшли навіть до рівня деклараційної вербалізації.

Західні ЗМІ намагалися подати зустріч Джорджа Буша і Володимира Путіна як символ єдності колись ворогуючих сторін, які нині спільно борються зі світовим злом. Такі собі два крила “шляхетного орла”, готового своїм потужним дзьобом роздерти на шматки всіх терористів планети. Проте сліпуче світло рампи не давало розгледіти тих деталей, що ховалися за лаштунками цього спектаклю, але саме вони й визначали перспективу побудови новітніх взаємин на лінії Вашингтон-Москва.

Ніхто не стане заперечувати: США, а згодом і Росія, оголосили про скорочення кількості ядерних боєголовок до двох тисяч штук протягом десяти років (зараз в Америки їх – 7000, в Росії – 5800).

Буш навіть запропонував не формалізувати цю домовленість якимись документами, аби не ускладнювати її реалізацію. Так просто: вдарили по руках – і, як каже молоде покоління, “пацан сказав – пацан зробив”. Проте Путін заявив, що хотів би оформити на папері ядерні взаємини, створити щось на зразок START-3. Навіщо? Не виключено, що колишній гебіст намагається побавитися у свою гру, потягнути час, виторгувати ще щось.

Та й, зрештою, досі не вироблено механізму взаємної ліквідації боєголовок, не вирішено, чи ракети треба просто зняти з бойового чергування, чи, наприклад, розрізати їх автогеном, а головки утилізувати, чи придумати ще щось. Можна впевнено стверджувати, що остаточне вирішення цього питання відкладуть до червня, коли з офіційним візитом до Санкт-Петербурга планує прибути Джордж Буш.

Не слід також забувати, що американський президент задекларував намір скоротити ядерний арсенал – хай навіть і в односторонньому порядку, очікуючи від Кремля поступливості в питанні договору про протиракетну оборону від 1972 року. І тиждень тому Москва нібито й натякнула на те, що готова до консенсусу, який би мав викристалізуватися під час американського візиту Путіна. Але дива так і не сталося, принаймні зараз. Російський президент лише сказав: “Ми домовилися продовжити консультації щодо цієї теми”.

З трішки більшим успіхом сторонам вдалося узгодити позиції в питанні боротьби з тероризмом, а головне – проведення воєнної кампанії в Афганістані. Хоча й тут, як можна було помітити згодом на прес-конференції, почали вилазити якісь непорозуміння. Наприклад, Буш однозначно негативно оцінив передчасне захоплення Північним альянсом Кабула. Адже напередодні планувалося проведення багатьох консультацій, досягнення угод щодо формування нового афганського уряду, підготовки населення країни до зміни влади тощо. Путін же схвалив факт введення військ Альянсу в Кабул. З цього можна припусти, що кабульська операція була якщо й не ініційована Москвою, то щонайменше проводилася з її згоди.

Не надто вдалося сторонам просунутися й у справі розширення НАТО. З одного боку, Росія нібито й розуміє, що процес цей рано чи пізно піде й без її згоди, але намагається ще поопиратися, аби знову ж таки щось собі з того виторгувати. Зрештою, навіть при всьому своєму бажанні сам Путін не зміг би заявити перед світом про свою згоду щодо прийняття, наприклад балтійських держав до Північноатлантичного Альянсу. Адже така заява автоматично створила б йому масу внутрішньополітичних проблем: його просто затлумили б критикою як політичні опоненти, так і вчорашні союзники. І, виходячи з усього цього, абсолютно не треба розглядати тимчасове зближення позицій Москви й Вашингтона як встановлення стратегічних партнерських взаємин, а тим більше як окциденталізацію Росії.

Є ще надія на останній день візиту, який два президенти запланували провести на рідному ранчо Буша в Техасі. Може, саме там, в ідилічній атмосфері, під співи кантрі, сторонам – по кількох пляшках віскі – вдасться досягнути суттєвішого порозуміння...

POSTUP - ПОСТУП
№174 (832),
15-21 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Кабул узято. Що робити далі?
·Нова незалежність
·Канада відчиняє двері
·ВСЕРЕДИНІ

ПОГЛЯД
·ВИ ХОЧЕТЕ ЕМІГРУВАТИ?
·ІМПЕРІЯ ВЕЛИКОГО БРАТА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Влада заслуговує тільки на віники
·"Голодний шахтар - ганьба для України"
·ТРАФУНОК
·Чого хочуть львів'яни?
·Релігійний конфлікт у Червонограді

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Руху повинно бути багато
·"Qvo vadіs?" по-франківськи
·5 убивств на рахунку неповнолітніх
·Мистецтво і право - єдине ціле
·В Івано-Франківську закрилися всі інтернет-кав'ярні
·Шлях до "Ідеального музею"

ПОСТУП З КРАЮ
·Спочатку - свобода, потім - гроші
·Чистка в МВС
·Нова незалежність

ПОСТУП У СВІТ
·Уявне зближення сторін
·Кабул узято. Що робити далі?
·СВІТООГЛЯД
·СВІТООГЛЯД
·Канада відкриває двері

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛ
·ХРОНІКА
·Шахрайка та її ангели
·Сімейний "бізнес"
·За воду - до суду

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Три нові "Лінукс" на одну Windows XP
·Winwars - війни 2002
·Yahoo! завдала Microsoft удару у відповідь
·Apple випустила MP3-плеєр
·Бета-версія StarOffice 6.0
·ІНФА

АРТ-ПОСТУП
·Запах київських шкарпеток для Москви
·Скульптура Володимира Ропецького
·Не чужий у трьох стихіях
·Визнання таланту Андрія Бокотея
·Дрогобич: подробиці криміналу
·АНОНС

КІНОПОСТУП
·Пісні нашого століття
·Монтан через 10 років після відходу
·Рекордний старт для нового діснеївського монстрика
·Наталі Портман - вегетаріанка, яка мріє мати багато дітей

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ
·"Тіло як тема" - виставка тижня в галереї "Ґердан"
·Світ у крапочку
·Авангард вчорашнього дня
·ВИСТАВКИ
·КІНОТЕАТРИ
·НІЧНІ КЛУБИ ТА БАРИ

СПОРТ-ПОСТУП
·Генадій Защук: Ми змушені повернути у збірну "відмовників"
·Олімпійських чемпіонок звинуватили у вживанні допінгу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·"У П""ЯТНИЦЮ В ПОСТУПІ"
·КАЛЕНДАР
·Бін Ладен уболіває за лондонський "Арсенал"

 


 

Wertep top 100