BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-14 ЛИСТОПАДА 2001 року |

"Відмиванням" грошей займатиметься НАФБ

ФІНАНСИ

Зоряна ІЛЕНКО

Національне агентство фінансової безпеки (НАФБ) відстежуватиме випадки “відмивання” грошей, якщо буде ухвалено Закон “Про запобігання та протидію легалізації (“відмиванню”) доходів, отриманих злочинним шляхом”.

На думку народного депутата Верховної Ради Ігоря Пилипчука, прийняття такого нормативного акту нині є нагальною потребою, оскільки він зможе регулювати відносини у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, отриманих злочинним шляхом, їх вилучення, а також визначатиме відповідальність за незаконні дії. На НАФБ (цей спеціальний орган створено при Кабінеті Міністрів України) покладатимуться функції контролю за здійсненням фінансових операцій.
НАФБ шукатиме та реєструватиме сумнівні операції, ідентифікуватиме осіб, котрі займаються ними.

Об’єктами його нагляду можуть стати комерційні банки та фінансово-кредитні установи, страхові товариства, товарні та фондові біржі, комісійні магазини, гральні заклади, організації, які проводять будь-якого виду лотереї, ломбарди, інвестиційні фонди та благодійні організації, поштові відділення, телеграф, державні органи, які уповноважені забезпечувати регулювання та нагляд за діяльністю організацій, що здійснюють фінансові операції тощо.

До речі, насамперед контролюватимуть фінансові операції в разі, коли безготівкова сума, що використовувалася для її здійснення, перевищувала еквівалент 20 000 євро, а також угоди з готівкою на суму, що перевищує еквівалент 10 000 євро за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України. Це робитиметься лише за умови відсутності зв’язку між операцією та характером діяльності її учасників.

Контролю підлягатимуть операції за банківськими рахунками, з готівкою, міжнародні перекази коштів, кредитування, операції з рухомим і нерухомим майном, розміщення (вклади) цінних паперів, дорогоцінних металів і коштовного каміння. Наглядатимуть за процесом застави ювелірних виробів і коштовностей у ломбарді, а також за вкладенням фізичною особою готівкових коштів, цінних паперів, іншого майна або за передачею майнових прав до статутного капіталу юридичних осіб.

Натрапивши на ознаки сумнівної оборудки, можна надіслати відповідне повідомлення протягом 24 годин у НАФБ. Воно й перевірить всі дані.

Юридична особа, яка має намір здійснити фінансову операцію з фірмами, зареєстрованими в офшорних зонах або в країнах, де відсутнє чи не виконується законодавство із запобігання легалізації доходів, може повідомити Національне агентство фінансової безпеки про свій намір принаймні за 5 робочих днів, і їй забезпечать детальне дослідження справи. Коли ж під час перевірки операції знайдуть достатньо ознак “відмивання”, а її здійснення може перешкодити з’ясуванню походження чи джерела таких доходів, Національне агентство фінансової безпеки матиме право припинити цю операцію протягом 72 годин.

Люди, винні в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, несуть кримінальну відповідальність. А юридичні особи, майно яких складається із здобутого внаслідок “відмивання” грошей, підлягатимуть примусовій ліквідації або реорганізації в судовому порядку за позовом прокурора або Національного агентства фінансової безпеки. До речі, суд вирішуватиме і питання повернення втраченого потерпілим.

Якщо сумнівні фінансові операції було здійснено за кордоном, до справи залучатимуть Міністерство юстиції України та Генеральну прокуратура. Національне агентство фінансової безпеки співпрацюватиме з відповідними органами іноземних держав для обміну інформацією про факти приховування неоподаткованих доходів, а також незаконного переказу коштів за кордон і “відмивання” доходів. Контактуватиме воно і з Європейською групою аналізу та Групою розробки фінансових заходів боротьби з “відмиванням” грошей (FATF).

POSTUP - ПОСТУП
№170 (828),
8-14 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Свято лівих
·Холодна осінь 2001 року
·ВСЕРЕДИНІ
·Ще дозріє Україна

ПОГЛЯД
·Що для вас є 7 листопада?
·ЖОВТНЕВІ СВЯТА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Комуністи знову вийшли на вулиці
·Тепло у квартирах буде
·Надзвичайна ситуація у школі
·ХРОНІКА
·У Львові буде "Наш дім"
·Розбійний напад у центрі міста

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Україні погрожують Гаагзьким судом
·Україна готується до ліцензування CD

ПОСТУП У СВІТ
·Росіяни тепер не довіряють Кучмі
·Республіканці залишаться при владі
·Ще дозріє Україна
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛ
·"Відмиванням" грошей займатиметься НАФБ
·Підприємство виграло суд у податкової інспекції
·ХРОНІКА

АРТ-ПОСТУП
·Творчість протистоїть темряві
·Сонячні барви юних художників
·Бенефіс вокалістки Ніни Хохлової
·Ольга Пасічник: Вимірюю світ за таким принципом - Бах... і решта

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Microsoft полює за привидами
·Що я зрозумів про життя, граючи в квести
·Усесвітня "пінгвінізація" PlayStation 2
·Microsoft припиняє гуртові поставки Windows NT 4
·Спільне підприємство Ericsson і Microsoft увійде до складу Ericsson
·У Новій Зеландії тепер можна розлучитися через Інтернет
·Нова версія WinAmp

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·Шевченко без маски
·Девенпорт - найкраща цього року
·"Чорноморець" та СК "Волинь-1" - фаворити

ДОЗВІЛЛЯ У ПОСТУПІ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА

КІНОПОСТУП
·Обіцянка, або Дюренматт у Неваді
·Чоловік із ножем
·Голлівудські зірки теж старіють
·У Лондоні відбулась прем'єра дитячого фільму "Гаррі Поттер та філософський камінь"

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ГАСТРОЛІ
·ВИСТАВКИ
·КІНОТЕАТРИ
·КНАЙПИ, КЛУБИ

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·КАЛЕНДАР
·Злодій на зйомках