BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 8-14 ЛИСТОПАДА 2001 року |

Що для вас є 7 листопада?

ЗАПИТАННЯ ТИЖНЯ

Колись саме 7 листопада відзначався як день, що перевернув історію та пообіцяв забезпечити всім “краще майбутнє”. Щороку це був вихідний, а саме свято відзначали бучно. Тепер, коли Україна відсвяткувала десятиріччя своєї державності, існує кілька поглядів щодо доцільності відзначання цієї дати.


Володимир ГЕРИЧ
заступник голови Львівської облдержадміністрації

У даному випадку – це звичайний робочий день. Але не дуже звичайний, бо через службові обов’язки мушу тримати на пульсі всі події, що відбуваються в регіоні. А асоціації, що були пов’язані з цим днем, за 10 років стерлися. Це пересічний будень, нічого особливо. Але думаю, що якийсь час певні люди святкуватимуть його, бо є чимало тих, котрі живуть минулим, є багато ветеранів, які звикли цього дня проводити мітинг, а потім випивати по сто грамів. Сьогодні було “дійство” перед облдержадміністрацією. Вважаю, чим краще ми стоятимемо на ногах, тим більше стиратиметься пам’ять про цю дату. То ж не наше свято, урешті-решт.


Марія ДОЛИНСЬКА
заступник начальника управління юстиції у Львівській області

Для мене 7 листопада – звичайний робочий день. Колись святкували. Але зараз мене більше турбує, як допомогти людям. Зокрема, я їхала в електричці. І до мене звернулася незнайома жінка за порадою щодо землі. Як вона розповіла, сільрада пропонує їй укласти угоду на оренду землі, яка їй законно належить. Вимагають, аби вона заплатила за сотку 50 гривень. Селян дурять – от чим я переймаюся.


Богдан НАЗАРОВЕЦЬ
керівник секретаріату Львівської міської ради

Це не свято, а день трауру для українського народу. День перевороту, що приніс на нашу землю страждання, горе. Я думаю, що люди, які виросли і сформувались у тій системі, мали деякі привілеї. І були носіями цієї ідеї, і будуть надалі святкувати цей день. Але це ніяке не свято. Навіть якщо ліві сили – комуністи, соціалісти – по суті, відзначають державний переворот, що стався в іншій державі, чим показують, що вони є прихильниками колишнього “єдиного і неділимого Союзу”.


Михайло БУДЗАН
заступник голови Ради об’єднання профспілок Львівщини

Сьоме листопада – то є згадка про свято, яке я десь спізнав у дитинстві, із червоними прапорами, гаслами, які мені імпонували в молодості. І нас так вчили, у тому переконували. А тепер це свято, яке треба просто забувати. Натомість є інші, народжені самою Україною. Тепер найголовнішим святом, на мою думку, є День Незалежності. Колись 7 листопада проходило дуже гучно, про це багато писали, говорили. Чомусь наші свята минають буденно. А взагалі-то, я не визнаю свята 7 листопада.


Петро ГРЕБЕНЮК
начальник міського управління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення

Для мене 7 листопада – робочий день. Його святкування відійшло в минуле. Вважаю, що не слід про нього згадувати. Натомість варто відзначати державні та релігійні дати.


Зіновій КУРИЛО
голова адміністрації Личаківського району

Якщо мова про сьогоднішній день, то саме нині святкує свій ювілей директор ЖБК-2. А коли про те, що в Росії був переворот, то я в ньому участі не брав. Це для мене – не свято. Так само є багато історичних подій, наприклад, у США, але ми про них не чули, вони нас не стосуються. Щоправда, з Україною пов’язані наслідки перевороту, зокрема, створення УНР. Але це свято не має жодного відношення до нашої держави. Вважаю, що Верховна Рада правильно зробила, що нарешті його скасувала.


Іван ФЕДІВ
директор департаменту економічної політики та ресурсів

Ніколи не святкував і не святкую зараз. Із цим днем пов’язане все найнеприємніше, що стосується перевороту, котрий змінив життя України та світу. Це день народження фашизму. Йому можна поставити пам’ятник, але не святкувати. Хіба як день трауру.


Павло СОСНОВСЬКИЙ
начальник управління у справах захисту прав споживачів

Це звичайний робочий день, і наші працівники разом з представниками контрольно-ревізійного управління трудяться у Львові й області. До цієї дати ставлюся так, як усі нормальні українці: це історія, але зараз 7 листопада не є державним святом і не повинно відзначатися.


Леонід КОПИТОК
директор з економіки ВАТ “Маяк”

Це звичайний робочий день. Вважаю, що з року в рік акцій цього дня все меншатиме. Власне, сьогодні вранці зібралися за чаєм у кабінеті директора та згадали, як були молодими, ходили на мітинги. Щоправда, ми не вважали це великою політикою. Я пам’ятаю цей день в історичному контексті, адже більшість свого життя прожив за радянської влади. Однак зараз цей день ніяк не може бути святом, бо сталася переорієнтація цінностей.


Степан ЛЕПЕХ
начальник відділу взаємодії

з правоохоронними органами та з питань оборонної і мобілізаційної роботи облдержадміністрації
Це робочий день. Саме 7 листопада народилася моя донька. Колись ще жартували, що цей день завжди буде вихідним. Але якщо говорити про 7 листопада в аспекті біографії, то в мої студентські роки воно було днем віри та сподівань на краще майбутнє. Уже в зрілому віці зрозумів, що реалії не такі, якими нам їх нав’язують. На мою думку, 7 листопада є днем національно-історичної жалоби. Саме 7 листопада 1917 року розпочався “історичний Чорнобиль” для України. Саме 7 листопада всі істинні українці повинні задуматися над мовним питанням. Адже всі переселення, винищення інтелігенції було здійснено, аби знищити мову. Знищення мови – найефективніший шлях до винищення нації. Тому, якщо зараз всі будуть про це мовчати, ми можемо взагалі втратити Україну. І передусім важливість цього питання повинні усвідомити ті, котрі перебуває у верхніх ешелонах влади. Часом навіть народні депутати з Галичини розмовляють у Верховній Раді іноземною російською мовою. А чому б тоді не виступати польською, німецькою.


Розпитувала
Ірина БЖЕЗІНСЬКА

POSTUP - ПОСТУП
№170 (828),
8-14 ЛИСТОПАДА 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Свято лівих
·Холодна осінь 2001 року
·ВСЕРЕДИНІ
·Ще дозріє Україна

ПОГЛЯД
·Що для вас є 7 листопада?
·ЖОВТНЕВІ СВЯТА

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Комуністи знову вийшли на вулиці
·Тепло у квартирах буде
·Надзвичайна ситуація у школі
·ХРОНІКА
·У Львові буде "Наш дім"
·Розбійний напад у центрі міста

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Україні погрожують Гаагзьким судом
·Україна готується до ліцензування CD

ПОСТУП У СВІТ
·Росіяни тепер не довіряють Кучмі
·Республіканці залишаться при владі
·Ще дозріє Україна
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛ
·"Відмиванням" грошей займатиметься НАФБ
·Підприємство виграло суд у податкової інспекції
·ХРОНІКА

АРТ-ПОСТУП
·Творчість протистоїть темряві
·Сонячні барви юних художників
·Бенефіс вокалістки Ніни Хохлової
·Ольга Пасічник: Вимірюю світ за таким принципом - Бах... і решта

"ПОСТУП КОМП""ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
·Microsoft полює за привидами
·Що я зрозумів про життя, граючи в квести
·Усесвітня "пінгвінізація" PlayStation 2
·Microsoft припиняє гуртові поставки Windows NT 4
·Спільне підприємство Ericsson і Microsoft увійде до складу Ericsson
·У Новій Зеландії тепер можна розлучитися через Інтернет
·Нова версія WinAmp

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·Шевченко без маски
·Девенпорт - найкраща цього року
·"Чорноморець" та СК "Волинь-1" - фаворити

ДОЗВІЛЛЯ У ПОСТУПІ
·ЗАГАДКИ МІСТА ЛЕВА

КІНОПОСТУП
·Обіцянка, або Дюренматт у Неваді
·Чоловік із ножем
·Голлівудські зірки теж старіють
·У Лондоні відбулась прем'єра дитячого фільму "Гаррі Поттер та філософський камінь"

НАША АФІША
·ТЕАТРИ, ІМПРЕЗИ, ГАСТРОЛІ
·ВИСТАВКИ
·КІНОТЕАТРИ
·КНАЙПИ, КЛУБИ

ПОСТ-FACTUM
·у п'ятницю в поступі
·КАЛЕНДАР
·Злодій на зйомках