BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЖОВТНЯ 2001 року |

ПОЛЕМІКА

П. Володимирові Костирку


Відповідь п. В. Костирка Buty halycanamy cy ukrajinizuvatysa i staty rosijanamy (Поступ, 25-26 вересня 2001р.) прочитав із зацікавленням. Спочатку вагався, чи продовжувати полеміку, оскільки ми, мабуть, таки не зійдемося в поглядах, так само, як ніколи не зійдеться історик-реаліст із митцем-ірраціоналістом. Але самолюбство моє може бути втішене: аргументів публікації “Полеміка з Володимиром Костирком” (Поступ, 28-29 серпня 2001р.) Ви не спростували. Натомість на користь своїх поглядів навели чимало історичних фактів, котрі нібито мають свідчити про “одвічну” ворожнечу між Києвом і Львовом.

Деякі з них не відповідають дійсності (ніби саме галицькі князі розвалили Київську Русь), деякі слід уточнити (мусульманського походження не лише козацькі шаровари, а й, скажімо, кава та шпилі готичних костелів), інші є предметом завзятих дискусій протягом десятиліть (Варшавський договір Ю. Пілсудського та С. Петлюри 1920р.), ще інші – звичайні міфи (твердження, що польські крилаті гусари були уніатами, такі свідчення я зустрічав лише у “Вогнем і мечем” Генрика Сенкевича; утім, він говорив про русинів, а не уніатів). Детальніше спростовувати Ваші свідчення – марна справа, насамперед через брак місця на шпальтах “Поступу”. А щодо Ваших закидів сучасному українському істеблішментові, то вони ще відносно невинні, і цей перелік можна продовжувати й продовжувати.

Не розумію, навіщо ображати покійного М. Шлемкевича. Вимагати від нього нестравності німецької класичної філософії – безглуздо. Дійсно, він здебільшого трактується як філософ, але принаймні ця його праця – зразок високоякісної історичної публіцистики (до речі, перевидане ще 1998 р. Василем Горинем “Галичанство” відвідувачі нещодавнього Форуму видавців просто розхапали). Цей такий нині, на жаль, потрібний жанр (бо саме завдяки публіцистиці, а не науковим працям історики доносили свої відкриття до загалу) фактично не існує.

Схильність до насамперед чуттєвого трактування світу (що само по собі взагалі не є злом) простежується і у висновках, що Ви зробили після ознайомлення з “Галичанством” М. Шлемкевича. Ця праця – апологія соборній Україні, тобто єдності у дихотомічному розмаїтті Галичини й Наддніпрянщини. Звичайно, там є терпкі слова, але не тільки на адресу галичан, а й наддніпрянців. Останні відреагували на це зовсім спокійно, натомість галичани його прокляли. У такому ж дусі оцінюєте його й Ви. Можна з ним не погоджуватись (я також не в усьому з ним згоден), але навіщо його ображати? Тим паче, що це не перешкоджає Вам використовувати цю працю для обґрунтування власної думки, буцім “галичани й українці є антиподами”?
Дивують мене також Ваші компліменти галицьким москвофілам. Як це узгодити із заголовком Вашої публікації? Чи як у “совітському” бойовику: “наші” – “развєдчікі”, “іхніє” – “шпіони”?


Ігор ЧОРНОВОЛ


Хвальна редакціє!

У числі 149-му Вашої дуже газети я прочитав повідомлення про виступ Оксани Забужко під час Форуму видавців, де згадано літературознавця Богдана Гунчака. Мене хвилює поява кожного нового імені в нашій культурі, отож дуже прошу написати більше в “Поступі” про цього таємничого вченого, який заслужив на згадку Оксани Забужко. А може, це помилка? Можливо, маєте на увазі Богдана Бойчука, Богдана Губчака, Богдана Рябчука або Богдана Кучму?

Ваш вірний слуга Богдан РУБЧАК, Чикаго

POSTUP - ПОСТУП
№161 (819),
23-24 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перші операції американських командос
·ВСЕРЕДИНІ
·Помста з підпалом?
·У Львові застрелили бізнесмена

ПОГЛЯД
·Що сталося у Москві?
·Ратуша, мерові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Карпатам" потрібні готелі
·У Львові застрелили бізнесмена
·Рух "маршруток" заборонять на два дні
·Подарунок із підтекстом
·Львів знову буде освітлений

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів виставлять на продаж
·"Загадки Міста Лева" увійшли в осінь
·Вуличне мистецтво
·Полякам смакує добре

ПОСТУП З КРАЮ
·Конвертик з бацилами
·Унсовці вже не голодують
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перші операції американських командос
·Уперше вбито суддю
·Автопорушників у Британії відстежуватиме камера
·Порахунки із злочинним минулим

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЛАЗ можуть закрити
·Сорос каже: буде зле
·Чехи будують широку колію через Україну
·Повернення "Богдана"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Валентин Сильвестров: Музика - це політ...
·"Юрку, па-па!"
·Колекція народного живопису "Козак Мамай"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ПОЛЕМІКА
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат світу без страхування
·Політехніка удома - без перемог
·Іванчук і Романишин - чемпіони світу!
·В активі українок - три нагороди
·СПОРТ-БЛІЦ
·Покладок знову забиває
·Післяматчеве інтерв'ю
·Весь Мілан біля ніг Шевченка

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·"Молодість" збирає кінозрілість