BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 23-24 ЖОВТНЯ 2001 року |

Ратуша, мерові

ОНИСЬКО

Минулого тижня мер Львова Василь Куйбіда публічно дозволив собі назвати “Поступ” “неправдивою газетою”.

Зрештою, подібна реакція мера на публікації “Поступу” не є чимось новим для нас. На неї (реакцію) можна було б взагалі не звертати уваги, оскільки Василь Куйбіда не належить до кола шанованих нами читачів газети, думка яких є важливою для редакції.

Однак на подібні закиди слід відповідати – особливо, коли вони звучать з уст мера, особливо, якщо мер дозволяє собі говорити таке прилюдно.

Нагадаю, що Василь Куйбіда в силу багатьох, переважно випадкових, причин опинився у 1994 році в кріслі львівського міського голови. З того часу минуло уже сім з половиною років. Усі ці роки спочатку “Post-Поступ”, а пізніше і нинішній “Поступ” достатньо критично оцінював діяльність цієї людини на цій посаді. Ми нічого не маємо проти громадянина, спортсмена і поета Василя Куйбіди, однак ми багато чого маємо проти мера Василя Куйбіди.

Тому мені б хотілося особисто пояснити панові Куйбіді суть наших претензій.

Пане мер!

Як Вам напевно відомо, “Поступ” ніколи не дозволяв собі безпредметно Вас критикувати, або придумувати Вашу вину там, де її немає. Для цього нема потреби, оскільки Ваша діяльність на посаді міського голови Львова і без того дає багатий матеріал для критики.

В усіх наших публікаціях про Вашу діяльність ми, окрім власних спостережень, грунтуємося на думці багатьох шанованих у Львові людей, які скептично оцінюють Вашу роботу. З іншого боку – у кожному критичному матеріалі ми даємо можливість висловитися не лише Вам, але й іншим людям, які поділяють Вашу точку зору на стан справ у Львові. Ми нічого не нав’язуємо читачам “Поступу”, оскільки переконані, що вони є достатньо розумними людьми, аби самостійно робити висновки. І якщо тональність наших матеріалів не співпадає з Вашою самооцінкою, то це ще не привід вести полеміку з газетою у стилі “сам дурень”.

Більше того, Вам, схоже, слід нарешті розповісти, що думають про Вашу діяльність багато інших людей, інформацію яких ми також використовуємо у наших матеріалах. Ці люди працюють не лише в Ратуші, а й у багатьох комунальних підприємствах міста і тому, в силу посадової залежності від мера, змушені приховувати своє справжнє ставлення до Вас. Вони змушені спілкуватися з кореспондентами “Поступу” на умовах анонімності. Так от, пане Куйбіда, вони теж вважають Вас поганим мером. Так само вважають і політичні лідери, які навпаки – публічно Вас підтримують. У цих людей немає вибору – сказавши одного разу правду, вони втратять роботу, або (якщо це політики) втратять на майбутніх виборах “адміністративний ресурс”, який Ви усі ці роки дбайливо накопичували і яким тепер тримаєте цих політиків на короткому повідку.

Натомість у нас вибір є. Ми не залежимо від Вас і тому можемо собі дозволити писати правду так як ми її розуміємо. Ваше трактування правди про Вашу ж діяльність багато років демонструє газета “Ратуша”. У нас інший погляд.

Більше того, можу запевнити Вас, що пишемо ми про Вас далеко не все, що знаємо. Ми дуже хотіли б розповісти львів’янам і про Вашу фінансову та житлову активність, і про Ваші розваги у вільний від роботи час, і про Вашу пристрасть до закордонних поїздок коштом міської скарбниці... Однак ми не маємо наразі достатніх доказів для цього. А докази повинні бути залізні – кому ж як не Вам, Василю Степановичу, знати суворість вимог законодавства про ЗМІ до публікованих матеріалів.

До речі, Василю Степановичу, Ви ж уже давно не початкуючий поет, який безборонно може дозволяти собі меткі порівняння. Публічні заяви про “неправдивість” “Поступу” державному мужу Вашого рівня слід було б підкріплювати юридично. Ви хоч і мер, але як і останній львівський двірник маєте право звернутися до суду за захистом честі і гідності. Цивілізовані люди саме там спростовують неправдиві повідомлення преси. Принаймні досі у Вас такого бажання не виникало, з чого можна зробити висновок, що і спростовувати немає чого.

Ми теж не маємо наміру звертатися до суду, бо вважаємо, що Ваші твердження про нашу “неправдивість” лежать не у юридичній, а у моральній площині. Вашій моральній площині. У тій же моральній площині лежить і Ваша “неправдивість”. Вочевидь, Вам нема кому нагадати про Ваші ж обіцянки попередніх років, які Ви регулярно забуваєте виконувати. Це ж Ви, а не “Поступ”, обіцяли протягом першої каденції, яка закінчилася у 1998 році, зняти проблему водопостачання у Львові, це ж Ви обіцяли закрити для автомобільного руху історичну частину Львова, аби не доруйновувати зруйноване Вашими попередниками, це ж Ви обіцяли створення нових робочих місць, залучення мільярдних інвестицій і т.д.

Думаю, не лише Вам і мені є зрозуміло, що невиконання цих обіцянок не має нічого спільного з юридичною відповідальністю. Відповідальність професійного політика, яким Ви себе вважаєте, у таких випадках одна – відставка. Однак, маючи нагоду кілька разів спілкуватися з Вами особисто, я зробив для себе висновок, що Ви ніколи цього не зробите. Навпаки – Ви вважаєте себе “успішним” господарником. І саме тому, вочевидь, усі ці сім з половиною років, протягом яких я спостерігаю за Вашою діяльністю, Ви прагнете потрапити туди, вище, у Київ, в уряд будь-якого прем’єра або й в адміністрацію президента. Львів для Вас – усього лиш трамплін. І як прикро, що цього ніяк не зрозуміють у Києві, чи не так?

І наостанок, пане Куйбіда, хочу запевнити Вас у щирості наших намагань допомогти Вам стати справді фаховим політиком і господарником. У людей, які не сприймають конструктивну критику, з часом виробляється дивне відчуття вседозволеності. І чим вищий пост вони займають, тим більш небезпечним це стає – не лише для них, але й для оточуючих. Бажаю Вам уникнути цієї небезпеки.

Олег ОНИСЬКО, головний редактор

POSTUP - ПОСТУП
№161 (819),
23-24 ЖОВТНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перші операції американських командос
·ВСЕРЕДИНІ
·Помста з підпалом?
·У Львові застрелили бізнесмена

ПОГЛЯД
·Що сталося у Москві?
·Ратуша, мерові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·"Карпатам" потрібні готелі
·У Львові застрелили бізнесмена
·Рух "маршруток" заборонять на два дні
·Подарунок із підтекстом
·Львів знову буде освітлений

НАША СТОЛИЦЯ
·Львів виставлять на продаж
·"Загадки Міста Лева" увійшли в осінь
·Вуличне мистецтво
·Полякам смакує добре

ПОСТУП З КРАЮ
·Конвертик з бацилами
·Унсовці вже не голодують
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Перші операції американських командос
·Уперше вбито суддю
·Автопорушників у Британії відстежуватиме камера
·Порахунки із злочинним минулим

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЛАЗ можуть закрити
·Сорос каже: буде зле
·Чехи будують широку колію через Україну
·Повернення "Богдана"
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Валентин Сильвестров: Музика - це політ...
·"Юрку, па-па!"
·Колекція народного живопису "Козак Мамай"

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ПОЛЕМІКА
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

СПОРТ-ПОСТУП
·Чемпіонат світу без страхування
·Політехніка удома - без перемог
·Іванчук і Романишин - чемпіони світу!
·В активі українок - три нагороди
·СПОРТ-БЛІЦ
·Покладок знову забиває
·Післяматчеве інтерв'ю
·Весь Мілан біля ніг Шевченка

ПОСТ-FACTUM
·у четвер у поступі
·КАЛЕНДАР
·"Молодість" збирає кінозрілість